Zo sveta VZV

27. októbra 2023

Zvládnite náročné úlohy v pohode s vzv Hyster

Náročné priemyselné odvetvia často tlačia zariadenia na manipuláciu s materiálom na svoje hranice. Preto vám vysokozdvižné vozíky Hyster poskytujú možnosti, aby ste mohli špecifikovať riešenia, ktoré najlepšie vyhovujú potrebám vašej konkrétnej aplikácie. Napríklad výber kabíny, ktorá pomôže zachovať pohodlie pre operátorov v náročnom prostredí.

NA POHODLÍ ZÁLEŽÍ 

Keď operátori pracujú na dlhé zmeny alebo pracujú v náročnom prostredí, môže to viesť k únave a vypätiu. Vysokozdvižné vozíky Hyster sú navrhnuté tak, aby optimalizovali ergonómiu a viditeľnosť, aby poskytli operátorom pohodlie a istotu počas pracovnej zmeny. To môže podporiť vodičov pri práci s vysokou produktivitou.  

Mnohé kabíny vysokozdvižných vozíkov Hyster sa dodávajú s voliteľnými možnosťami, aby ste mohli splniť požiadavky operátorov. Ako napríklad rôzne sedadlá, možnosti vyhrievania a rôzne typy ovládacích prvkov. Tam, kde si to aplikácia vyžaduje, môžu byť vysokozdvižné vozíky Hyster vybavené aj rôznymi kabínami. Napríklad kabína XC pre vysokozdvižné vozíky  Hyster® Fortens™ série 6.0-9.0FT.

PREČO SI VYBRAŤ KABÍNU HYSTER XC? 

Správna voľba kabíny bude vždy závisieť od konkrétnych potrieb aplikácie a operátora. Kabína Hyster XC môže byť dobrou voľbou pre tých, ktorí manipulujú s nákladmi do 9 ton a ktorí chcú maximalizovať zážitok operátora v obzvlášť náročných podmienkach. Napríklad možnosti pre vašu kabínu XC môžu zahŕňať balíky sedadiel, možnosti riadenia a dokonca aj digitálne rádio na optimalizáciu prostredia operátora. 

Štandardná konfigurácia kabíny XC je však už navrhnutá s radom funkcií, ktoré pomáhajú prekonať mnohé z typických výziev, ktorým čelia intenzívne priemyselné odvetvia. 

ŠPINAVÝ VZDUCH 

V niektorých prevádzkach môže byť vzduch špinavý alebo prašný. To je bežné pri prevádzke vysokozdvižných vozíkov v drevárskom , stavebnom a papierenskom priemysle. Tieto podmienky môžu viesť k usadzovaniu na oknách kabíny vysokozdvižného vozíka, čo môže následne ovplyvniť viditeľnosť operátora. Môže tiež narušiť prevádzky, kde je potrebné zastaviť prevádzku na čistenie exteriéru.  

Kabína XC tento problém rieši. Štandardne je vybavený stieračom a ostrekovačom zadného okna, ktoré pomáhajú udržiavať viditeľnosť pri prevádzke v špinavom ovzduší. K dispozícii je aj voliteľný stierač a ostrekovač horného skla. 

Vysokozdvižné vozíky pracujúce v slanom vzduchu a/alebo v kontakte so slanou vodou (alebo inými potenciálne korozívnymi látkami) môžu potrebovať dodatočnú ochranu pred poveternostnými vplyvmi. Pri kabíne XC môže voliteľný metalizovaný vonkajší rám a dvere s antikoróznou úpravou pomôcť chrániť kabínu vozíka. 

OBJEMNÉ BREMENÁ 

V mnohých priemyselných prostrediach vysokozdvižné vozíky nie sú len zdvíhanie a preprava paliet. Náklad nemusí mať štandardnú veľkosť alebo tvar. Napríklad pri použití dreva, papiera a stavebných materiálov môže byť náklad vysoký alebo objemný. Výzvou týchto nadrozmerných nákladov je viditeľnosť.  

Pomôcť môže XC kabína pre vysokozdvižné vozíky Hyster. Vďaka rozsiahlemu použitiu skla vo svojom dizajne poskytuje kabína operátorovi všestranný výhľad a podporuje spoľahlivú a efektívnu prevádzku. 

EXTRÉMNE POČASIE 

Mnoho priemyselných aplikácií má vonkajšie manipulačné operácie s materiálmi. Vďaka odolnej konštrukcii a kapacite na zdvihnutie až 9 ton môžu vzv Hyster byť dobrou voľbou pre tieto náročné podmienky. Vonkajšie operácie môžu znamenať, že vozíky musia pracovať v drsných poveternostných podmienkach. Pohodlie operátora je tiež dôležité, ak sa teploty môžu výrazne líšiť. 

Kabína Hyster XC má funkcie, ktoré môžu byť prínosom pre niektoré operácie pri práci v extrémoch. Pre ľudí v horúcom podnebí poskytuje slnečná clona pod horným oknom pohodlie a ochranu a zároveň pomáha predchádzať oslneniu, ktoré by mohlo ovplyvniť viditeľnosť. Zadné okno kabíny XC možno v prípade potreby otvoriť, aby sa zabezpečila ventilácia a v prípade potreby je možné špecifikovať klimatizáciu. 

V chladných alebo mokrých podmienkach je kabína XC tiež schopná podporovať výhľad vodiča. Predné aj zadné okná sú vyhrievané, aby sa zabránilo zaroseniu skiel. Počas tmavých dní môžu operátori pracovať s väčšou ľahkosťou a pohodlím vďaka LED ambientným bodovým svetlám a LED pásovým svetlám v streche. Lampa na čítanie na prednom stĺpiku ďalej podporuje viditeľnosť z kabíny. 

HLUČNÉ PROSTREDIE 

Náročná priemyselná výroba, skladovanie a manipulácia môžu vytvárať značný hluk. Čiastočne kvôli zvuku motora vysokozdvižných vozíkov pohybujúcich sa po mieste a tiež kvôli zvuku presúvaných materiálov. Napríklad materiály vyrobené z kovu môžu pri pohybe vydávať počuteľné škriabanie a cinkanie. Vo vonkajšom prostredí, kde sú na mieste aj lode, nákladné autá alebo iné vozidlá, to môže ďalej prispievať k hladine hluku. 

Pre operátorov pracujúcich v týchto prostrediach môže menší hluk prispieť k pohodliu počas celej zmeny. Môže tiež znížiť rozptýlenie, podporiť väčšie sústredenie a v dôsledku toho produktivitu. V tom môže XC kabína pomôcť. Je hlukovo izolovaný, aby chránil vodiča pred hlukom prevádzkového prostredia, ale aj pred zvukmi a vibráciami generovanými samotným vozíkom. 

RIEŠENIA PRE NÁROČNÉ ODVETVIA – TO JE TO, ČO ROBÍME 

Kabína XC je len jedným z príkladov toho, ako môže Hyster podporovať špecifické potreby náročných priemyselných aplikácií. Zameriavame sa na pochopenie vášho odvetvia a vašich bolestivých bodov, aby sme mohli poskytovať riešenia, ktoré majú skutočný vplyv. A to je dôvod, prečo toľko náročných operácií závisí od vysokozdvižných vozíkov Hyster, ktoré poskytujú robustný výkon, na ktorý sa môžu deň čo deň spoľahnúť. 

Aktuality
Vysokozdvižný vozík Hyster

Prihláste sa na odber noviniek

Pridajte sa do nášho mailing zoznamu a nepremeškáte informácie o najnovších akciách a zľavách.

Vaša e-mail adresa bola úspešne pridaná!

PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.