Zo sveta VZV

5. februára 2021

3 výzvy v oblasti manipulácie s materiálmi v roku 2021 … a ako ich prekonať

Každá výroba, spracovanie a skladovanie je iná. Pokiaľ ide o manipuláciu s materiálmi, v tomto roku môžeme čakať niektoré bežné výzvy.

Výzva 1: Dosahovanie ekologickejších operácií

Mnoho podnikateľov sa každý rok snaží ďalej zlepšovať svoje environmentálne povedomie a vysokozdvižné vozíky môžu hrať veľkú úlohu.

Aj keď sú spaľovacie vozíky čoraz „ekologickejšie“ s nižšími emisiami a vyššou účinnosťou paliva, mnoho z tých, ktorí hľadajú ekologické riešenia, uvažuje o prechode na elektrické vysokozdvižné vozíky. A v tých správnych aplikáciách sú ideálnym riešením.

Jedným z príkladov je rad vysokozdvižných vozíkov Hyster® J7.0–9.0XNL s plne integrovanými lítium-iónovými batériami. Elektrické vysokozdvižné vozíky s nulovými emisiami s nosnosťou od 7 do 9 ton ponúkajú porovnateľný výkon naftového motora a rýchle nabíjanie podľa príležitostí, pričom 100% nabitie sa dosiahne za neuveriteľných 80 minút.

vzv Hyster J7.0-9.0XN(S)L s lítium-iónovou batériou

Tieto vzv majú výdrž podporovať trojzmennú prevádzku v náročných priemyselných aplikáciách. Prevádzky môžu očakávať schopnosti vozíkov so spaľovaním, pokiaľ ide o produktivitu, kontrolu a autonómiu, spolu s ďalšou výhodou zníženej hladiny hluku, nulových emisií a nízkych celkových nákladov.

Výzva 2: Znížte škody a náklady

Spoľahlivé vysokozdvižné vozíky Hyster® pomáhajú výrobcom a spracovateľským aplikáciám znižovať škody a súvisiace náklady pri vysokej produktivite. Napríklad v priemyselnej výrobe je pri vykladaní surovín z prívesu a ich preprave vysokozdvižným vozíkom do skladu dôležité nespôsobovať škody. To by malo za následok výpadok dodávky materiálu vo výrobe, čo by viedlo k zbytočným nákladom.

lacny elektricky vysokozdvizny vozik hyster J1.5-3.5UT

Na tieto činnosti s nízkou intenzitou sa môžu dobre hodiť štvorkolesové elektrické vysokozdvižné vozíky Hyster® J1,5-3,5UT a trojkolesové vysokozdvižné vozíky J1,6-2,0UTT . Nekomplikované elektrické vysokozdvižné vozíky sú navrhnuté tak, aby sa dali ľahko používať a udržiavať. Zároveň vodiči môžu využívať vynikajúci výhľad, zatiaľ čo robustný stožiar poskytuje stabilitu a pomáha predchádzať otriasaniu alebo poškodeniu nákladu.

Pretože táto časť operácie môže byť veľmi opakujúca sa, existuje tu tiež potenciál pre aplikácie na automatizáciu úloh s cenovo dostupnými robotickými riešeniami Hyster® , ako sú ťažné traktory, vysokozdvižné vozíky pre chodcov a nízkozdvižné vozíky. Technológia Hyster „Driven by Balyo“ kombinuje spoľahlivé vysokozdvižné vozíky Hyster® s robotickými riadiacimi systémami, ktoré pomáhajú zvyšovať presnosť, zvyšovať efektivitu a znižovať škody. Tým zaisťujú plynulý chod rušných výrobných liniek a znižujú náklady.

Výzva 3: Zvýšenie efektívnosti

Ak sú dodávateľské reťazce pod tlakom, operácie môžu čeliť neočakávanej úrovni dopytu alebo čeliť potrebe zvládnuť viac práce za menej času. Vďaka tomu je správna voľba zariadenia na manipuláciu rozhodujúca pre celkovú efektivitu.

Elektrický paletový vozík s li-ion batériou Hyster PC1.5

Vo výrobných alebo logistických aplikáciách v súčasnosti používajú ručné paletovacie vozíky v sklade. Prechod na nový ultrakompaktný lítium-iónový paletový vozík Hyster® PC1.5 prináša zvýšenie efektívnosti bez zložitých požiadaviek na údržbu. Prevádzky so štíhlymi flotilami budú mať úžitok z týchto spoľahlivých paletových vozíkov, ktoré sú pripravené na použitie v prípade potreby.

Pre náklad do 1,5 tony môže nový PC1.5 napájaný lítium-iónovou batériou poskytnúť vyššiu účinnosť ako ručný paletový vozík. Tieto paletové vozíky, ktoré sa ľahko používajú, ponúkajú operátorovi značné výhody v porovnaní s ručnými paletovými vozíkmi ako elektrický zdvih, či spúšťanie alebo elektrický pojazd.

Nezaradené
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.