Zo sveta VZV

18. marca 2019

Hyster vybaví svoje ťažkotonážne vozíky motormi Mercedes-Benz/MTU

Spoločnosť Hyster Europe oznámila, že jej budúci rad Big Truck pre európskych zákazníkov, ktorý je v súlade so Stage V, bude poháňať motory Mercedes-Benz / MTU.

“Naši európski zákazníci z prístavov a ťažkého priemyslu budú vyžadovať Stage V ( emisnú normu ). Tí vyžadujú vysoko efektívne vysokozdvižné vozíky s nízkou spotrebou paliva, vysokú úroveň produktivity a dostupný výkon.“ Hovorí Jan Willem van den Brand, riaditeľ Big Truck Product Strategy & Solutions v Hyster Europe.

Vysokozdvižné vozíky Hyster® nad 8 ton, manipulátory kontajnerov a Reachstackery budú vybavené motormi Mercedes-Benz / MTU Series 1000 a 1100, ktoré sú kompatibilné so Stage V. Presná dostupnosť sa líši podľa série a bude oznámená v správny čas.

Motory boli špeciálne navrhnuté pre priemyselné aplikácie, ako je manipulácia s materiálom a ďalej vyvinuté tak, aby vyhovovali predpisom EÚ Stage V. Sú založené na motoroch úžitkových vozidiel firmy Daimler. Lars Kräft, viceprezident priemyselného obchodu MTU, povedal: „Sme veľmi radi, že Hyster, jedna z vedúcich svetových značiek zariadení na manipuláciu s materiálmi, sa rozhodla poháňať svoje nové vozidlá našimi motormi.“

Motory Mercedes-Benz / MTU podporia známu životnosť vozidiel Hyster® Big Trucks. Je dokázané, že poskytujú znížené celkové náklady na vlastníctvo, veľkú spoľahlivosť a vynikajúci výkon v náročných aplikáciách.

„Motory Mercedes-Benz / MTU majú veľmi úspešné výsledky v cestných aj terénnych aplikáciách, ako je lesníctvo alebo poľnohospodárstvo. Obzvlášť sa hodia aj na prerušované aplikácie, ako je to v našom podnikaní, “hovorí van den Brand a vysvetľuje, že výkonový rozsah sa pohybuje od 129 kW do 280 kW v závislosti od modelu.

„Vďaka optimálnej zhode veľkostí motorov s vysokozdvižnými vozíkmi a aplikáciami môžu zákazníci manipulovať najťažšie bremená po celý deň za rýchlejší čas,“ hovorí. „Zákazníci môžu očakávať, že zvýšia produktivitu s vyšším výkonom bez ohľadu na to, či ide o manipuláciu s kontajnermi vo švédskej zime alebo pri presúvaní oceľových potrubí v horúcom talianskom lete.“

Motory sú vyrábané v závode Mercedes-Benz v nemeckom Mannheime. Sú známe svojou robustnosťou a odolnosťou až do veľmi vysokých prevádzkových hodín. Motory boli optimalizované tak, aby dobre fungovali v prerušovaných prevádzkach, čo viedlo k nižším teplotám motora, menšiemu opotrebeniu súčiastok a zníženiu hladiny hluku. Nemej dôležité je tiež menšie namáhanie a opotrebovanie súčiastok.

S dlhými servisnými intervalmi 1000 hodín, dobrým prístupom k hlavným servisným častiam a vynikajúcou životnosťou sa očakáva, že motory Mercedes-Benz / MTU pomôžu znížiť náklady na servis. Hyster Europe bude úzko spolupracovať s MTU, aby zabezpečil, že jeho predajná sieť bude plne vyškolená a vybavená pre servisnú podporu. Koncoví užívatelia dostanú optimálnu podporu počas celého životného cyklu výrobku.

Aktuality
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.