Zo sveta VZV

12. januára 2021

Nové kompaktné lítium-iónové paletové vozíky pre zvýšenie účinnosti

Spoločnosť Hyster Europe uviedla na trh ultrakompaktný lítium-iónový paletový vozík s nosnosťou do 1,5 tony. Nový paletový vozík PC1.5 poháňaný lítium-iónovou batériou môže poskytnúť vyššiu účinnosť ako ručný paletový vozík.

Pre tých, ktorí v súčasnosti využívajú ručné paletové vozíky v sklade, prechod na nový PC1.5 prináša zvýšenie efektívnosti bez zložitých požiadaviek na údržbu,“ hovorí Matt Hardy, manažér riešení EMEA pre spoločnosť Hyster Europe. „Prevádzky so štíhlymi flotilami budú mať úžitok z týchto spoľahlivých paletových vozíkov, ktoré sú pripravené na použitie v prípade potreby.“

Nové lítium-iónové nízkozdvižné vozíky, ktoré sa ľahko používajú, ponúkajú operátorovi značné výhody v porovnaní s ručným paletovým vozíkom s elektrickým pojazdom. Napriek malému a ľahkému prevedeniu dokáže Hyster® PC1.5 zdvihnúť až 1,5 tony a pomáha prekonať obavy z ručnej manipulácie pri tlačení alebo ťahaní ťažkých bremien.

Pevný a robustný rám je mimoriadne kompaktný na použitie v stiesnených priestoroch. Vozík je navrhnutý tak, aby poskytoval dobrý výkon v stúpaniach a pomáhal tak podporovať produktivitu operátora. Konštrukcia paletového vozíka môže pracovať s vyššou intenzitou ako ručný paletový vozík, čo pomáha znižovať záťaž na obsluhu.

Keď je potrebné vymeniť lítium-iónovú batériu, operátor dostane varovanie o opätovnom nabití a za iba 6 sekúnd ju vymení, čím zabezpečí minimálnu prerušenosť prevádzky. Súčasťou dodávky je náhradná batéria na podporu nepretržitej prevádzky, zatiaľ čo voliteľná veľká batéria s trojhodinovou rýchlou nabíjačkou je k dispozícii tam, kde to aplikácia vyžaduje.

„Ultrakompaktný paletový vozík PC1.5 je navrhnutý tak, aby bol dostatočne odolný a spoľahlivý na to, aby zvládol každodenné prevádzkové výzvy, ale s nízkymi nákladmi na vlastníctvo,“ hovorí Matt. „Je ľahký a má jednoduché požiadavky na údržbu, podobne ako ručný paletový vozík.“ Model je vybavený bezúdržbovými komponentami, ako napríklad bezkartáčový hnací motor a lítium-iónovú batériu, ako aj odolný oceľový rám a ochranný kryt. Bonusom je možnosť výmeny hnacieho kolesa len za 1 minútu.

Nezaradené , , ,
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.