Zo sveta VZV

31. júla 2018

Logistika v odevnom priemysle: Od výroby po obchod

Spoločnosť Hyster Europe spolupracovala s módnou logistickou spoločnosťou Meyer & Meyer na plánovaní nových zariadení na manipuláciu s materiálom v rekordnom čase.

Silný nárast online nakupovania nie je len výzvou pre módny svet, ale aj pre logistické spoločnosti. V roku 2017 mala módna logistická spoločnosť Meyer & Meyer len deväť mesiacov na vybudovanie moderného distribučného skladu pre módne a štýlové výrobky na mieste v Peine v Nemecku. Nakoľko inštalácia mala byť dokončená pred vianočnou sezónou, bola to výzva pre spoločnosť Hyster Europe.

Hyster v odevnom priemysle (3)

Rodinná spoločnosť Meyer & Meyer je skúsený odborník na módnu logistiku, ktorý sprevádza zákazníkov v celom dodávateľskom reťazci – doslova od oviec až po obchod. Z ústredia v nemeckom meste Osnabrück spoločnosť kontroluje logistické aktivity v Európe, Ázii a severnej Afrike s 1 800 zamestnancami.

Investície vo výške viac ako 25 miliónov eur

Spoločnosť Meyer & Meyer rozšírila svoje kapacity tým, že pridala novú logistickú lokalitu s rozlohou 45 000 štvorcových metrov, v blízkosti jej existujúceho sídla v meste Peine. Špecialista na módu v oblasti logistiky investoval viac ako 25 miliónov eur do nového centrálneho skladu, ktorý dodáva tovar rôznym distribútorom módy. Na rozšírenie skladu na uskladnenie odevov, ktoré už niekoľko rokov fungovalo, uviedla spoločnosť v júni 2015 do prevádzky 25 000 m2 sálu pre baliace materiály.

Drôtový navádzací systém drží vozík v dráhe

V centre nového logistického centra sú štyri výkonné vysokozdvižné vozíky (VNA) Hyster® C1.3. VNA z radu Hyster® C1.0-1.5. Sú navrhnuté tak, aby zdvíhali bremená až do 17 metrov s patentovaným stĺpom Quad form.
Inteligentný dizajn hlavy v týchto VNA modeloch je jedným z najkompaktnejších a najrobustnejších v priemysle a poskytuje spoľahlivú stabilitu zaťaženia. Navyše vysokovýkonné trojfázové striedavé motory, komunikačný systém CANbus a systémy na kontrolu teploty minimalizujú požiadavky na údržbu.

Aby sa zabezpečilo, že vysokozdvižné vozíky budú použité aj v najužších uličkách a zostanú na správnej ceste, Meyer & Meyer sa rozhodli použiť sofistikovaný drôtový navádzací systém.

Hyster v odevnom priemysle (2)

„Uprostred uličky je induktívny drôt, ktorý presne vedie vysokozdvižný vozík,“ hovorí Torsten Franke, výkonný riaditeľ predajcu Hyster® GS Gabelstapler Service vo Wolfenbütteli, Nemecko. „Toto umožňuje plné využitie priestoru, ktorý je k dispozícii, len s niekoľkocentimetrovou vzdialenosťou od regálov.“

Móda z celého sveta

„Približne 70 percent nášho módneho tovaru je dočasne uskladnených a dodávaných na iné logistické miesta pomocou systému riadenia skladov. Na tento účel sa používajú výťahy, ktoré automaticky dopravujú tovar do prvého poschodia skladu,“ hovorí manažér skladov Alexander Balko z Meyer & Meyer, zvyšok tovaru je poskytovaný priamo logistickým miestam a distribučným partnerom.

Móda z celého sveta je dodávaná do skladu Meyer & Meyer nákladnými automobilmi. Z rampy ich prevážajú paletové vozíky Hyster® a vychystávacie vozíky a prepravujú tovar do skladu, kde na nich čakajú nákladné vozidlá určené na prácu v úzkych uličkách.

Viac ako 50 vozíkov Hyster® v prevádzke

V spoločnosti Meyer & Meyer sa neustále používa viac ako 50 vozíkov Hyster®.
„Okrem plánovania bola ďalšou veľkou výzvou dodávka všetkých vysokozdvižných vozíkov na miesto, aby spoločnosť Meyer & Meyer mohla dokončiť inštaláciu len za deväť mesiacov od elektrického paletového vozíka P1.6 až po vychystávací vozík K1.0L a vozík s výsuvným rámom R1.6 na nákladné vozidlá VNA, „hovorí Franke.

„Rôzne vozíky boli špeciálne vybrané pre ich použitie. Napríklad nízkoúrovňové vychystávacie vozíky sú špeciálne navrhnuté pre kritické časové úlohy, ale sú vhodné aj na horizontálnu prepravu bremien, ako sú doky a plavby, „pokračuje Franke.

Obrovské úsilie spoločnosti Hyster Europe sa však vyplatilo.

„Hyster mal najlepšiu ponuku a v minulosti nám dokázal, že má najlepšie služby,“ hovorí manažér skladu Balko. Napríklad inžinier servisu spoločnosti GS Gabelstapler Service sa stará o vysokozdvižné vozíky, stará sa o údržbu a opravy nákladných automobilov.

Efektívny energetický manažment znižuje náklady

Takmer všetky skladovacie vozíky používané v spoločnosti Meyer & Meyer sú vybavené lítium-iónovými batériami. To umožňuje rýchle nabíjanie, napríklad počas prestávky na obed, a zaisťuje dlhú životnosť v najťažších podmienkach. Vysokozdvižné vozíky majú navyše účinné systémy riadenia energie, ktoré zabezpečujú nízke prevádzkové náklady.

Aktuality
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.