Zo sveta VZV

22. apríla 2020

Vysokozdvižné vozíky Hyster udržujú nízke prevádzkové náklady pri výrobe kovových výrobkov

Spoľahlivé elektrické vysokozdvižné vozíky Hyster® pomáhajú výrobcom hotových kovových výrobkov znižovať škody a súvisiace náklady v každej fáze ich prevádzky pri zachovaní vysokej produktivity.

„Manipulácia s kovmi nie je len o veľkých big truckoch, ktoré manipulujú s oceľovými rúrami a doskami alebo o silných vysokozdvižných vozíkoch pracujúcich v zlievárenských aplikáciách,“ hovorí Botros Hanna, priemyselný riaditeľ spoločnosti Hyster Europe. „Takmer každé priemyselné odvetvie, ktoré si vieme predstaviť, používa v nejaký druh kovového produktu.“

Početné výrobné operácie na celom svete transformujú kovy, ako je hliník, meď alebo zinok, na hotové výrobky, od drobných komponentov až po automobilové diely. Zariadenie Hyster® je spoľahlivo podporujúce tieto operácie v každej fáze procesu.

Materiály prichádzajú ako cievky

Prvou výzvou pri manipulácii je doručenie dodávky malých kovových cievok na príves. Vysokozdvižné vozíky Hyster® tu pomáhajú vykladať zvitky, ktoré sú zvyčajne dosť malé na to, aby sa s nimi dalo manipulovať so štandardnými vidlicami, z nákladného automobilu a prepraviť ich do skladu.

vzv v kovospracujucom priemysle

Typickým vysokozdvižným vozíkom používaným pri tejto operácii je odolný štvorkolesový elektrický vysokozdvižný vozík Hyster® J3.5XN s robustným podvozkom so silnými bočnými krytmi, ktoré poskytujú ochranu pred možným poškodením.

„Poškodenie v tejto fáze by mohlo znamenať, že kov sa nemôže používať pri ďalšej výrobe, čo vedie k zbytočným nákladom,“ hovorí Botros. „Vysokozdvižné vozíky Hyster® J sú v týchto prevádzkach populárne, pretože poskytujú dobrú stabilitu, pevný stožiar a hladkú manipuláciu v štandarde, čo pomáha predchádzať otriasaniu alebo poškodeniu bremien.“

Spoľahlivé elektrické vysokozdvižné vozíky Hyster® J3.5XN ponúkajú porovnateľný výkon v porovnaní so spaľovacím vysokozdvižným vozíkom Hyster® a sú vhodné na prevádzku v interiéri aj exteriéri. Vďaka tomu je to ideálny vozík na prepravu tovaru z vonkajšej nakladacej oblasti do vnútorného skladu.

Vďaka technológii trojfázového motora pre pohon a zdvíhanie sú vozíky obzvlášť vhodné pre náročné aplikácie pri dlhých radeniach. Ľahko prístupné komponenty a palubná diagnostika tiež pomáhajú znižovať prestoje.

Do výroby

V aplikáciách na výrobu kovového tovaru existuje výber riešení Hyster® na zber cievok zo skladu a ich presunutie na výrobnú linku.

Niektoré aplikácie sa rozhodnú pre Reach Truck, napríklad Hyster® R2.5, ktorý má ergonomickú kabínu vodiča s efektívnym ovládaním pomocou dotykového displeja a joysticku, ako aj nastaviteľný stĺpik riadenia.

„Bez ohľadu na to, aký typ elektrického vysokozdvižného vozíka si aplikácia vyberie, budú mať úžitok z nulových emisií – niečo, čo je pre zákazníkov v kovopriemysle čoraz dôležitejšie,“ hovorí Botros. „Elektrické vozíky majú tiež tendenciu pracovať tichšie, čo prispieva k príjemnejšiemu pracovnému prostrediu skladu.“

hyster v kovospracujucom priemysle

Pretože táto časť prevádzky je vysoko opakujúca sa, existuje potenciál aplikácií pre automatizáciu úloh pomocou cenovo dostupných riešení Hyster® Robotic, ako sú ťahače, protizávažné vozíky pre chodcov a nízkozdvižné vozíky. Hyster kombinuje spoľahlivé zdvíhacie vozíky Hyster® s robotickými riadiacimi systémami, ktoré pomáhajú zlepšovať presnosť, zvyšovať efektívnosť a znižovať škody, udržujú hladký chod výrobných liniek a znižujú náklady.

Manipulácia s hotovým tovarom

Keď sú kovové komponenty alebo výrobky kompletné, obvykle sa zbierajú z výrobnej linky pomocou vysokozdvižného vozíka Hyster® a naložia sa do nákladných automobilov na prepravu ku konečnému užívateľovi. Hotový tovar sa môže baliť na palety alebo sa s ním môže manipulovať priamo na vidliciach.

„Veľkou výzvou v tejto fáze je manévrovateľnosť, pretože priestor vo výrobnej oblasti a nakladací priestor sú často obmedzené,“ hovorí Botros. „Trojkolesové elektrické vysokozdvižné vozíky Hyster® sú skvelým riešením.“

Napríklad odolný model J2.0XNT s dvojtonovou kapacitou má nápravu s nulovým polomerom otáčania (ZTR), čo umožňuje použitie vysokozdvižného vozíka v úzkych uličkách a na rušných nakladacích a vykladacích rampách.

Napriek svojej kompaktnej konštrukcii obsahuje vysokozdvižný vozík ergonomicky navrhnutý priestor pre vodiča, ktorý podporuje produktivitu tým, že udržuje pohodlie vodiča, pomáha im sústrediť sa a pracovať presne aj pri dlhých radeniach.

„Vieme, že manipulácia s kovmi môže byť náročná,“ hovorí Botros. „Výberom vhodných vysokozdvižných vozíkov, ktoré vyhovujú špecifickým potrebám v každej fáze výrobného a dodávateľského reťazca, môžu aplikácie znížiť škody, zvýšiť efektívnosť a dosiahnuť nízke celkové náklady na vlastníctvo.“

Aktuality , , ,
Vysokozdvižný vozík Hyster

Prihláste sa na odber noviniek

Pridajte sa do nášho mailing zoznamu a nepremeškáte informácie o najnovších akciách a zľavách.

Vaša e-mail adresa bola úspešne pridaná!

PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.