Zo sveta VZV

9. novembra 2020

Kontajnerové manipulátory Hyster pomáhajú zvyšovať produktivitu v prístavoch

Vďaka kontajnerovému manipulátoru Hyster môžu operácie v prístave profitovať z úspory času a nákladov súčasnou manipuláciou dvoch prázdnych kontajnerov. Táto funkcia dvojitého spracovania poskytuje výhody, pretože firmy vyvíjajú tlak na väčšie efektivitu a nižšie náklady pri neustále sa zväčšujúcom dopyte.

„Množstvo kontajnerov dodávaných do celého sveta stále rastie a sme svedkami zvýšeného využívania vyhradených prázdnych kontajnerových staníc,“ hovorí Richard Root, riaditeľ spoločnosti EMster pre big trucky spoločnosti Hyster. „V takom rozsahu môže dvojitá manipulácia s prázdnymi kontajnermi odomknúť zvýšenie efektívnosti, ktoré môže mať zmysluplný dopad na hospodársky výsledok.“

Dvojitá manipulácia môže napríklad pomôcť zlepšiť priechodnosť terminálu a znížiť preťaženie v prístavoch – vo vnútri terminálu aj na cestách. To pomáha znižovať čakacie doby na nákladné vozidlá, čo vedie k kratším radom a optimalizovaným dopravným tokom. S vyššou rýchlosťou a efektívnosťou môže manipulácia s dvojitým prázdnym kontajnerom zvýšiť priechodnosť až o 30%, znížiť náklady na jeden presunutý kontajner a zvýšiť ziskovosť.

Používanie takýchto kontajnerových manipulátorov Hyster® môže tiež prispieť k nízkym nákladom na vlastníctvo. Znížením jazdnej vzdialenosti môžu operácie znížiť spotrebu paliva a opotrebovanie pneumatík a maximalizovať množstvo presunutých kontajnerov. Séria manipulátorov Hyster® H9-H11XM-ECD zdvíha bremená až do 11 ton a umožňuje operátorom stavať stohy až do výšky deviatej úrovne. To zároveň optimalizuje priestor na dvore a je to nákladovo aj časovo efektívne.

Pre maximálnu produktivitu, bez kompromisov v zabezpečení, všetky spreadery uzamknú druhý kontajner. Manipulátor má intuitívny digitálny displej, aby operátori mohli skontrolovať, či sú kontajnery správne usadené a zaistené. Vďaka ergonomickému sedadlu a ovládacím prvkom majú operátori silný pocit stability a vynikajúcu úroveň viditeľnosti vpred..

Kvôli poveternostným podmienkam alebo niektorým politickým zásahom nie je všade možné stohovať kontajnery do 9. úrovne. Ale len samotné navýšenie úrovne z piatej na šiestu môže viesť k zvýšeniu kapacity až o 20%.

S nosnosťou až 11 ton je tiež možné manipulovať pomocou manipulátora prázdnych kontajnerov Hyster®, aj keď majú kontajnery mokrú podlahu alebo je náklad „nevyvážený“ s chladiacimi jednotkami umiestnenými na rovnakej strane.

„Správna voľba manipulátora závisí vždy od konkrétnej aplikácie – žiadne dva terminály nie sú úplne rovnaké,“ hovorí Richard. „Naša globálna sieť miestnych predajcov produktov Hyster® má však odborné znalosti, aby nám poradila, či dvojitá manipulácia môže pomôcť optimalizovať prevádzku pre vyššiu efektivitu a ziskovosť.“

Nezaradené
Vysokozdvižný vozík Hyster

Prihláste sa na odber noviniek

Pridajte sa do nášho mailing zoznamu a nepremeškáte informácie o najnovších akciách a zľavách.

Vaša e-mail adresa bola úspešne pridaná!

PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.