Zo sveta VZV

17. júla 2018

Lepší výhľad vo vynovených Hyster 8-16t vysokozdvižných vozíkoch

Hyster Europe predstavil aktualizovaný vysokozdvižný vozík s kapacitou 8 až 16 ton. Najnovšie modely vysokovýkonných vozidiel poskytujú optimálnu viditeľnosť, silu a spoľahlivosť, takže manipulácia a preprava sú jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.

„Rad vysokozdvižných vozíkov Hyster® H8-16XM teraz disponuje úplne novým zdvíhacím stožiarom, ktorý poskytuje rýchlu výmenu prídavných zariadení, ako aj optimálnu viditeľnosť vidlíc a nákladu,“ hovorí Chris van de Werdt, manažér pre produktové stratégie – Big Trucks, Hyster Europe.

Inovatívny dizajn zdvíhacej plošiny má väčšiu silu a inteligentný dizajn zvýšil zdvihovú kapacitu na každom vozíku o najmenej 400 kg pri bočnom posuve. Nová verzia dvojstupňových stožiarov a rozšírený sortiment vozíkov typu pin alebo hook je k dispozícii na modeloch H8-12XM-6, H13-16XM-6 a H10XM-12.

Hyster H8-12XM-6 s upravenym stoziarom

„Vďaka širokej škále možností a prídavných zariadení je možné tieto vozíky prispôsobiť potrebám akéhokoľvek druhu použitia, ako je manipulácia s kovmi, stavebnými materiálmi alebo manipulácia s papierom,“ hovorí Chris a vysvetľuje, že medzi stožiarmi je teraz viac priestoru, čo výrazne zlepší viditeľnosť.

Reťaze sa presunuli na vonkajšiu stranu zdvíhacej plošiny a nová nosná doska má štíhle horné tyče s inteligentným ventilovým blokom.

„Teraz môžu operátori pozerať cez nosnú dosku, čo poskytuje ideálnu úroveň viditeľnosti na terén,“ hovorí. Viac otvorený dizajn má za následok nižšiu hmotnosť vysokozdvižného vozíka a znižuje „stratenú“ nákladovú vzdialenosť.

Pre používateľov, ktorí potrebujú rýchlo meniť prídavné zariadenia, integrovaný bočný posun s polohovačom vidlíc (DFSSFP) s montážou na háky umožňujú rýchle odpojenie, čo poskytuje väčšiu flexibilitu. V prípade potreby tak zákazníci môžu rýchlo vymeniť zariadenie, keď je potrebný prechod od manipulácie s oceľou, drevom až po všeobecný náklad.

„Prenajímateľské spoločnosti budú tiež profitovať z rýchleho a jednoduchého procesu prípravy na uspokojenie potrieb svojich zákazníkov bez ohľadu v akej priemyselnej oblasti podnikajú,“ hovorí Chris. „Majú zároveň vysokozdvižný vozík ľahko prepravný.“

Uzavretá výška stožiara bola znížená. Existuje možnosť zvýšiť dopredu sklon stožiara na 27 stupňov na prepravu namiesto štandardného naklonenia o 15 stupňov. To umožňuje ďalej znižovať výšku zdvíhacej plošiny až o 310 mm pre ľahšiu dopravu. Navyše modely 13-16 ton majú zmenšenú šírku 2,54 m. S celkovým rozsahom menším ako 2,55 m je jednoduchšia preprava v rámci Európy.

Aktualizácie tak umožňujú obľúbenej sérii vysokozdvižných vozíkov Hyster® 8-16 ton ponúkať trvanlivosť a spoľahlivosť. Napríklad nové nosné dosky majú opotrebovávacie podložky s vysokou životnosťou a dizajn valčeka výrazne znižuje opotrebenie zaťažovacích valčekov, čo má za následok ich dlhšiu životnosť. Profil stožiara poskytuje tiež zvýšenú tuhosť a účinnú montáž stĺpika.

„Robustný rám pomáha pri stabilizácii zaťaženia a má za následok dlhodobú životnosť,“ hovorí Chris. „Vozidlá dosahujú impozantné rýchlosti zdvihu v priemere od 0,40 m / s do 0,69 m / s s plnou nominálnou kapacitou do 6250 mm.“

Lepsi vyhlad z vzv 8-16T HYSTER-2

Motory Cummins kompatibilné so stupňom IV produkujú nižšie emisie a ponúkajú vynikajúcu spotrebu paliva a výrazne znižujú náklady. Sú vybavené funkciami optimalizácie výkonu, ako je chladenie na požiadanie, hydraulika snímania zaťaženia (pohon na požiadanie), riadenie otáčok a alternatívne otáčky motora, ktoré pomáhajú ďalej znižovať celkovú spotrebu paliva v najťažších aplikáciách.

Náklady sú nízke s jednoduchým servisným prístupom. Spoločnosť Hyster Europe sa zamerala na plánovanú údržbu, aby zabránila neplánovaným prestojom. Keďže na stĺpe sú iba 2 hydraulické hadice bez ohľadu na počet funkcií požadovaných na vozíku, riziko hydraulického presakovania je tiež znížené. Odporúča sa interval 10 000 hodín pre údržbu oleja.

Existuje mnoho nových možností pre prevádzku. Napríklad, aby sa optimalizovala viditeľnosť v noci, sú teraz k dispozícii 4 pracovné svetlá namontované na stĺp, namiesto 2 namontovaných na blatníku a môže byť dodatočne pridaná zadná kamera.

„Tieto vozíky sú určené pre extrémne teploty od -18 stupňov C do 50 stupňov C pre rôzne a náročné potreby ťažkého priemyslu kdekoľvek na svete,“ dodáva Chris.

Aktuality
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.