Zo sveta VZV

25. októbra 2023

Robustné riešenia pre výrobcov stavebných materiálov

S komplexným radom odolných vysokozdvižných vozíkov prispôsobených potrebám priemyslu stavebných materiálov má Hyster riešenia na podporu výkonu, efektívnosti a udržateľnosti pri manipulácii s materiálmi.

 

PRE MANIPULÁCIU S PALETAMI V INTERIÉRI

Štvorkolesové elektrické vysokozdvižné vozíky Hyster s cushion gumami vynikajú vo vnútornom prostredí, efektívne nakladajú, vykladajú a prepravujú paletizované materiály. S nosnosťou od 2200 do 5500 kg sú skonštruované tak, aby poskytovali spoľahlivý výkon v stiesnených priestoroch, ako sú sklady so stavebným materiálom.

PRE ŠPECIÁLNE ZAŤAŽENIE

Vysokozdvižné vozíky Hyster so spaľovacím motorom sú vybavené na manipuláciu s rôznymi stavebnými materiálmi, čím spĺňajú potreby priemyslu, kde zákazníci môžu požadovať produkty v mnohých rôznych tvaroch alebo veľkostiach. Môžu byť tiež vybavené prídavnými zariadeniami, ako sú viaceré vidlice alebo svorky, čím sa zvyšuje ich prispôsobivosť na manipuláciu s rôznymi nákladmi.

PRE NÁROČNÉ ÚLOHY

Vysokokapacitné vysokozdvižné vozíky Hyster a manipulátory s kontajnermi sú schopné zvládnuť náročné úlohy, ako je manipulácia so stohmi blokov, prefabrikovaných prvkov a rúr. S nosnosťou presahujúcou 8000 kg môžu byť tieto vozíky vybavené nadstavcom na manipuláciu s ťažkými a nepohodlnými materiálmi.

5 DÔVODOV, PREČO SI VYBRAŤ ZDVIŽNÉ VOZÍKY HYSTER NA MANIPULÁCIU SO STAVEBNÝMI MATERIÁLMI

1. Odolný výkon v náročných prostrediach

Prevádzka, výroba, skladovanie alebo preprava stavebných materiálov vystavuje vysokozdvižné vozíky extrémnym teplotným zmenám, prachu a nečistotám. Vysokozdvižné vozíky Hyster sú skonštruované pre spoľahlivosť v náročných podmienkach. Napríklad Hyster série A obsahuje robustné komponenty hnacieho ústrojenstva. Voliteľný chladiaci systém poskytuje optimálne prevádzkové teploty, zatiaľ čo rôzne ochranné prvky chránia komponenty vozíka pred drsnými podmienkami.

 

2. Dosahujte ciele trvalej udržateľnosti

Mnohé podniky v priemysle stavebných materiálov sa venujú podpore udržateľnosti vo svojich prevádzkach. Prechod od spaľovacích vysokozdvižných vozíkov na elektrické vozíky Hyster výrazne znižuje emisie a zároveň zlepšuje kvalitu ovzdušia pre operátorov a ostatných pracovníkov. Pri zladení so správnou aplikáciou a prevádzkovou intenzitou môžu mať lítium-iónové batérie pre vysokozdvižné vozíky Hyster nielen dlhšiu životnosť, ale aj zníženie odpadu a spotreby energie.

 

3. Podpora špecifických procesov ochrany zdravia a bezpečnosti

Bezpečnosť je prvoradá pre mnohé aplikácie manipulácie s materiálmi. Voliteľný dynamický stabilizačný systém (DSS) na vysokozdvižných vozíkoch Hyster série A má za cieľ zvýšiť stabilitu a pomáha predchádzať nehodám, ktoré by mohli narušiť prevádzku a viesť k vyšším nákladom na poistenie. K dispozícii sú aj funkcie asistencie operátora, ako je vylepšené osvetlenie, kamerové systémy a systémy zaťaženia nákladu, ktoré operátorom pomáhajú v závislosti od konkrétnych potrieb aplikácie a môžu prispieť k bezpečnej prevádzke.

 

4. Efektívna manipulácia s premenlivým zaťažením

Stavebné materiály prichádzajú v rôznych tvaroch, veľkostiach a hmotnostiach. Vysokozdvižné vozíky Hyster série A ponúkajú všestrannosť a výkon pri manipulácii s náročnými nákladmi a zároveň znižujú spotrebu paliva a náklady na údržbu. Vysokokapacitné vysokozdvižné vozíky a manipulátory s kontajnermi Hyster pre zaťaženie 8 ton alebo viac sú tiež kompatibilné s radom príslušenstva navrhnutých na efektívnu manipuláciu s rôznymi materiálmi, čo pomáha minimalizovať škody a zvyšuje efektivitu prevádzky.

 

5. Presnosť a efektívnosť prostredníctvom telematiky

Telematika Hyster Tracker so schopnosťou udeliť prístup k vysokozdvižným vozíkom výlučne vyškoleným operátorom pomáha minimalizovať chyby a podporuje bezpečnosť. Sledovaním aktualizácií školení má systém bezdrôtovej správy aktív tiež schopnosť posilniť požadované správanie medzi operátormi. To pomáha prevádzkovej efektívnosti a môže znížiť celkové náklady na manipuláciu s materiálom. Telematické riešenie Hyster tiež poskytuje monitorovanie dopadov a incidentov v reálnom čase, pričom ponúka prehľady pre optimalizáciu trasy a prevádzkové vylepšenia. V sektore, kde záleží na presnosti, môže telematika nielen zlepšiť výkon operátora, ale môže mať aj potenciál pozdvihnúť celý proces manipulácie s materiálom.

Aktuality
Vysokozdvižný vozík Hyster

Prihláste sa na odber noviniek

Pridajte sa do nášho mailing zoznamu a nepremeškáte informácie o najnovších akciách a zľavách.

Vaša e-mail adresa bola úspešne pridaná!

PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.