Zo sveta VZV

31. októbra 2018

Dizajnové zmeny pre zvýšenie efektívnosti

Zatiaľ čo správy o autonómnych vozidlách zaujímajú bežné médiá, automatizované vysokozdvižné vozíky sú už skutočnosťou v rastúcom počte operácií. Phil Mean zo spoločnosti Hyster Europe však verí, že nové inovácie pomôžu operátorom stať sa produktívnejšími.

„Automatizácia je ideálna pre mnohé opakujúce sa úlohy, ale nikdy to nebude tá správna voľba pre každého,“ hovorí Phil Mean, riaditeľ produktovej stratégie spoločnosti Hyster Europe. Firma už poskytuje plne a čiastočne automatizované riešenia pre vysokozdvižné vozíky.

„Zlepšenie efektívnosti operátora vysokozdvižného vozíka pomocou nových funkcií, ktoré podporujú zvýšenie komfortu, je stále dôležité,“ hovorí. „Inovácie vysokozdvižných vozíkov Hyster pomáhajú zvyšovať efektivitu pri reálnych aplikáciách. Platí, že malé detaily robia veľké rozdiely.”

Jednoduché ovládanie

Napríklad, rada elektrických vozíkov Hyster® XT obsahuje nové konštrukčné prvky, ktoré prispievajú k vyššej efektívnosti vodiča. Vysokozdvižný vozík je určený pre každodenné prevádzky, takže usporiadanie a dizajn ovládacích prvkov uľahčuje operátorom aktiváciu hydrauliky pri pravidelnom zdvihu a spúšťaní.

„Neustále inovujeme, aby sme zvýšili efektivitu práce vodiča, ale výber ovládacích prvkov závisí od požiadaviek na aplikáciu,“ hovorí Phil. „Napríklad v rade Hyster® FT sme vyvinuli novú funkciu pre joystick vozíkov, ktoré používajú prídavné zariadenia.“

„Taktiež sme vyvinuli mini-pákovú lakťovú opierku“ TouchPoint ™ „ako doplnok pre vysokozdvižné vozíky Hyster® Fortens®. Tým sa ovládacie prvky vozíka umiestnia k prstom vodiča, čo pomôže minimalizovať pohyb vodiča a zároveň umožní rýchle a presné ovládanie, „hovorí Phil.

Rukovat s minilevrami

Jednoduché manévrovanie

Inteligentný dizajn vysokozdvižných vozíkov Hyster® poskytuje nulový polomer otáčania, ktorý pomáha vodičom ľahšie sa otáčať. To im dáva väčší priestor na efektivitu.

„Pochopenie toho, ako sa vysokozdvižné vozíky používajú v rôznych aplikáciách, je kľúčom k jeho rozvoju s ohľadom na produktivitu operátora,“ vysvetľuje Phil. „Prevádzkovateľ vozíka s protizávažím Hyster® FT, napríklad v logistickej prevádzke s vysokou intenzitou, môže využívať funkcie a možnosti, ako sú automatický stabilizačný systém (ADS), Controlled Power reversal, automatickú rýchlosť hydrauliky a ochrana proti spätnému pohybu na rampe. „

H2.0-3.5FT ochrana proti spatnemu posunu na rampe

„Všetky tieto funkcie môžu prispieť k efektívnejšiemu a presnejšiemu manévrovaniu v reálnych prevádzkach,“ pokračuje.

Jednoduché cúvanie

Pre aplikácie, pri ktorých vodiči vozíkov strácajú veľa času, Hyster Europe využil inteligentný dizajn, aby pomohol znížiť namáhanie chrbtice a krku.

Vysokozdvižné vozíky kombinujú nízku výšku protizávažia a dobre umiestnenú zadnú rukoväť s integrovaným klaksónom, ktorá zvyšuje pohodlie a efektivitu aj pri cúvaní..

Hyster_rukovat s integrovanym klaksonom

Voliteľné otočné alebo v niektorých prípadoch rotujúce sedadlo na vysokozdvižnom vozíku umožňuje ďalšie zlepšenie viditeľnosti a komfortu vodiča, čo môže viesť k ešte vyššej účinnosti.

Jednoduché váženie

„Zatiaľ čo opakujúce sa úlohy sú vhodné pre automatizáciu, mnohé faktory pri operáciách sú premenlivé, ako napríklad hmotnosť nákladu,“ hovorí Phil. Spoločnosť Hyster Europe nedávno predstavila novú škálu mobilných riešení váženia, aby operátori mohli presne vážiť zaťaženie počas prepravy, čo ušetrí drahocenný čas a zvyšuje účinnosť.

„Váženie priamo na vozíku pomáha operátorom v mnohých smeroch,“ hovorí Phil. „Môžu sa tak redukovať problémy s prichádzajúcimi tovarmi a potom zaznamenať prepravné váhy, identifikovať chyby pri vychystávaní, skontrolovať úrovne plnenia alebo dokonca premiešať prísady a dávky oveľa jednoduchšie. Môžu samozrejme zabrániť aj preťaženiu, ak nie je známa váha nákladu. „

Riešenia pre špecifické aplikácie

Takmer každý typ vysokozdvižného vozíka Hyster® môže byť vybavený doplnkovými systémami, ktoré vyhovujú konkrétnym potrebám prevádzky a ponúkajú ďalšie funkcie na zvýšenie účinnosti vodiča.

Nové kamerové systémy Hyster® pomáhajú zvýšiť viditeľnosť operátora, umožňujú efektívne a presné umiestnenie produktov vo vysokých regáloch a zvyšujú viditeľnosť v náročných prostrediach.

Aby sa zvýšila efektivita operátora pri každodenných kontrolách vysokozdvižného vozíka, systém Hyster Tracker pomáha operátorovi rýchlo a efektívne dokončiť základné kontroly pred každou smenou.

Okrem toho spoločnosť Hyster Europe nedávno zaviedla možnosť bočnej výmeny batérií na niekoľkých elektrických vysokozdvižných vozíkoch do 3,5 tony. To môže zvýšiť produktivitu operátora tým, že uľahčí výmenu batérie pre potreby nabíjania alebo údržby.

„Existuje množstvo nových inovácií, ktoré pomáhajú efektívnosti operátora a očakávame ďalšie,“ hovorí Phil. „Pokračujeme v dizajnových vylepšeniach, ktorých centrum je práve operátor vozíka, pričom sa venujeme výhodám automatizácie a ďalším novým technológiám, ktoré najlepšie zodpovedajú potrebám určitých aplikácií.“

Aktuality
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.