Zo sveta VZV

27. októbra 2023

Môžete použiť vzv Hyster v chemickom priemysle?

Hyster vám môže pomôcť zvládnuť nebezpečné, ťažké a objemné bremená v chemickom a plastikárskom priemysle vďaka svojim odolným riešeniam manipulácie s materiálmi. Čítajte ďalej a zistite, ako môže rad vysokozdvižných vozíkov a príslušenstva Hyster pomôcť zvýšiť vašu produktivitu a udržateľnosť.

 

VZOSTUP ELEKTRICKÝCH VYSOKOZDVIŽNÝCH VOZÍKOV

Elektrické vysokozdvižné vozíky existujú už desaťročia, ale v posledných rokoch získali väčšiu trakciu v dôsledku niekoľkých faktorov:

·       Udržateľnosť a šetrnosť k životnému prostrediu: Elektrické vysokozdvižné vozíky nemajú žiadne výfukové emisie, čo pomáha znižovať skleníkové plyny a znečistenie ovzdušia. Sú tiež energeticky účinné a fungujú ticho, čo môže zvýšiť pohodlie a bezpečnosť operátorov, pracovníkov a iných osôb v blízkosti.

·        Výkon a doba prevádzkyschopnosti: Pri zladení so správnou aplikáciou môžu mať elektrické vysokozdvižné vozíky nižšie náklady na údržbu, dlhšiu životnosť, vyššiu účinnosť, lepší výkon a väčšiu flexibilitu. Nepotrebujú výmenu oleja, zapaľovacích sviečok, filtrov alebo remeňov a majú menej pohyblivých častí, čo vedie k menšiemu opotrebovaniu a súvisiacej údržbe. Môžu tiež pracovať v interiéri aj exteriéri. To všetko má za následok nižšie celkové náklady na vlastníctvo.

·       Dopyt na trhu a predpisy: Očakáva sa, že európsky trh s elektrickým vysokozdvižným vozíkom porastie o 13 % ročne od roku 2022 do roku 2030. Je to spôsobené zvyšujúcim sa dopytom rôznych priemyselných odvetví a prísnejšími nariadeniami vlád na zníženie emisií skleníkových plynov zo zariadení ICE.

VÝHODY LÍTIUM-IÓNOVÝCH BATÉRIÍ V ELEKTRICKÝCH VYSOKOZDVIŽNÝCH VOZÍKOCH

Lítium-iónové batérie konkrétne môžu ponúkať niekoľko výhod oproti iným typom batérií, ako sú olovené alebo nikel-kadmiové batérie.

Napríklad lítium-iónové batérie dokážu uchovať viac energie na menšom priestore a stratia menej energie, keď sa nepoužívajú. Hyster J2.5-3.0XNL je napájaný integrovanou vysokonapäťovou lítium-iónovou batériou, ktorá dokáže poskytnúť až 8 hodín nepretržitej prevádzky v náročných aplikáciách a môže byť plne nabitá z vybitia do 2 hodín. Okrem toho je možné batériu nabíjať počas prestávok alebo prestojov, čo môže predĺžiť prevádzkový dosah a eliminovať potrebu výmeny batérie.

Na rozdiel od olovených batérií lítium-iónové batérie tiež nepotrebujú žiadne čistenie, čo môže pomôcť ušetriť čas a peniaze na údržbu. Môžu mať tiež dlhšiu životnosť, čo môže znížiť náklady na výmenu batérií.

Elektrický vysokozdvižný vozík Hyster J2.5-3.0XNL váži o niečo viac ako 300 kg menej ako ekvivalentný model poháňaný olovom. Toto celkové zníženie hmotnosti tiež zlepšuje zrýchlenie a znižuje spotrebu energie pri dlhšej prevádzke v náročných aplikáciách, čo môže poskytnúť vyššiu návratnosť investícií v porovnaní s inými elektrickými vozíkmi.

Lítium-iónové batérie tiež neobsahujú žiadne toxické alebo nebezpečné materiály, neuvoľňujú žiadne škodlivé plyny a možno ich ľahšie recyklovať. Vďaka tomu sú lítium-iónové vysokozdvižné vozíky dobrou voľbou pre náročné aplikácie, ktoré sa tiež snažia splniť ciele udržateľnosti.

RIEŠENIE BEŽNÝCH OBÁV O ELEKTRICKÉ ZDVIŽNÉ VOZÍKY

Napriek mnohým výhodám elektrických vysokozdvižných vozíkov a lítium-iónovej technológii môžu mať niektoré podniky o nich stále určité obavy alebo mylné predstavy.

Niektoré podniky si napríklad môžu myslieť, že všetky elektrické vysokozdvižné vozíky vyžadujú komplexnú a nákladnú nabíjaciu infraštruktúru a systém výmeny batérií. To však nie je prípad radu Hyster J2.5-3.0XNL , keďže tieto vozíky majú integrovanú lítium-iónovú batériu, ktorá si nevyžaduje žiadne výmenníky batérií, stanice ani manipulačné zariadenia. Jednoduché pripojenie typu plug-and-play z vhodnej nabíjačky ku konektoru batérie na boku vozíka umožní rýchle a jednoduché nabíjanie. Keďže počas nabíjania nevypúšťajú žiadne emisie, môže byť nabíjačka inštalovaná kdekoľvek na mieste bez potreby vetrania.

Niektoré podniky sa možno zdráhajú opustiť známe spaľovacie vysokozdvižné vozíky, pretože si neuvedomujú potenciálne výhody elektrických vysokozdvižných vozíkov , ako sú nižšie prevádzkové náklady, vyššia účinnosť, lepší výkon a väčšia udržateľnosť. Niekedy tiež existuje mylná predstava, že elektrické vysokozdvižné vozíky nie sú „dostatočne odolné“.

Elektrická séria Hyster J2.5-3.0XNL však môže ponúknuť výkon podobný spaľovacím v kombinácii s nízkou spotrebou energie. Tieto vozíky si ľahko poradia s ťažkými nákladmi, strmými rampami, nerovnými povrchmi, úzkymi priestormi a rôznymi prídavnými zariadeniami. Môžu tiež fungovať vo vnútri aj vonku, čo môže zvýšiť ich všestrannosť pre rôzne priemyselné aplikácie.

Aktuality
Vysokozdvižný vozík Hyster

Prihláste sa na odber noviniek

Pridajte sa do nášho mailing zoznamu a nepremeškáte informácie o najnovších akciách a zľavách.

Vaša e-mail adresa bola úspešne pridaná!

PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.