Zo sveta VZV

14. marca 2018

Hyster Europe predstavil novinky na výstave LogiMAT 2018

Návštevníci stánku Hyster Europe na výstave LogiMAT v Stuttgarte v Nemecku od 13. do 15. marca mali príležitosť vidieť riešenia „360 stupňov“ pre intralogistické operácie a špecifické priemyselné aplikácie.

 

Spoločnosť Hyster Europe predstavila na veľtrhu model R1.4E. Momentálne sú vo vývoji modely R1.0E, 1.2E, 1.4E navrhnuté pre prevádzky strednej intenzity, ktoré sa často vyskytujú v maloobchodnom prostredí.

Kompaktný vysokozdvižný vozík je navrhnutý tak, aby poskytoval väčšiu manévrovateľnosť v skladoch s úzkymi uličkami a vysokými regálmi a má vyklápací stožiar s integrovaným bočným posuvom a kompaktným podvozkom. Rozšírenie existujúceho radu vozidiel R1.4 – 2.5 Hyster® ponúka rovnakú húževnatosť, viditeľnosť, ovládateľnosť a jednoduchosť ovládania.

Nové modely budú ponúkať ergonomické funkcie na zvýšenie komfortu vodiča, ako aj niekoľko doplnkov, ako napríklad systém riadenia vozového parku Hyster Tracker, ktorý pomôže operátorom.

Najnovšie možnosti pre sklady

Na stánku Hyster Europe si návštevníci všimli dva najnovšie vozíky, ktoré sa pripojili k celej rade skladových riešení Hyster®.

Pre podniky, ktoré potrebujú stohovač s optimálnou manévrovateľnosťou v tesných priestoroch, bola nová séria vozíkov S1.0E-1.2E inteligentne navrhnutá. S kapacitou zdvihu až 1,2 tony je Hyster® Compact Stacker ideálnym riešením pre každodenné skladové operácie, ktoré ponúkajú menej intenzívne aplikácie, v skvelom pomere cena / výkon.

Spoločnosť Hyster Europe tiež ukázala nový vysokozdvižný vozík Hyster® RS1.6 s inovatívnym sedadlom s možnosťou výberu z troch jazdných pozícií. Vodiči si môžu vybrať buď stojaciu pozíciu, podporované sedenie, alebo úplne sediacu polohu pre optimálny komfort v závislosti od vykonávanej činnosti. Vysokozdvižný vozík vyhovuje operáciám s variabilným dopytom a zmiešanými aplikáciami, vrátane úloh, ako je stohovanie blokov a prenos nákladu na krátke a dlhé vzdialenosti, dokonca aj v tesných priestoroch.

360 stupňové možnosti napájania

Spoločnosť Hyster Europe predstavila aj niektoré zo svojich najnovších výsledkov inovatívneho vývoja na podporu aplikácií v celom dodávateľskom reťazci. Napríklad na LogiMAT 2018 bol predstavený vysokozdvižný vozík J1.6XN s integrovanou 48V lithium-ionovým batériou.

Lítium-iónové (Li-Ion) batérie sa čoraz častejšie stávajú riešením pre zariadenia na manipuláciu s materiálom v rozsiahlych alebo viacsmenných aplikáciách. Batérie ponúkajú výhody, ako sú rýchle nabíjacie časy a energetická účinnosť. Hyster ponúka variabilné možnosti výmeny bočných batérií pre elektrické vozíky do 3,5 tony.

Nápady pre priemysel

Okrem toho Hyster Europe preukázal schopnosti podporovať špecifické odvetvia napríklad balíkom Hyster® Cool Truck. Balíky Cool Truck sú teraz k dispozícii na vysokozdvižných vozíkoch Hyster® Fortens® IC od 2 ton a sú špeciálne navrhnuté pre náročné aplikácie s vysokým obsahom prachu, ako je papier, recyklácia, odpady a drevo.

Hyster Cool Truck

Vozík Hyster H2.0FT bol predstavený na LogiMAT-e vybavený telematickým systémom Hyster Tracker, ktorý demonštruje, ako funkcie, ako denné kontroly a vypnutie pri voľnobehu, môžu ďalej podporovať operátorov.

Na stánku poskytli odborníci z Hyster Europe aj najnovšie informácie o nových 360 stupňových technológiách. Napríklad spoločnosť zavádza „dostupnú automatizáciu“ pre opakované manipulačné úlohy vykonávané vysokozdvižnými vozíkmi,  vysokozdvižnými vozíkmi (VNA) a vlečnými ťahačmi. Nové „self drive“ riešenia pre vysokozdvižné vozíky budú zvlášť vhodné pre automobilový priemysel.

Hyster self drive

Mimo výstavu mali návštevníci možnosť vidieť aj možnosť nízkej kabíny na vysokozdvižnom vozíku Hyster® H8.0FT. Nízke kabíny a ochranné kryty strechy sú k dispozícii na mnohých nákladných vozidlách s protizávažím Hyster® a sú ideálne v prístavoch a vnútrozemských termináloch.

Nizka kabína Hyster H8.0

Servis, podpora a simulácia

Celosvetová sieť miestnych distribučných partnerov spoločnosti Hyster® využíva rozsiahle znalosti o produktoch a aplikáciách, aby pomohla aplikáciám nájsť riešenia ich každodenných prevádzkových problémov. Napríklad inovatívny skladový simulátor Hyster® pomáha aplikáciám zvoliť správnu konfiguráciu vysokozdvižných vozíkov pre ich prevádzku, berúc do úvahy rôzne realistické scenáre.

Ďalší typ simulácie bol predvedený na stánku Hyster Europe, kde návštevníci mali možnosť vyskúšať realistický 3D simulátor vysokozdvižných vozíkov. Tento simulátor bol prvý krát predstavený na minuloročnom LogiMAT-e. Toto riešenie bolo vyvinuté na podporu rastúceho počtu firiem, ktoré chcú preskúmať simuláciu v rámci školiacich programov.

Silná dealerská sieť Hyster® tiež umožňuje zákazníkom využívať miestne služby a podporu, ktorá vyhovuje konkrétnym požiadavkám na prevádzku, rýchlu dodávku náhradných dielov a možnostiam pre špeciálne riešené riešenia.

 

Aktuality
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.