Zo sveta VZV

27. októbra 2020

Riešenie manipulácie do skladov – retraky od Hyster

Retraky od Hyster-u si bežne vyberajú sklady, ktoré chcú pracovať vo vyšších výškach s vynikajúcou stabilitou, viditeľnosťou, manévrovateľnosťou a ovládaním. Aké faktory však ovplyvňujú dizajn vysokozdvižných vozíkov?

Tu o tom diskutujú naši odborníci a odpovedajú na niektoré ďalšie často kladené otázky o vozíkoch Reach Trucks (retrakoch).

Ako úzke vysoké môžu byť uličky?

Výška a šírka uličiek a retrakov závisí od použitia. Tu vstupujú faktory ako typ palety, požadovaná kapacita zdvihu, sila vozíka dostupná pred nabitím, či kabína.

nový retrak Hyster R1.0-1.4E

Orientačne, s referenčnou europaletou (800 mm x 1 200 mm), vozík Hyster® Reach Truck poháňaný kompaktnou olovenou batériou dokáže pracovať v šírkach uličiek menších ako 2700 mm . Čo sa týka výšky, retraky sa vyznačujú schopnosťou zdvihnúť náklad do výšky až 13,5 m.

Jednou z oblastí, ktorá sa skúma, je spôsob distribúcie lítium-iónových článkov batérií, ktorý šetrí miesto a umožňuje prevádzku v užších uličkách. Ak však chcete určiť vhodný vozík pre konkrétne potreby, aplikácie by mali vždy brať do úvahy svoje priority, či už je to zložitosť, cena alebo manévrovateľnosť v pracovnej uličke.

Aký vplyv to má na dizajn nákladných vozidiel?

V sklade sa počíta každý centimeter, takže je to dôležité pri zvažovaní stopy a polomeru otáčania retrakov. Lítium-iónové batérie sú stále pomerne novou technológiou, ktorá to môže podporiť, pretože majú potenciál ukladať viac energie do menšieho priestoru.

Pri pohľade na vyššie zaťaženie sa môže konštrukcia zamerať na ďalšie faktory, ako je celková hmotnosť vs. užitočné zaťaženie a rýchlosť zdvíhania / spúšťania vs. spotreba energie. Retraky by mali tiež vyvážiť presnosť pohybov a rýchlosť.

Ďalším veľmi dôležitým hľadiskom je vodič vozíka a možnosti, ako im môže byť poskytnutá podpora pri vyťahovaní alebo odkladaní paliet vo výškach alebo pri práci na úrovni terénu, od viditeľnosti po komfort.

Do akej miery ovplyvňuje vývoj bezpečnosti dosah na dizajn a použitie retraku?

Pri zdvíhaní do výšky 13,5 m je dôležitá rýchlosť. Netreba ale zabúdať na bezpečnosť vodiča vodičovi ale aj tovaru na palete. Aj keď je paleta na úrovni terénu, musí vodič vozíka s dosahom rýchlo premiestniť tovar z regálov do iných oblastí, kde môže pracovať iný typ vozíka.

Na podporu obsluhy sú retraky Hyster® Reach Trucks štandardne navrhnuté tak, aby ponúkali dobré povedomie, presnosť a výkon.

Ako Covid-19 ovplyvní skladovacie operácie?

Mnohé sklady zostávajú v tejto dobe veľmi vyťažené a budú aj naďalej vyžadovať spoľahlivé a silné vybavenie s ľahkou údržbou a servisom, akým je práve retrak od Hyster-u. Náš nástroj simulátora skladu tiež pomáha aplikáciám optimalizovať využitie ich vozového parku s cieľom maximalizovať efektivitu a vyhnúť sa úzkym miestam alebo plánovať vyťaženosť flotily.

Aké inovácie budú mať v budúcnosti najväčší vplyv?

Zatiaľ čo „samoriadiace“ retraky sú naďalej oblasťou záujmu v sektore manipulácie s materiálom, pre retraky je k dispozícii množstvo možností asistencie vodiča, ktoré môžu teraz znamenať zmenu. Patria sem svetlá, kamery, systémy detekcie objektov, telematika a ďalšie.

Nezaradené , ,
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.