Zo sveta VZV

28. mája 2018

Novinky elektrických vysokozdvižných vozíkov budú odhalené na TOC Europe

Najnovšie aktualizácie na elektrickom manipulátore s kontajnermi Hyster®, ktoré sa práve pripravujú, budú prezentované na TOC Europe.

Počas podujatia v Rotterdame v Holandsku, Jan-Willem van den Brand a Willem Nieuwland z Hyster Europe predstavia najnovšie informácie o očakávanom projekte počas seminára TECH TOC vo štvrtok 14. júna o 12.00 hod.

HYSTER ELECTRIC CONTAINER TRUCK

Kontajnerové manipulátory s nulovými emisiami

V roku 2017 spoločnosť Hyster Europe informovala, že vyvíja 48-tonový vysokozdvižný vozík na prepravu kontajnerov s nulovými emisiami. Prvý vozík, ktorý je poháňaný elektromotormi, ktorý dostáva energiu z lítium-iónovej batérie, je v súčasnosti v testovacej fáze. Očakáva sa, že inovatívny vysokonapäťový vozík pomôže operáciám v budúcnosti dosiahnuť rovnaký výkon v porovnaní s vozíkom poháňaný dieselovým motorom.

Počas prezentácie budú predstavitelia spoločnosti Hyster Europe diskutovať o rôznych možnostiach nabíjania, vrátane využitia lítium-iónových batérií rôznych veľkostí a možných budúcich variantách, v ktorých sa batérie kombinujú s technológiou palivových článkov. Tieto rôzne možnosti majú za cieľ uspokojiť rôzne potreby vnútrozemských terminálov a prístavov.

Existuje niekoľko faktorov, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere správnej možnosti napájania pre konkrétne požiadavky, ako sú prestávky, pracovný cyklus, úroveň spotreby energie a infraštruktúra dobíjania.

Výzva na nabíjanie veľkého kontajnerového manipulátora nezmizne, pretože v krátkej dobe si vyžaduje vysokú úroveň energie, ale operácie budú schopné riadiť nabíjanie prostredníctvom správnej infraštruktúry,“ hovorí Jan-Willem van den Brand , Riaditeľ Big Truck Product Strategy & Solutions pre spoločnosť Hyster Europe, vysvetľujúc, že nabíjacia infraštruktúra je kľúčovým prvkom prezentácie na TOC Europe.

Existuje mnoho budúcich možností nabíjania elektrických manipulačných zariadení v termináloch, ako je bezdrôtové nabíjanie a doplňovanie vodíkových palivových článkov, ale existujú aj výzvy,“ hovorí.V budúcnosti sa očakáva, že bude potrebné štandardizované nabíjanie všetkých typov elektrických vysokozdvižných vozíkoch v prevádzke. Inak mnohí veria, že náklady na inštaláciu a údržbu novej infraštruktúry by mohli byť prekážkou.

Nové systémy na obnovu energie odhalené

Na seminári bude Hyster Europe poskytovať aj najnovšie informácie o patentovaných systémoch na obnovu energie, ktoré boli vyvinuté pre elektrický manipulátor s kontajnermi Hyster®. Od inovatívnych systémov sa očakáva, že predĺžia hnací cyklus vozíka s využitím obnovenej energie a poskytnú dlhší prevádzkový čas pred dobíjaním.

„Obnova energie inteligentným spôsobom poskytuje maximálnu energetickú účinnosť,“ hovorí van den Brand. „Od našich nových systémov, ktoré obnovujú a uchovávajú energiu, sa očakáva, že podporia dlhší cyklus pohonu, zvýšia čas prevádzky a ziskovosť a zároveň pomôžu znížiť energetické náklady na nabíjanie.“

Riešenia pre vnútrozemské terminály

Okrem návštevy prezentácie môžu návštevníci TOC Europe navštíviť výstavný stánok B22 s odborníkmi z Hyster Europe a distribučných partnerov Heffiq a B-Close a diskutovať o širokej škále riešení Hyster® pre aplikácie vo vnútrozemských termináloch.

Jedným z riešení je kontajnerový manipulátor Hyster® H11XM-ECD8, ktorý bol navrhnutý tak, aby zvýšil efektivitu s dvojitým ovládaním prázdnych kontajnerov. Tento manipulátor bude dokonca vystavený pri vstupe na podujatie.

Aby sa ukázalo, ako môžu systémy riadenia vozového parku pomôcť vnútrozemským terminálom zlepšiť efektívnosť a kontrolovať náklady, vozík je vybavený telematickým systémom Hyster Tracker. Hyster Tracker pomáha operáciám zvyšovať zodpovednosť vodičov, znižovať škody pri náraze a prestoje.

Návštevníci stánku Hyster Europe budú mať tiež možnosť vyskúšať si simulátor 3D virtuálnej reality, ktorý presne obnoví pocit použitia 3-tonového vysokozdvižného vysokozdvižného vozíka v náročných prevádzkových podmienkach. Pre realistický zážitok má simulátor rovnaké sedadlo, pedále, volant, CANBus a hydraulické ovládanie ako vysokozdvižný vozík Hyster® Fortens®.

Hyster® Rhine Tour začína

Prvý deň podujatia TOC Europe bude znamenať aj začiatok prehliadky Hyster® Rhine Tour. Budete môcť vidieť ponuku Hyster® a ponuky vybraných partnerov, prepravovaných na člne na rôzne podujatia pozdĺž rieky Rýn. Počas udalostí v Rotterdame, Holandsku (12. júna), Lauterbourgu, Francúzsko (21. júna), Birsfeldene, Švajčiarsko (26. júna) a Wesely, Nemecko (9. júla) sa uskutočnia demonštrácie schopností vozidiel Hyster® pri riešení špecifické výzvy vnútrozemských terminálov. Na iných zastávkach zákazníci budú môcť obdivovať produkty na člne a porozprávať so zástupcami spoločnosti Hyster Europe a ich miestnymi predajcami o dostupných riešeniach pre potreby ich aplikácie.

Rovnako ako zariadenia na manipuláciu s materiálom Hyster® budú na lodi prepravované aj ponuky viacerých kľúčových dodávateľov a partnerov Hyster®, čo umožní návštevníkom objaviť širokú škálu riešení dostupných pre prístavy a terminály.

Ak sa chcete dozvedieť viac o prehliadke Hyster Rýn alebo ohľadom ďalších informácií o rozsiahlej ponuke riešení pre vnútrozemské terminály od spoločnosti Hyster Europe, obráťte sa na Hyster Slovakia s.r.o..

TOC Europe sa koná od 12. do 14. júna v Ahoy Rotterdam v Holandsku.

Akcie, Aktuality
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.