Zo sveta VZV

8. augusta 2022

Prípadová štúdia – flotila bez poruchy POLI-TAPE

VÝZVA: Rôzne vysokozdvižné zariadenia v stiesnených priestoroch a vo výškach do 12 metrov.

RIEŠENIE: Robustné vysokozdvižné vozíky Hyster® na prenájom vybavené asistenčnými systémami vodiča a trackerom.

VÝSLEDOK: Transparentnosť a efektívnosť v sklade a výrobe s minimálnymi prestojmi a škodami.

 

Výzva

Či už ide o výklady, vozidlá alebo textílie, fólie z POLI-TAPE sa používajú na pokrytie a označenie širokej škály povrchov. Produkty rodinnej firmy z Porýnia-Falcka sú zastúpené vo viac ako 90 krajinách po celom svete. V centrále v Remagene a v pobočkách v USA, Francúzsku a Taliansku sa približne 400 zamestnancov zaväzuje k špičkovej kvalite. Vyrábajú fólie na textil, samolepiacu digitálnu tlač a špeciálne fólie pre etiketovaciu a reklamnú techniku.

Takéto portfólio produktov zahŕňa množstvo citlivých materiálov a zložitých procesov. Okrem bežnej europalety firma sťahuje nadrozmerné zariadenia, či dvojmetrové rolky fólie s hmotnosťou niekoľkých ton. Pre túto rôznorodosť úloh hľadala spoločnosť POLI-TAPE partnera, ktorý by dokázal pokryť všetky prepravné úlohy v rámci celého dodávateľského reťazca z jedného zdroja.

Hotové výrobky opúšťajú firmu každý deň. Prevádzka na smeny zásobuje a odoberá výrobu počas 16 hodín prostredníctvom siedmich rámp. 40 vysokozdvižných vozíkov udržiava tok tovaru; ak dôjde k zastaveniu, zákazníci po celom svete čakajú na ich tovar. Jedným z najkritickejších bodov v tomto procese je dvanásť metrov vysoký sklad. Ak v úzkych uličkách zlyhá regál alebo retraky, v najhoršom prípade sa jedna z liniek zastaví. Presne zladené objednávky fólií všetkých možných tvarov a farieb je potrebné preplánovať.

Ďalšou výzvou je nedostatok miesta. 27 000 m² na skladovanie a výrobu je využitých do posledného metra. Nie je tu priestor na priestorovo náročné otočné manévre a počet vnútorných pohybov sa neustále zvyšuje. V dopravných špičkách prepraví vozový park až 1 000 plne naložených nákladových jednotiek za jeden deň. Vo vnútri je obzvlášť dôležité jazdiť rýchlo, ale opatrne. Vonku musia vysokozdvižné vozíky prekonávať nerovné podlahy, aby zabránili posúvaniu tovaru. Hyster využíva svoje široké portfólio na zabezpečenie malého poškodenia pri preprave a maximálnej účinnosti.

Vybavenie

Elektrifikovaný vozový park zahŕňa vysokozdvižné vozíky, vysokorýchlostné vozíky, paletové vozíky a čelné zakladače nasledujúcich produktových radov:

· Paletové vozíky série S s užitočným zaťažením 1,4 až 2,0 tony

· Paletové vozíky série P s plošinou a bez nej pre užitočné zaťaženie od 1,6 do 3,0 tony

· Stojanové/krížové paletové vozíky s nosnosťou do dvoch ton radu RP

· Prispôsobené vysokozdvižné vozíky a retraky model R2.5 a C1.5

· Protizávažové vozíky s 3 a 4 kolesami zo série J

· Vychystávacie vozíky radu K so stredným a vysokým zdvihom

Riešenie

Spoločnosť POLI-TAPE, ktorá je celosvetovo úspešná so silnou sieťou miestnych predajcov, našla spoľahlivého partnera v spoločnosti Hyster. Kowalski Transportgeräte GmbH je jedným zo 17 miestnych predajcov v Nemecku, Rakúsku a Švajčiarsku. Obe spoločnosti spoločne vyvinuli komplexné riešenie s individuálne nakonfigurovanými vysokozdvižnými vozíkmi všetkých tried vrátane správy vozového parku prostredníctvom Hyster Tracker a 24/7 servisu.

Vozový park dnes podporuje všetky procesy medzi skladom a výrobou pomocou 40 prenajatých vysokozdvižných vozíkov Hyster. Na nájdenie správneho riešenia viedol Kowalski mnoho diskusií na mieste. Každá špecifická požiadavka zákazníka bola analyzovaná, pochopená a implementovaná v jednotlivých konfiguráciách. Vozový park dnes optimalizuje efektivitu v obmedzenom priestore s maximálnym komfortom pre vodičov.

Manévrovateľné paletové vozíky zásobujú linky základnými komponentmi ako fólia, lepidlo a papier v plošne efektívne navrhnutej výrobe. Na konci linky prevezmú vhodné vysokozdvižné vozíky citlivý tovar narezaný a zabalený na internú prepravu do skladu. Vozíky udržiavajú stály tok, kým nie je všetko zabalené a pripravené na odoslanie.

Proces je náročný na prácu. Automatizovať sa dá len pár vecí. Rôzne nosiče nákladu potrebujú ľudí. Na prázdnych trhoch práce sa ťažko hľadajú dobre vyškolení skladníci. Vybavenie, ktoré uľahčuje prácu, je pre mnohých dôležitým kritériom pri práci. Hyster spĺňa tieto požiadavky pomocou ľahko ovládateľných vozidiel.

Hyster dokáže pokryť všetky požiadavky s viac ako 140 rôznymi modelmi. Výrobu zásobujú okrem iných aj malé vysokorýchlostné nákladné autá. Manévrovateľné paletové vozíky efektívne dovezú tovar z bodu A do bodu B. Protizávažové vozíky bezpečne prevezmú aj ťažké a objemné predmety s najlepším všestranným výhľadom. Asistenčné systémy vodiča navyše minimalizujú škody na vozíkoch a tovare. Najmä v skladoch s vysokými regálmi uľahčujú senzory a kamery presné skladovanie a vyberanie v akejkoľvek výške.

Logistická prevádzka má všetko z jedného zdroja, vrátane údržby a servisu. Na prevádzkovej úrovni má manažér vozového parku v spoločnosti Kowalski kontaktnú osobu a stáleho mechanika, ktorý pozná vozový park. V pozadí je 18-členný servisný tím Kowalski vrátane vlastnej dielne, dobre zásobeného skladu náhradných dielov a rýchlych dodávok z centrálneho skladu Hyster v holandskom Nijmegene, ktorý je vzdialený 50 km. Neexistujú takmer žiadne poruchy.

Hyster Tracker prináša dodatočnú prevádzkovú efektivitu. Telematické riešenie poskytuje všetky potrebné údaje v reálnom čase. Napríklad správca vozového parku rozpoznáva kritické body v procese a môže cvičiť vodičov cielenejším spôsobom. Kľúčové údaje pomáhajú kontrolovať prediktívnu údržbu. Pred každým štartom má systém možnosť skontrolovať, či je vodič dostatočne vyškolený a schopný ovládať vozík. Všetky potrebné kontroly sa uskutočňujú prostredníctvom užívateľsky prívetivých displejov, ktoré tiež poskytujú upozornenia počas prevádzky, napríklad v prípade nadmernej rýchlosti.

„Ak dôjde k veľkým prestojom, aj ten najlepší vysokozdvižný vozík je k ničomu. Preto sa spoliehame na značkové vozíky od Hyster. Sú robustné ako Volkswagen s prémiovými službami z jedného zdroja.“

pripadova studia FLOTILA BEZ PORUCHY

 

Výsledky

V porovnaní s minulosťou sa flotile Hyster výrazne znížili neplánované prestoje. Znížilo sa aj opotrebovanie vozíkov a škody spôsobené časovo náročnou prepravou. Zvýšila sa efektivita. Skladník je spokojnejší. Ergonomicky navrhnuté vozidlá nielen pomáhajú chrániť pohodlie a pohodu operátora, ale tiež zmierňujú časový tlak spôsobený zbytočným poškodením.

S pohodlnými pohybmi rúk a perfektnou viditeľnosťou do všetkých strán môžem tovar presne ukladať a preberať aj zhora,“ hovorí skladník. „Podobné ovládanie všetkých vozíkov Hyster tiež uľahčuje prechod v rýchlo sa meniacom každodennom podnikaní.“

Spoločnosť POLI-TAPE úplne digitalizovala správu vozového parku prostredníctvom systému Hyster Tracker. Transparentnosť spotreby paliva a jazdného správania umožňuje cielené opatrenia na zlepšenie. Jasné kľúčové údaje v reálnom čase umožňujú prediktívnu údržbu. V prípade POLI-TAPE sa poruchy znížili na minimum.

Hyster je správna voľba. Máme modulárny systém, ktorý splní každú potrebu. Jednotky sa dajú optimálne prispôsobiť našim požiadavkám a individuálne nakonfigurovať. Servis je k dispozícii nepretržite. Zbytočné prestoje a nespokojní zamestnanci v dôsledku zlého vybavenia sú vecou minulosť.“ Peter Wieland, manažér dodávateľského reťazca spoločnosti POLI-TAPE Klebefolien GmbH

Prípadové štúdie , ,
Vysokozdvižný vozík Hyster

Prihláste sa na odber noviniek

Pridajte sa do nášho mailing zoznamu a nepremeškáte informácie o najnovších akciách a zľavách.

Vaša e-mail adresa bola úspešne pridaná!

PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.