Zo sveta VZV

19. apríla 2021

Možnosti vzv Hyster na pílach a pri spracovaní dreva

Už viac ako 90 rokov vyhovujú vysokozdvižné vozíky Hyster potrebám náročných aplikácií v oblasti spracovania dreva.  Počas celej existencie si zachovali silu a spoľahlivosť, ktoré sú ich hlavnými vlastnosťami.

Tu je niekoľko príkladov toho, ako vysokozdvižné vozíky Hyster podporujú rôzne požiadavky zákazníkov v drevárskom priemysle. 

Vysokozdvižné vozíky s nulovými emisiami

Popri ťažkých vysokozdvižných vozíkoch Hyster s protizávažím, ktoré manipulujú s 8 až 16 tonovými nákladmi, sa v celom dodávateľskom reťazci dreva bežne používajú aj elektrické vysokozdvižné vozíky. Často ich nájsť v podnikoch so silným zameraním na životné prostredie. Elektrické vysokozdvižné vozíky Hyster ponúkajú spoľahlivosť, účinnosť a manévrovateľnosť potrebnú na manipuláciu s drevom, ale s pridanou hodnotou nulových emisií.

Spoločnosť Hyster nedávno uviedla na trh novú sériu vysokozdvižných vozíkov J7.0–9.0XNL s plne integrovanými lítium-iónovými batériami. Elektrické vysokozdvižné vozíky s nulovými emisiami s nosnosťou 7 – 9 ton ponúkajú porovnateľný výkon naftového motora a rýchle nabíjanie. To z nich robí ideálnu voľbu pre mnoho drevárskych aplikácií. Môžu byť obzvlášť nákladovo efektívne pre drevárske podniky, ktoré vyrábajú svoju vlastnú energiu na mieste z drevného odpadu.

vzv Hyster J7.0-9.0XN(S)L s lítium-iónovou batériou

Nové vysokozdvižné vozíky, ktoré dosiahnu 100% nabitie za výnimočných 80 minút, sú vybavené vysokonapäťovými lítium-iónovými batériami a výdržou na podporu trojzmennej prevádzky v náročných drevárskych prevádzkach. Okrem výhod nulových emisií ponúkajú špičkový polomer otáčania, rýchlu akceleráciu a ešte citlivejšiu prevádzku.

Mnoho aplikácií v tomto odvetví podporujú aj štvorkolesové elektrické vzv radu Hyster® J1.6-3.5XN vo vnútorných a vonkajších priestoroch, či elektrický vysokozdvižný vozík Hyster® J5.5XN s dlhším rázvorom, ktorý poskytuje nosnosť až 5,5 tony.

Nákladovo efektívne riešenia

Spoločnosť Hyster Europe nedávno rozšírila svoju ponuku elektrických vysokozdvižných vozíkov s protizávažím zavedením cenovo dostupných nových troj- a štvorkolesových vysokozdvižných vozíkov s nosnosťou 3,5 tony.

Hyster J1.5-3.5UT  a J1.6-2.0UTT elektrické vzv sú navrhnuté tak, aby boli jednoduché na používanie a ľahko sa udržovali.

Nové elektrické vysokozdvižné vozíky Hyster UT majú ergonomicky navrhnutý priestor pre operátora s ovládacími prvkami v dosahu. Plne farebný LCD displej poskytuje vodičovi ľahký prístup ku všetkým potrebným údajom. Vynikajúca manévrovateľnosť a ovládanie umožňuje, aby sa tieto nekomplikované elektrické vysokozdvižné vozíky dobre prispôsobili potrebám mnohých firiem v tomto náročnom odvetví.

Prispôsobenie pre konkrétne aplikácie

12 tonovy vzv hyster pri spracovani dreva

Aplikácie s drevom sú veľmi rozmanité, takže správna voľba vysokozdvižného vozíka a výkonu sa budú líšiť.

Prispôsobenie vysokozdvižných vozíkov Hyster pomocou špecifických riešení pre konkrétnu prevádzku však môže hrať dôležitú úlohu v tomto odvetví.

Pre vysokozdvižné vozíky Hyster je totiž k dispozícii množstvo špeciálnych prídavných zariadení, ktoré nájdu svoje uplatnenie v píle, sušiarni, výrobnej hale, či v sklade ktorejkoľvek drevárskej firmy.

Bezpečnosť  a komfort sú neoddeliteľnou súčasťou vozíkov Hyster dlhé desaťročia. Na vozíky môžu byť implementované kamery, ktoré vodičom pomáhajú zdvihnúť veľké bremená, ktoré by inak zhoršili viditeľnosť. Súčasťou vozíkov môže byť pridaný telematický systém Hyster Tracker, ktorý pomáha podnikom optimalizovať správu vozového parku.

Hyster začal svoju históriu písať práve vďaka úzkej spolupráci s ťažobnými spoločnosťami v Severnej Amerike.

Aktuality ,
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.