Zo sveta VZV

24. septembra 2019

Robotické vozíky Hyster v automotive

Nové riešenia autonómnych vysokozdvižných vozíkov umožnia automobilovému dodávateľskému reťazcu zaviesť „dostupnú automatizáciu“ pre opakujúce sa manipulačné úlohy. Inteligentné vozíky Hyster® môžu pomôcť pri podpore štvrtej priemyselnej revolúcie Industry 4.0, vďaka spoľahlivej konzistencii a s flexibilitou manuálneho použitia na vykonávanie ďalších úloh.

„Automobilový priemysel vo svojich továrňach prijíma automatizované technológie, aby udržal hladký chod rušných výrobných liniek a zároveň znižoval náklady.“ hovorí Tracy Brooks, solution manažérka v Hyster Europe.

Technológia Balyo využíva spoľahlivé vysokozdvižné vozíky Hyster® a pridaním robotických riadiacich systémov sa zvyšuje presnosť a efektívnosť a znižujú sa škody. Hardvér a softvér automatizácie spolupracuje s elektronickými systémami vozíka, čo umožňuje ich manuálne použitie podľa potreby. V závislosti od aplikácie sa môžu použiť kamerové systémy, lasery, geo navigácia alebo kombinácia viacerých systémov.

„Pri opakujúcich sa úlohách existuje riziko ľudskej chyby, ktorá môže viesť k väčšej pravdepodobnosti poškodenia alebo prestojov,“ hovorí Tracy. „Automatizácia týchto činností môže pomôcť znížiť tieto náklady a ponúknuť dobrú návratnosť v správnych aplikáciách.“

Spoločnosť Hyster teraz ponúka robotické ťahače (LO7.0T) na spoľahlivú a dôslednú prepravu súčiastok, aby sa zabezpečil plynulý chod linky. Ťahače sledujú požadovanú trasu automaticky a autonómne zastavia na odkladacích staniciach len na nevyhnutný čas, aby doručili náklad a zhromaždili prázdne kontajnery. S robotickým vozíkom často dochádza k interakcii človeka. Napríklad osoba sa môže nachádzať na stanici, kde sa vozidlo s vlastným pohonom zastaví, aby došlo k vyloženiu nákladu a potom prejde vozík k ďalšej stanici.

Robotické vysokozdvižné vozíky Hyster (S1.0C-1.5C) sa môžu tiež používať na automatické kyvadlové dopravovanie paliet na veľkú vzdialenosť, spolu s robotickými nakladačmi tovaru (LO2.5), ktoré pomáhajú pri preberaní tovaru zo skladovacích priestorov v blízkosti montážnej linky. Použitím automatizácie týmto spôsobom je možné, aby sa operácia stala presnejšou a predvídateľnejšou s menšou správou ľudí a možnosťou nasadiť zamestnancov na úlohy s vyššou pridanou hodnotou.

Počiatočné mapovanie prostredia pre prevádzku robotických vozíkov Hyster je dokončené v spolupráci so zákazníkom, čo zahŕňa definovanie úloh a podrobnosti, ako sú miesta vyzdvihnutia a zloženia. Rýchlosť je základným faktorom v automobilovej výrobe s prísnym časovým plánovaním.

„Automatizáciu možno ľahko integrovať do existujúcej infraštruktúry, ako sú pešie zóny,“ hovorí Tracy. „Robotické vozíky Hyster sú naprogramované tak, aby komunikovali s inými vozidlami a ľuďmi. Napríklad, zastaviť sa alebo dať prednosť. “

Aktuality , ,
Vysokozdvižný vozík Hyster

Prihláste sa na odber noviniek

Pridajte sa do nášho mailing zoznamu a nepremeškáte informácie o najnovších akciách a zľavách.

Vaša e-mail adresa bola úspešne pridaná!

PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.