Zo sveta VZV

19. marca 2019

Prípadová štúdia – Plzenský Prazdroj

V tomto seriály článkov vám budeme postupne predstavovať prípadové štúdie z domova aj zo zahraničia.
Či sa jedná o stavebníctvo, potravinárstvo alebo drevospracujúci priemysel – neexistuje priemyselná oblasť, kde by vysokozdvižné vozíky Hyster nenašli uplatnenie.

Klienti sa na nás obracajú so svojimi požiadavkami a Hyster vždy nájde riešenie pre daný segment a aplikáciu.

V tejto štúdii sa pozrieme na to, ako Hyster pomohol Plzenskému Prazdroju prekonať výzvy, ktorým čelil, aby zvýšil produktivitu, eliminoval prestoje a náklady tohto svetoznámeho výrobcu piva.

hyster plzensky prazdroj

Plzenský Prazdroj je lídrom vo výrobe piva v strednej Európe. Je výrobcom viacerých značiek piva, vrátane vlajkovej lode koncernu – Pilsner Urquell.

Je členom skupiny SABMiller, celosvetovo druhého najväčšieho producenta piva. Ročne vyprodukuje viac ako 10 miliónov hektolitrov piva v Čechách a na medzinárodných trhoch.

Pred vstupom Hyster-u čelil Plzenský Prazdroj viacerým problémom s manipuláciou materiálu, vrátane prenájmu špecifického vybavenia počas sezónnych vrcholov.

Hyster dodal Plzenskému Prazdroju viac ako 130 vysokozdvižných vozíkov.

AKO HYSTER POMOHOL?

 1. Pomohol zvýšiť produktivitu vďaka multipaletovej manipulácii na vybraných vozíkoch
 2. Vďaka robustným a odolným materiálom, z ktorých sú zhotovené vozíky Hyster, sa znížili náklady na údržbu a zlepšila sa spoľahlivosť v prevádzke pri operáciách typu Start-Stop
 3. Údržba vysokozdvižných vozíkov bola zabezpečená vďaka 5 ročnej servisnej zmluve
 4. Hyster pomohol preklenúť obdobie vrcholov sezóny flotilou vozíkov z požičovne a STAND BY vozíkov

Plzenský Prazdroj má 40% trhový podiel v Českej republike a svoje pivo vyváža do viac ako 50 krajín sveta. Preto bolo pre firmu nevyhnutné, aby sa obrátili na spoľahlivého dodávateľa manipulačnej techniky, ktorý im pomôže pri výrobe a distribúcii.

Hyster dodal do firmy nasledujúce modely vzv:

J3.0XM
H3.0FT
H7.0FT
H4.0FT
S7.0

PRÍNOS HYSTER-U PRE PLZENSKÝ PRAZDROJ

 • Vzrástla produktivita vďaka multipaletovej manipulácii, ktorú umožňovali vybrané vysokozdvižné vozíky. Tým sa umožnilo prepraviť väčší objem tovaru súčasne. Ušetril sa čas potrebný na nakládku a vykládku tovaru a zároveň sa zredukovalo poškodenie tovaru a samotných vysokozdvižných vozíkov
 • Poškodenie vozíkov bolo minimalizované aj vďaka namontovanému snímaču zaťaženia. Tento systém detekuje preťaženie a umožňuje prevádzkovateľovi efektívne monitorovať zaťaženie vozíkov
 • Lepšia viditeľnosť pri vysokých nákladoch bola zabezpečená zdvihnutým kabínovým priestorom
 • Vďaka skvele manévrovateľnému modelu Hyster S7.0FT dostal zákazník silný vozík s nosnosťou 7 ton ale s kratším rázvorom, ako má klasický model H7.0FT. To umožnilo obsluhe pracovať v užších a menších priestoroch
 • V intenzívnych a náročných podmienkach, ako bol tento prípad, je nevyhnutnosťou spoľahlivosť, keďže sa pracuje v režime Start-Stop, kedy trpia brzdy, pneumatiky a prevodovky. Práve pre takéto prípady má Hyster patentovaný systém prevodovky DuraMatch, ktorý pomáha znížiť opotrebovanie pneumatík a v oleji ponorené brzdy sú prakticky bezúdržbové. Okrem toho sú motory a prevodovky vybavené ochranným systémom
 • Prevádzka vozíkov je zabezpečená miestnym partnerom spoločnosti Hyster. Servisní technici zabezpečujú pre klienta všetky servisné úkony. Všetky vozíky, ktoré Hyster dodal, sú servisované na základe 5 ročnej servisnej zmluvy.
 • Efektívna práca počas sezónnych vrcholov bola dosiahnutá vďaka 14 pohotovostným vozíkom a 15, ktoré sú z požičovne spoločnosti Hyster.
 • S cieľom zvýšiť efektivitu a optimalizovať celú flotilu predstavil miestny distribučný partner online systém riadenia flotily


 

Prípadové štúdie , , , ,
Vysokozdvižný vozík Hyster

Prihláste sa na odber noviniek

Pridajte sa do nášho mailing zoznamu a nepremeškáte informácie o najnovších akciách a zľavách.

Vaša e-mail adresa bola úspešne pridaná!

PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.