Zo sveta VZV

6. júla 2022

Nová séria vzv Hyster A sa prispôsobila výzvam odvetvia

Firmy môžu jednoducho doladiť vysokozdvižný vozík tak, aby zodpovedal ich špecifickým potrebám odvetvia a aplikácie, pomocou novej série vysokozdvižných vozíkov Hyster A Series.

 

S A+ Logic môžu byť vysokozdvižné vozíky Hyster konfigurované s radom funkcií, ktoré pomôžu prekonať bežné problémy s manipuláciou materiálu a zároveň poskytujú nízke celkové náklady na vlastníctvo.

Odolné riešenia pre manipuláciu so stavebnými materiálmi

„Napríklad pri manipulácii stavebných materiálov sa vysokozdvižné vozíky často používajú vonku v špinavom alebo prašnom prostredí so zlými cestnami,“ hovorí Robert O’Donoghue, viceprezident pre marketing a riešenia spoločnosti Hyster pre EMEA. „A+ Logic s vysokozdvižnými vozíkmi Hyster série A ponúka niekoľko nastaviteľných funkcií, ktoré môžu pomôcť optimalizovať vozíky kdekoľvek, od výroby betónu až po manipuláciu s tehlami a blokmi.“

Prach môže spôsobiť opotrebovanie dielov a komponentov. Séria Hyster A je vybavená utesnenými elektrickými konektormi, ktoré to pomáhajú zvládnuť. Výber bŕzd ponorených do oleja, náklonu valcov a blatníkov môže poskytnúť niektorým aplikáciám ďalšiu podporu. Vysokovýkonné nasávanie vzduchu môže tiež pomôcť znížiť požiadavky na servisný zásah.

Tam, kde sú problémom nečistoty je k dispozícii funkcia reverzného ventilátora na vyfukovanie nečistôt z motorového priestoru.

 Hyster A Séria v sklade

Optimalizácia povedomia vodiča pri aplikáciách s kovovým tovarom

„Pri aplikáciách s hotovým kovovým tovarom budú vysokozdvižné vozíky zvyčajne v prevádzke vo vnútri výrobných priestorov a skladov,“ hovorí Robert. „V tomto prostredí môže hluk a iné rušivé vplyvy často predstavovať riziko, najmä ak vysokozdvižný vozík pracuje v blízkosti chodcov.“ 

Pre tieto aplikácie je možné postaviť vysokozdvižný vozík Hyster série A s funkciami na podporu informovanosti vodiča. Napríklad je možné zvoliť modré a červené bodové svetlá, kontrolky signalizácie červenej čiary a/alebo viditeľný alarm, aby pomohli chodcom ukázať, kde sa vzv nachádza alebo pracuje.

Vysokozdvižné vozíky Hyster série A tiež ponúkajú vynikajúcu viditeľnosť do všetkých strán, čo operátorom umožňuje rýchlo a jasne vidieť svoje okolie. S novým dizajnom stožiara poskytuje séria A skvelú viditeľnosť. Konfigurácie s kabínou môžu tiež ťažiť zo strechy z vrstveného skla s vysokou pevnosťou pre ničím nerušený výhľad nahor. Vozík môže byť tiež dovybavený zrkadlami a kamerami, aby vyhovoval potrebám špecifických aplikácií.

Konštrukcia stožiara tiež poskytuje vynikajúcu viditeľnosť na špičky vidlíc pri manipulácii s nákladmi a laserová vodováha vidlíc môže pomôcť zvýšiť viditeľnosť a produktivitu.

Hyster A série pri manipulácii s drevom

Komfort obsluhy v distribučných centrách dreva

Strediská skladovania a distribúcie dreva budú bežne zahŕňať prácu v interiéri aj exteriéri (napr. vyloženie prívesu zaparkovaného na dvore a prinesenie nákladu dovnútra alebo presun nákladov z jednej budovy do druhej cez dvor alebo vonkajšiu plochu).

„Na maximalizáciu pohodlia pre operátorov sa môžu aplikácie na drevo rozhodnúť, že ich vozík bude vyrobený s vhodnou kabínou pre horúce alebo studené podnebie. Napríklad kabína úplne odolná voči poveternostným vplyvom môže operátorom pomôcť udržať pohodlie a produktivitu vo vonkajších priestoroch v chladnejších alebo vlhkejších klimatických podmienkach,“ hovorí Robert.

Kompletné možnosti kabíny zahŕňajú predné, horné a zadné sklo, ako aj stierače a oceľové bočné dvere, plus možnosti vykurovania, klimatizácie alebo vyhrievaného skla. Slnečné clony je možné zvoliť aj pomocou A+ Logic.

Napokon, aby sme pomohli splniť environmentálne ciele v mnohých rôznych aplikáciách, nové vysokozdvižné vozíky Hyster série A tiež pomáhajú znižovať emisie, čo vedie k nižším nákladom. Vysokozdvižné vozíky s naftovým motorom H2.0-3.5A spotrebujú až o 13 % menej nafty ako modely popredných konkurentov a vzv na LPG spotrebujú až o 9 % menej paliva.

Nová séria Hyster A – teraz k dispozícii

Prvými modelmi „Distinctly Hyster, postavený pre vás“ dostupnými v sérii A sú vysokozdvižné vozíky H2.0-3.5A na manipuláciu s nákladmi do 3,5 tony.

Aktuality , , ,
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.