Zo sveta VZV

29. júla 2020

Prípadová štúdia AWT Ostrava ( porty a terminály )

AWT je nezávislý otvorený terminál v Ostrave.
Nezávislý otvorený terminál skupiny AWT, ktorý začal prevádzku v roku 2007, bol postavený na priestranstve bývalej banskej štôlne Paškov, neďaleko významných priemyselných zón a poľsko-slovenských hraníc. Terminál sa rozkladá na ploche 31 000 m2.

Základom portfólia služieb terminálu je prekládka 20-, 30-, 40- a 45-stopových ISO kontajnerov a okrem toho prekládka intermodálnych návesov a výmenných nadstavieb. Rastúci záujem o intermodálnu dopravu je spôsobený niekoľkými faktormi vrátane zvýšenia nákladov na cestnú dopravu spojených s rozšírením mýtnych systémov v krajinách EÚ a tlaku na zníženie uhlíkovej stopy.

Spoločnosť AWT vyžadovala riešenie, aby uspokojila rastúci dopyt po špecializovaných manipulačných službách na prekladanie návesov.

kontajnerovy manipulator hyster

AKO HYSTER POMOHOL?

1. Dodal silné a spoľahlivé vybavenie na podporu náročnej prevádzky

2. Na prepravu návesov a výmenných nadstavieb vyhovovali špecifickým potrebám zákazníka spreadery so sklopnými nohami

3. Poskytli zariadenie na základe komplexnej servisnej zmluvy s miestnym distribučným partnerom Hyster, ktorý zahŕňa zaručenú veľmi rýchlu dobu odozvy v prípade poruchy

VYBAVENIE DODANÉ HYSTER-OM

Zariadenie Hyster sa používa na prekládku kontajnerov a na intermodálnu manipuláciu. Medzi zariadenia na manipuláciu s materiálom patria:

Hyster RS45-24IH kontajnerové manipulátory

Benefity pre firmu, ktoré priniesla spolupráca s Hyster

– Produktivita sa zvyšuje vďaka Hyster ReachStackers, ktoré sú rýchle, spoľahlivé a flexibilné a majú nosnosť až 45 ton v prvom rade.

– Maximálna doba prevádzky je výsledkom vynikajúcej úrovni servisnej podpory poskytovanej miestnym distribučným partnerom Hyster, ktorá zaručuje rýchlu reakciu v prípade poruchy a pomáha spoločnosti AWT zabezpečiť dodávky „just-in-time“.

– AWT môže ponúknuť špecializované služby vďaka novému intermodálnemu manipulátoru kontajnerov Hyster využívajúcemu spreader so sklopnými nohami, ktoré sa používa na prepravu návesov, u ktorých dopyt stúpa.

– Komfort obsluhy, vynikajúca ergonómia, vynikajúca všestranná viditeľnosť a nízka hlučnosť sa zabezpečujú prostredníctvom manipulátora Hyster, ktorý je vybavený posuvným priestorom pre operátorov Hyster „Vista“. Posuvná kabína s pohybom do 2,9 m pomáha operátorovi, aby skontroloval správne umiestnenie návesu na vagóne a naložil náklad do 11 ton na druhú koľaj.

Prípadové štúdie
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.