Zo sveta VZV

15. októbra 2020

Hyster vybavil svoje 7-9 tonové vzv lítium-iónovou baterkou

Spoločnosť Hyster uviedla na trh svoju novú sériu vysokozdvižných vozíkov J7.0–9.0XNL s plne integrovanými lítium-iónovými batériami. Elektrické vysokozdvižné vozíky s nulovými emisiami s nosnosťou od 7 do 9 ton ponúkajú porovnateľný výkon naftového motora a rýchle nabíjanie podľa príležitosti.

Nové vysokozdvižné vozíky, ktoré dosiahnu 100% nabitie len za 80 minút, majú vysokonapäťové lítium-iónové batérie a výdrž na podporu trojzmennej prevádzky v náročných priemyselných aplikáciách. Papierenský, stavebný, rezivo, kovospracujúci priemysel a ostatné ťažké priemyselné odvetvia môžu teraz do svojho vozového parku ľahko dostať odolné elektrické vysokozdvižné vozíky, ktoré ponúkajú špičkový polomer otáčania, rýchlu akceleráciu a ešte citlivejšiu prevádzku.

„Uvedenie tejto série vzv dáva náročným aplikáciám dôveryhodnú alternatívu k vysokozdvižným vozíkom s protizávažím vďaka jedinečnej kombinácii lítium-iónovej batérie, vysokonapäťového pohonného systému a použitiu viacfázových permanentných magnetických motorov,“ hovorí Phil Ireland z vývojového oddelenie Hyster. „Prevádzka môže očakávať schopnosti podobné spaľovacím vozíkom, pokiaľ ide o produktivitu, kontrolu a autonómiu, spolu s ďalšou výhodou zníženej hladiny hluku, nulových emisií a nízkych celkových nákladov na vlastníctvo.“

Štyri nové modely (dva kompaktné a dva štandardné) môžu pracovať s maximálnou kapacitou celých 8 hodín. Prácu je možné dokončiť rýchlo, a to vďaka rýchlej akcelerácii počas prvých 15 metrov a maximálnej rýchlosti až 21 km / h (bez nákladu) a 18 km / h (s nákladom), ideálne pre miesta s veľkými jazdnými vzdialenosťami.

Lítium-iónový akumulátor je možné pomocou 50 kW nabíjačky nabiť za menej ako 80 minút, čo umožňuje rýchle nabíjanie počas bežných pracovných prestávok. To zároveň eliminuje potrebu výmeny akumulátora. Špičková technológia motorov a batérií vedie k maximálnej produktivite a minimálnym požiadavkám na služby. Integrovaná lítium-iónová batéria nevyžaduje údržbu a pri správnom použití má trojnásobnú životnosť oproti oloveným batériám.

Nové odolné vozíky sú navrhnuté tak, aby boli spoľahlivé vo vnútorných aj vonkajších aplikáciách. Bezúdržbový mechanizmus stability Hyster® Stability Mechanism ™ pomáha udržiavať vozík v stabilnom stave pre efektívnu prevádzku aj na nerovných povrchoch, zatiaľ čo robustný podvozok a vysoká pevnosť konštrukcie stožiara optimalizujú nosnosť, viditeľnosť a tuhosť.

Pre vodiča je vysokozdvižný vozík pohodlný. Priestor pre vodiča má voľný priestor pre nohy, nastaviteľný stĺpik riadenia a rukoväť zadného pohonu s klaksónom je ľahko prístupný. Operátori sedia pohodlne vďaka plne odpruženému sedadlu a nízkym úrovniam vibrácií pôsobiacich na celé telo, zatiaľ čo pedále poskytujú presné riadenie pri nízkych otáčkach a plynulý elektronický rozbeh. Minipáky TouchPoint integrované do lakťovej opierky poskytujú hydraulické ovládanie a ďalšie kľúčové funkcie.

„Hydraulika s automatickou rýchlosťou pomáha maximalizovať celkovú odozvu a ovládateľnosť vozidla. Keďže pri zdvíhaní nie je potrebné manuálne ovládať rýchlosť zdvihu, môžu byť operátori ešte produktívnejší, “ hovorí Phil. „Systém automatického brzdenia (ADS) pomáha znižovať únavu obsluhy. Vynikajúca viditeľnosť cez stožiar a celková tuhosť môžu pomôcť zvýšiť dôveru vodiča.“

Samozrejmosťou je možnosť aplikácie rôznych prídavných zariadení pre rôzne manipulačné úlohy.

Pri správnom použití je táto séria vysokozdvižných vozíkov navrhnutá tak, aby poskytovala nízke celkové náklady na vlastníctvo po celú dobu životnosti so všetkými výhodami prevádzky a údržby elektrického vozíka, a to aj v prevádzkach s malou intenzitou. Aj keď sú počiatočné náklady na vozík, batériu a nabíjačku vyššie, návratnosť je možná už za dva roky v porovnaní s vozíkom poháňaný LPG alebo dieslom.

Nezaradené ,
Vysokozdvižný vozík Hyster

Prihláste sa na odber noviniek

Pridajte sa do nášho mailing zoznamu a nepremeškáte informácie o najnovších akciách a zľavách.

Vaša e-mail adresa bola úspešne pridaná!

PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.