Zo sveta VZV

16. apríla 2018

Riešenia HYSTER 360° prekonávajú špecifické priemyselné výzvy

Hyster Europe predstavuje niekoľko aktualizácií, ktoré pomáhajú špecifickým odvetviam prekonať jedinečné výzvy.

Či už je to nedostatok priestoru v maloobchodnom sklade alebo požiadavky Just-In-Time automobilovej továrni, riešenia Hyster® spĺňajú potreby špecifických aplikácií.

Maloobchod

Veľké maloobchodné predajne často pracujú s tovarom v priestoroch malého skladu. Tieto sklady sú často navrhnuté s úzkymi šírkami uličiek a vysokými regálmi, ktoré sťažujú manipuláciu.

Spoločnosť Hyster Europe nedávno predstavila rad R1.0E – 1.4E sériovo vyrábaných vozíkov navrhnutých špeciálne na podporu tohto typu prevádzky. Hoci ponúka rovnakú spoľahlivosť a komfort obsluhy ako existujúci rad vozíka Hyster®, bol vyvinutý pre väčšiu manévrovateľnosť v prostredí, kde je priestor obmedzený.

Podvozok je kompaktný a stĺp môže byť naklonený dozadu, čím sa šetria všetky dôležité centimetre, takže vozidlo dokáže zvládnuť zásoby v najvyšších regáloch, dokonca aj v úzkych uličkách.

Pri manipuláciu v spodných regáloch je určený vysokozdvižný vozík pre pešiu obsluhu Hyster® S1.0E-1.2E. Jeho skrátená veľkosť je ideálna pre efektívne stohovanie, skladovanie, prepravu alebo vyberanie v tesných priestoroch, ktoré sa bežne nachádzajú v maloobchodných skladoch. Séria môže zdvihnúť až 1,2 tony na 2,41 m alebo dosiahnuť výšky až 4,18 m pri nižších zaťaženiach. Pre väčšiu flexibilitu môžu byť vidlice nastavené na ergonomickú pracovnú výšku.

Nový kompaktný stacker Hyster

Automobilový priemysel

Automobilový priemysel je riadený dopytom, takže spoľahlivé a efektívne zariadenie na manipuláciu s materiálom sú nevyhnutné pre optimálnu efektivitu a splnenie požiadaviek Just-In-Time.

Na podporu aplikácií v automobilovom priemysle zaviedla spoločnosť Hyster Europe nové trojkolesové vozíky T7.0HS3 a štvorkolesové ťahače T8.0HS4. Nové traktory Hyster® Rider Towing ponúkajú vynikajúcu manévrovateľnosť vďaka kompaktnému dizajnu a vonkajším ovládacím tlačidlám, ktoré pomáhajú pri pripájaní prívesu. Vlečné traktory, ktoré ponúkajú optimálny komfort obsluhy, majú aj nastaviteľné zrýchlenie a rýchlosti jazdy. Tieto parametre je možné nastaviť tak, aby vyhovovali rôznym potrebám konkrétnych automobilových výrobných aplikácií.

Pri tých operáciách, s opakujúcimi sa úlohami vkladania liniek je možné automatizovať aj ťažné traktory. Znalosť miestneho predajcu Hyster® v kombinácii s podrobnými simuláciami umožňuje spoločnosti Hyster Europe zistiť, kde môže byť automatizácia použitá na zvýšenie efektívnosti.

Inovatívnym riešením Hyster® na báze nákladných automobilov je automatizácia prístupná a prispôsobiteľná zmenám v infraštruktúre budov.

Porty a terminály

V prístavoch a termináloch sa stretávame s aplikáciami, ktoré majú v každej fáze rôznorodé potreby manipulácie od vylodenia po uskladnenie. Jednou spoločnou výzvou je naplnenie kontajnera.

Pre väčšinu terminálových operácií by najvýhodnejším a najlepším spôsobom prepravy ťažkého nákladu do kontajnera alebo mimo neho bol vysokozdvižný vozík. Avšak štandardná výška kabíny to často znemožňuje.

Aby ste to prekonali, spoločnosť Hyster Europe ponúka nižšie možnosti výšky kabíny pre aplikácie s obmedzenou výškou, ako je zadná časť vysokozdvižných vozíkov.

Nízke výšky kabíny sú teraz k dispozícii pre rad sérií nákladných vozidiel vrátane radu H8.0-9.0FT pre náklad až do 9 ton.

Nizka kabína Hyster H8.0

Robustné vysokozdvižné vozíky Hyster® so zníženými kabínami ponúkajú aj výkon a manévrovateľnosť, ktoré sú potrebné pre efektívnu prácu v drsných, mokrých a v poveternostných podmienkach, kde mrzne, ktoré sa bežne vyskytujú v prístavoch a termináloch.

Recyklácia

Prašné prostredie je bežné pre vysokozdvižné vozíky, ktoré pracujú v odvetví recyklácie, domáceho odpadu alebo manipulácie s balíkmi papiera, čo znamená, že chladiče vysokozdvižného vozíka sa môžu ľahko upchávať. To môže spôsobiť zbytočné prestoje a tiež prispievajú k ďalším ťažkostiam s vysokozdvižnými vozíkmi.

Ak chcete vyriešiť túto otázku a pomôcť operáciám zvýšiť produktivitu a maximalizovať návratnosť investícií, nový balík Hyster® Cool Truck pre vysokozdvižné vozíky s nosnosťou 2 až 5 ton bol navrhnutý tak, aby znížil množstvo nečistôt vstupujúcich do motorového priestoru a zablokoval sa v chladiči.

Vysokozdvižný vozík je vybavený inovatívnym automatickým spätným ventilátorom, ktorý výrazne predlžuje intervaly čistenia chladiča v porovnaní s H2.0-3.5FT. Naklápacie a riadiace gombíky valcov minimalizujú riziko poškodenia valcov z trosiek, zatiaľ čo tvrdé gumové kryty nad hnacou nápravou tiež minimalizujú vstup papiera pod podlahové dosky. Odvzdušnenie na bočných paneloch tiež pomáha minimalizovať vysávačový efekt nečistôt na zemi a pevná viacdielna miska pod motorovým priestorom znižuje množstvo voľných nečistôt, ktoré vstupujú do spodnej strany vozidla.

Podporné priemyselné potreby

Bez ohľadu na odvetvie, globálna sieť miestnych distribučných partnerov Hyster® využíva rozsiahle znalosti a skúsenosti, aby našla najlepšie spôsoby na prekonanie špecifických problémov s aplikáciou. Vďaka miestnemu servisu a podpore, predajcovia Hyster® pomáhajú udržiavať aj tie najnáročnejšie prevádzky.

Aktuality
Vysokozdvižný vozík Hyster

Prihláste sa na odber noviniek

Pridajte sa do nášho mailing zoznamu a nepremeškáte informácie o najnovších akciách a zľavách.

Vaša e-mail adresa bola úspešne pridaná!

PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.