Zo sveta VZV

11. mája 2018

“Viac ako len papier” – HYSTER Europe predstavuje rozmanité riešenia na IFAT 2018

Spoločnosť Hyster Europe prezentuje od 14. – 18. mája v nemeckom Mníchove svoju širokú škálu produktov a špeciálne riešenia na prekonanie problémov v oblasti nakladania s odpadom a recyklácie. Navštívte nás na IFAT 2018.

„Keď hovoríme o recyklácii, hovoríme viac než len o aplikáciách s papierom alebo odpadom domácností,“ hovorí Kate Pointeau, riaditeľka značky pre spoločnosť Hyster Europe. „Sme tiež odhodlaní splniť potreby manipulácie s rôznymi recyklačnými operáciami, od papiera a dreva až po kovy a chemický odpad.“

„Všetky tieto aplikácie predstavujú špecifické a ťažké podmienky,“ pokračuje Kate.
„Našim zameraním na IFAT 2018 je prezentovať komplexnú škálu inovatívnych produktov Hyster®, aby sme mohli čeliť výzvam recyklačného priemyslu pri súčasnej podpore efektívnosti a zníženia prestojov.“

Recyklácia dreva

Kusy prebytočného dreva sa často recyklujú na vytvorenie OSB dosiek alebo drevotriesky, prípadne sa zmiešajú s papierovou buničinou a premieňajú sa napríklad na laminátové podlahy. Hyster ponúka širokú škálu riešení pre manipuláciu s hotovými recyklovanými produktmi, rovnako ako zároveň podporuje operácie na začiatku recyklačného procesu.

Napríklad manipulácia s veľkými objemami drevených triesok v kontajneroch je jednou z výziev, ktorej čelia aplikácie na recykláciu dreva. Aby sa výzva prekonala, môžu byť Hyster® ReachStackers vybavené vlastným nástavcom, ktorý poskytuje účinný spôsob vyprázdňovania kontajnerov. Špeciálne vyvinutá inovácia Hyster® umožňuje zdvihnúť kontajnery vysoké až 6m, sklopiť ich pod uhlom 60 stupňov a vytvoriť správny tok drevených štiepok z kontajnera.

naklon hyster

Ďalšou spoločnou výzvou v odvetví recyklácie dreva je prach a nečistoty, ktoré môžu upchať vysokozdvižné vozíky a spôsobiť prehriatie motora.

Hyster® Cool Truck, ktorý je určený na manipuláciu s nákladmi do 5,5 tony, je navrhnutý tak, aby pomohol aplikáciám na recykláciu dreva. Jeho úlohou je znižovať  potenciálne prostoje a nasávanie prachu z podlahy do motorového priestoru. Na to používa reverzný ventilátor, ktorý pravidelne vyfukuje akýkoľvek nežiadúci prach.

Recyklácia kovov

Vysokozdvižné vozíky Hyster® sú stavané na dlhú životnosť a môžu byť integrované so špecializovanými prídavnými zariadeniami na manipuláciu s blokmi alebo balíkmi kovového šrotu.

Po rozdrvení sa malé kúsky zvyčajne topia pri vysokých teplotách, aby sa mohli recyklovať na nový materiál. Na odolávanie voči vysokým teplotám taviacej pece môžu byť vysokozdvižné vozíky Hyster® vybavené tepelnou ochranou. Špeciálne vylepšenia, ako je prídavný chladič oleja, hadice odolné voči teplote, tepelný štít na ochranu hydraulického valca alebo prídavné filtračné systémy pomáhajú znížiť akumuláciu prachu a predĺžiť životnosť.

Hyster J1.5XNT pri recyklacii

Špeciálne prídavné zariadenia, ako napríklad rotačná vidlicová svorka, umožňujú vysokozdvižným vozíkom Hyster® prepravovať horúce roztavené kovy do ďalšieho štádia procesu recyklácie. Recyklovaná oceľ a hliník sa zvyčajne premieňajú na dosky alebo listy, ktoré sa potom musia prepravovať. Použitie magnetového nástavca s vysokozdvižným vozíkom Hyster® je len jedným z mnohých efektívnych riešení na manipuláciu.

Recyklácia v chemickom priemysle

Chemický odpad, ktorý zahŕňa kontaminovanú vodu, batérie, aerosoly, lepidlo, farbu, kyselinu, tekuté chemikálie a ďalšie, sa často spracúva a recykluje na nové suroviny. Mnoho prevádzok chemického odpadu závisí od silných vysokozdvižných vozíkov Hyster®, ktoré dokážu vydržať ťažké, špinavé podmienky, ktoré sa často vyskytujú na mieste nakladania s odpadom.

Chemický odpad je bežne horľavý. Silné Hyster® dieselové alebo elektrické vysokozdvižné vozíky môžu byť vybavené systémom detekcie plynu a iným modifikáciám ochrany pred výbuchom, aby boli vhodné na použitie v prostredí s potenciálne výbušným chemickým odpadom.

Recyklácia papiera

Štandardné vysokozdvižné vozíky, ktoré pracujú pri recyklácii papiera, môžu byť kvôli prachu náchylné na upchaté radiátory. Rovnako ako v odvetví recyklácie dreva, balíček Hyster® Cool Truck reaguje na túto výzvu a balíček je tak dostupný aj pre 2.0 – 3.5 tonové vozíky.

Robustný predok vysokozdvižných vozíkov Hyster® bol navrhnutý pre použitie širokej škály prídavných zariadení tak, aby boli prispôsobené potrebám aplikácií. Napríklad pomocou špecializovaných svoriek na manipuláciu s balíkmi papiera, ktoré sa dostanú do procesu recyklácie.

recyklácia papiera Hyster

Vysokozdvižné vozíky Hyster® tiež podporujú manipuláciu s papierovými výrobkami na konci recyklačného procesu so širokou škálou prídavných zariadení na manipuláciu aj s problematickými nákladmi, ako sú ťažké papierové navijáky. Okrem toho ponúka spoločnosť Hyster Europe nižšie výšky kabíny a rámu na niektorých sériách vysokozdvižných vozíkoch, ktoré umožňujú efektívne nakladanie tovaru do zadnej časti nákladných vozidiel alebo kontajnera, kde je výška obmedzená.

Správa flotily

S cieľom pomôcť zlepšiť riadenie vozového parku na veľkých miestach na recykláciu a nakladanie s odpadmi akéhokoľvek druhu, väčšina nákladných vozidiel Hyster® môže byť vybavená telematickou technológiou Hyster Tracker. Systém Hyster Tracker umožňuje monitorovanie používania vozidiel a detekciu poškodenia, aby sa mohli odstrániť prestoje, zefektívniť údržbu. Prevádzky tak môžu využívať optimalizovanú produktivitu.

Hyster Europe vystupuje na stánku 515 v hale A5 na IFAT na Messe München.

www.ifat.de

Akcie
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.