Zo sveta VZV

28. júla 2020

Prípadová štúdia IVECO ( Irisbus ) v automotive priemysle

Irisbus, so sídlom v Ardèche vo Francúzsku, je od roku 2003 súčasťou Iveco, dcérskej spoločnosti ťažkých nákladných vozidiel spoločnosti Fiat.

Iveco založil v roku 1920 karosár Joseph Besset. V roku 1999 sa spoločnosť pripojila k spoločnosti Irisbus po zlúčení autobusovej divízie dvoch veľkých európskych producentov, Iveco a Renault.

Závod Irisbus v Annonay v Ardèche zaberá plochu s rozlohou 260 000 m², kde 1 200 zamestnancov navrhuje a stavia kompletné autobusy ako aj podvozky pre autobusy.

Výroba podvozkov a autobusov dosiahla v roku 2007 viac ako 1 500 kusov. Jej hlavnými zákazníkmi sú parížsky dopravný úrad, RATP, miestne orgány pre ich siete verejnej dopravy a súkromní prevádzkovatelia autobusovej výletnej dopravy.

Pre potreby manipulácie s materiálom Iveco hľadalo:

– spoľahlivé skladovacie zariadenie na dodávanie súčiastok do výrobných liniek

– nízkozdvižné vozíky s vysokou nosnosťou používané na maximalizáciu úložného priestoru

AKO HYSTER POMOHOL?

1. Auditom existujúcej flotily a identifikáciou okamžitých potrieb

2. Spoločnosť Hyster Distribution bola schopná ponúknuť komplexné riešenie s 5-ročnou zmluvou s full servisom a technikom priamo na mieste pre okamžitý servis bez prestojov

3. Dodaním 22 stohovačov nie je problém s manipuláciou s dielmi vo vysokých regáloch v skladoch

4. Inštaláciou dvoch palubných kamier na vysokozdvižné vozíky Hyster (jedna na vidlice a druhá na vozík).

Tieto kamery slúžia aj na identifikáciu referenčných častí pred ich vybratím z stojana, čo šetrí čas a zvyšuje produktivitu.

VYBAVENIE DODANÉ HYSTER-OM

Iveco má flotilu viac ako 45 vozíkov Hyster používaných v areáli Irisbus v Ardèche.

  • 22 ks stackerov
  • 2 elektrické vozíky J1.6XNT
  • 3 Hyster R1.4

Benefity pre firmu, ktoré priniesla spolupráca s Hyster

– Zákazník prevzal vozíky, uviedol ich do prevádzky a školil svojich používateľov pomocou technika spoločnosti Hyster Distribution priamo na mieste.

– Vozíky sú u klienta v operatívnom prenájme, čo mu dáva kontrolu nad jeho výdavkami.

– Zákazník hľadal riešenie, ktoré by mu umožnilo identifikovať súčiastky uložené na vysokých regáloch, čo je teraz vyriešené palubnými kamerami na vozíku. Toto riešenie výrazne zlepšilo pohodlie a produktivitu používateľov.

– Zákazník sa teraz môže sústrediť na svoju hlavnú činnosť, navrhovanie a konštrukciu autobusov a nie na náklady a problémy spojené s údržbou vozového parku vysokozdvižných vozíkov.

Prípadové štúdie
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.