Zo sveta VZV

29. marca 2019

Prípadová štúdia – Agility

V tejto prípadovej štúdii vám prinášame úspešný projekt, ktorý sa realizoval v Nemecku. Presvedčíme vás, že silné a spoľahlivé vysokozdvižné vozíky Hyster nájdu svoje uplatnenie aj v integrovanej logistike a skladových priestoroch.

INFORMÁCIE O KLIENTOVI

Agility je jedným z popredných svetových poskytovateľov integrovanej logistiky. Spoločnosť má tržby 4,3 miliardy dolárov a zamestnáva viac ako 22 000 zamestnancov vo viac ako 500 kanceláriách v 100 krajinách sveta.

V Nemecku firma zabezpečuje zber súčiastok pre automobilový priemysel od dodávateľov z celej Európy pred konsolidáciou dodávok v modernom logistickom zariadení v Stuttgarte. Odtiaľ sa tovar prepravuje v rámci Európy ale aj medzikontinentálne.

Agility sídli v oblasti Korntal-Munchigen, kde majú sídla koncerny ako Mercedes alebo Porsche.

Spoločnosť sa v uplynulých rokoch úspešne rozrástla a rozšírila svoje kapacity.

hyster agility pripadova studia vzv

AKÉ BOLI POŽIADAVKY NA HYSTER?

  1. Požiadavky od Agility boli pomerne nezvyčajné. Hyster musel zvažovať rôzne riešenia pre klienta. Cieľom bolo hľadanie riešenia pre zvýšenie kapacity
  2. Bolo potrebné poskytnúť rýchly a spoľahlivý servis
  3. Úlohou bolo tiež skrátenie prestojov

Spočiatku spoločnosť zvažovala vyriešiť svoj problém s kapacitou buď dovybavením existujúceho vozového parku dodatočnými batériami alebo držaním väčšieho počtu vysokozdvižných vozíkov v rezerve.

Mnohé riešenia boli vylúčené kvôli časovým obmedzeniam.
Málo času bolo dokonca aj na medzidobíjanie lítium-iónových batérií v čase obednej prestávky.

Najrozumnejším riešením bola výmena flotily elektrických vysokozdvižných vozíkov za vzv na zemný plyn.

Flotila teraz zahŕňa 8x H1.8FT LPG

PRÍNOS PRE FIRMU AGILITY

  • Spoľahlivosť je nevyhnutná. Piatky sú obzvlášť zaťažkávajúce a Agility nemá čas nazvyš – vozíky musia pracovať. Vo firme sa na ne 100% spoliehajú, aby sa zabezpečilo, že diely pre automobily budú prepravené do Brazílie, Mexika, USA alebo Číny.
  • Spoľahlivosť vysokozdvižných vozíkov Hyster H1.8FT pomáha hladkým operáciám
  • S výnimkou údržby a výmeny plynovej fľaše môžu vysokozdvižné vozíky pracovať bez prerušenia
  • Nemuseli byť prikúpené žiadne rezervné vozíky, takže dnes 8 robustných vozíkov Hyster úplne nahradilo predchádzajúcu flotilu elektrických vysokozdvižných vozíkov
  • Celkové prevádzkové náklady boli preukázateľne znížené. Na prvý pohľad sa môže zdať, že elektrické vysokozdvižné vozíky sú lacnejšie ako LPG vozíky, ktoré majú vyššie počiatočné náklady o 15-20% a tiež vyššie náklady na údržbu. Keďže Agility by potrebovali ďalšie batérie alebo ďalšie elektrické vozíky, tak pri posudzovaní nákladov na požadovaný prevádzkový čas a prevádzkovú vzdialenosť, vyšli skutočné náklady v prospech plynových vozíkov
  • Dizajn a komfort vozíkov presvedčil aj samotnú obsluhu vozíkov

Pracujete v intralogistike a potrebujete silný a spoľahlivý vysokozdvižný vozík? Kontaktujte nás a nájdeme pre vás ideálne riešenie.

Prípadové štúdie , , ,
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.