Zo sveta VZV

9. augusta 2018

Nový vlečný ťahač od Hyster-u podporuje produktivitu v automobilovom priemysle

Do radu ťahačov Hyster® pribudli dva nové modely na podporu operácií v automobilovom a strojárskom priemysle. Nové ťahače Hyster® sú ideálne pre akýkoľvek typ prevádzky s výrobnými linkami a boli vyvinuté pre zvýšenie produktivity.

Nové trojkolesové ťahače Hyster ® T7.0HS3 a T8.0HS4 sú schopné ťahať až 7000 kg alebo 8000 kg záťaže. Boli navrhnuté na podporu výrobných operácií pri preprave materiálu do/z výrobných liniek.

„Nový vlečný ťahač Hyster® ponúka silu, vysoký výkon a vynikajúcu manévrovateľnosť,“ hovorí Tracy Brooks, manažér pre priemyselné riešenia spoločnosti Hyster Europe. „Automobilový priemysel je veľmi orientovaný na dopyt, takže spoľahlivé a efektívne zariadenie na manipuláciu s materiálom je životne dôležité pre prevádzku s optimálnou efektívnosťou na uspokojenie požiadaviek Just-In-Time“.

Hyster H7.0T HS3 vlečný ťahač

Oba modely ponúkajú vynikajúcu manévrovateľnosť vďaka kompaktnému dizajnu, či vonkajším ovládacím tlačidlám, ktoré pomáhajú pri pripájaní prívesu. Vo výbave týchto modelov je aj systém, ktorý zabraňuje Vlečné ťahače majú tiež nastaviteľnú rýchlosť zrýchlenia a rýchlosti jazdy, ktorú môže nastaviť servisný technik pomocou konzoly.

„Tieto nové vlečné ťahače ponúkajú množstvo ergonomických vlastností, ktoré prispievajú k vynikajúcej produktivite počas dlhých a náročných posunov,“ dodáva Tracy. „Ťahač je vybavený pohodlným sedadlom a intuitívnym ovládaním. Model so 4-kolesami je vybavený aj posilňovačom riadenia, či vykurovanou kabínou.“

Hyster H8.0T HS4 vlečný tahač s kabínou

Vysoko spoľahlivé vlečné ťahače majú pevnú rámovú konštrukciu, riadiaci systém AC, automatickú prevodovú parkovaciu brzdu a komponenty kvality, ktoré zabezpečujú dlhodobú spoľahlivosť a trvácnosť. Model štvorkolesového ťahača je tiež navrhnutý tak, aby poskytoval dobrú stabilitu na nerovných alebo poškodených  povrchoch.

Pokročilé funkcie ovládania, ako napríklad jednoduchá diagnostika pomocou malého ovládača, pomáhajú dosiahnuť nízke náklady na vlastníctvo. Oba modely sú taktiež pripravené na telematiku, takže systém riadenia flotily Hyster Tracker tu môže byť namontovaný a tým sa monitoruje prevádzka.

Prerušenie pri bežnej alebo neplánovanej údržbe je minimalizované vďaka ľahkému servisnému prístupu a trakčnému motoru s nízkou údržbou so vstavanou tepelnou ochranou.

K dispozícii je niekoľko možností, ako prispôsobiť vozidlá špecifickým potrebám aplikácie. Radíme medzi ne štyri rôzne rozmery batérií a možností výbavy batérie, výber pneumatík a roll-up PVC záclonových dverí. Systémy  Hyster® Tugger sú tiež k dispozícii a môžu sa používať s celým rozsahom ťahačov, čo umožňuje optimalizovať prevádzku výrobných liniek.

„Jedná sa o inteligentne navrhnutý, tvrdý a spoľahlivý vlečný ťahač, ktorý vyhovuje mnohým náročným aplikáciám v automobilovom dodávateľskom reťazci i mimo neho,“ dodáva Tracy.

Nové vozidlá rozširujú rozsah ťahačov Hyster® a spájajú existujúce modely LO5.0-7.0T. Populárne v automobilovom sektore môžu byť ťahače LO5.0-7.0T obsluhované stálym ovládačom alebo automatizované pre určité opakujúce sa úlohy.

 

Aktuality , ,
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.