Zo sveta VZV

28. septembra 2017

Výmena bočných batérií na elektrických vozíkoch po novom

Výmena batérie na vozíku

„Nová možnosť výmeny batérií na elektrických vysokozdvižných vozíkoch z boku je jednoduchá a pohodlná. Bude tak vyhovovať mnohým výrobným a logistickým aplikáciám“, hovorí Phil Ireland, vedúci produktového riadenia spoločnosti Counterbalance Solutions for Hyster.

„Výmena batérií na vozíkoch Hyster je tak rýchla a efektívna, čo má za následok minimalizáciu prestojov a vozíky tak môžu slúžiť efektívnejšie a dlhšie“, dodal.

Po novom je tak už 5 možností, ako vymeniť batérie na robustných a spoľahlivých vysokozdvižných vozíkoch z rodiny Hyster ( 48 a 80 V ).
Pre novou možnosťou bočnej výmeny bol tiež vyvinutý zásobník na výmenu batérií Hyster®, ktorý je určený predovšetkým pre zákazníkov bez existujúcej infraštruktúry.
Tým pádom je tak umožnená výmena batérií s veľmi ľahko použiteľným výmenným nástrojom, ktorý pracuje so všetkými veľkosťami batérií vysokozdvižných vozíkov Hyster 1,5-3,5T.

Celá výmena batérií na vozíku trvá len niekoľko minút a je jednoduchšia a rýchlejšia ako kedykoľvek predtým. Pomocou špeciálne navrhnutého vzv sa zodvihne pôvodná batéria a presunie sa do nabíjacieho stojana. Do zásobníka sa následne vloží nová batéria.

Zariadenie na výmenu batérii je vybavené aj integrovanou nabíjačkou, čo umožňuje, aby bol vozík nabitý akoukoľvek elektrickou zásuvkou.

Batériu je možné uvoľniť pomocou sklopných otočných dverí o šírke, ktoré sa otvárajú na sériách J1.5-2.0XNT a J1 .6-2.0XN o 180° alebo na sériách J2.2-3.5XN  o 150°.

Akýkoľvek vysokozdvižný vozík dokáže prakticky vybrať batériu z vozíka pomocou vreciek na vidliciach v ráme vozidla. Aby sa batéria nedostala do pohybu, sú zásobníky batérie vybavené praktickými nožičkami.
Toto môže byť veľmi praktické pre zákazníkov, ktorí majú niekoľko vysokozdvižných vozíkov na jednom mieste.
Výmena bočných batérií na vzv je možná u sérií J1.5-2.0XNT, J1 .6-2.0XN a J2.2-3.5XN.

Aktuality
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.