Zo sveta VZV

28. apríla 2020

Rozšírenie sortimentu stohovačov Hyster pre rôzne priemyselné potreby

Hyster uvádza na trh niekoľko nových možností stohovačov. Spoločnosť Hyster Europe podporuje rôzne manipulačné činnosti v mnohých rôznych aplikáciách skladovania. Značka Hyster® teraz ponúka jednu z najširších ponúk vysokozdvižných vozíkov.

Bez ohľadu na typ priemyslu sú hlavné činnosti v akomkoľvek sklade sústredené okolo prijímania a skladovania nákladov, vychystávania a prípravy tovaru a prepravy tovaru na miesto určenia. Pre maximálnu efektívnosť musia sklady sprístupniť správny produkt na správnom mieste a v správnom čase. Preto je veľmi podstatný výber správneho vysokozdvižného vozíka.

Výber správneho zakladača

Stohovacie vozíky sa môžu počas prevádzky používať na rôznych miestach. Aj keď sa väčšina bežne používa v skladovacom štádiu, niektoré sa používajú na príjem a expedíciu tovaru na nakladacej rampe a iné na vyzdvihnutie objednávky. Výber stohovača pre sklady závisí od rôznych faktorov v rámci aplikácie, ako sú intenzita alebo frekvencia, typ nákladu, hmotnosť a veľkosť, výška zdvihu, ubehnutá vzdialenosť, rozmery uličky alebo dostupný priestor.

Spoločnosť Hyster Europe nedávno rozšírila svoj sortiment vysokozdvižných vozíkov, aby poskytla skladovým a logistickým aplikáciám viac príležitostí na prispôsobenie ich vybavenia ich konkrétnym potrebám aplikácií.

Najnovší stohovací vozík Hyster®

Najnovšia séria Hyster® Platform Stacker je ideálnou voľbou pre aplikácie, ktoré hľadajú prepravu tovaru alebo iných predmetov na krátke až stredné vzdialenosti. Tieto ťažké vozíky sú schopné dosiahnuť výšku až 6 metrov a zdvihnúť až 2 tony. Obzvlášť sú vhodné pre maloobchod, výrobu, distribučné centrum alebo skladové prostredie.

Robustná séria S1.2-2.0S s možnosťou výberu stožiaru pomáha pri podporných činnostiach, ako sú operácie posuvu linky, interný prenos tovaru z konca linky do regálov a ďalšie všeobecné operácie stohovania. Modely s inicializačným zdvihom môžu byť vhodné na použitie v oblastiach s nerovnými podlahami alebo na rampách.

Osem vozíkov so stohovacou plošinou sa dá prispôsobiť aj špecifickým potrebám aplikácií, s nastaviteľnými nastaveniami výkonu, možnosťami prevádzky v chladiarenských skladoch, širokou škálou hnacích kolies, niekoľkými dĺžkami vidlíc, osvetlením pre chodcov, batériou a ďalšími.

Nedostatok miesta je často výzvou pri maloobchodných a skladovacích operáciách, takže všetky modely novej rady Platform Stacker majú kompaktný dizajn, ktorý umožňuje ľahké manévrovanie v úzkych uličkách.

Vďaka optimálnej viditeľnosti vďaka inteligentnému umiestneniu zdvíhacej plošiny a zdvíhacích valcov zvyšuje nový stohovač Hyster® platformu pohodlie obsluhy. Veľká plošina, ktorá sa dá pohodlne zložiť, je robustná s vynikajúcou priľnavosťou, zatiaľ čo bočné ramená sú navrhnuté tak z hľadiska ochrany, ako aj pohodlia.

Nový vysokozdvižný vozík Hyster® UT

Spoločnosť Hyster Europe rozšírila svoj sortiment skladových zariadení uvedením nového stohovacieho vozíka Hyster® S1.5UT, ktorý vyhovuje potrebám mnohých stohovacích operácií a niektorým činnostiam pri vychystávaní.

Cenovo dostupný vozík vyhovuje aplikáciám s krátkou prepravnou vzdialenosťou alebo nízkou výškou stohovania. Nový rad UT ponúka rôzne možnosti zdvíhania vrátane duplexu bez voľného zdvihu do 3,5 a triplexu až do 5,6 m.

Hyster® Rider Stacker

Hyster® Rider Stacker, ktorý je populárny v maloobchodných a výrobných prevádzkach s potravinami, je kombinovaný stojací a sediaci vozík postavený na kompaktnom podvozku, vďaka čomu je ideálny pre malé sklady s úzkymi uličkami. Napriek tomu, že je tento vozík navrhnutý na prevádzku v stiesnených priestoroch, je robustný a ideálny na stohovanie blokov s výškou zdvihu až 6 ma nosnosťou až 1,6 t. Vďaka patentovanej ergonomickej konštrukcii sedadla sa výborne hodí na vodorovný prenos bremena na krátke aj dlhé vzdialenosti, čo zaisťuje pohodlie obsluhy.

Stohovače na „neštandardné“ nakladanie

Rad stohovačov Hyster® ponúka tiež veľa možností pre sklady, ktoré manipulujú s bremenami, ktoré nespĺňajú štandardné konfigurácie paliet.

V niektorých logistických aplikáciách môžu byť palety naskladané na seba. Maximalizuje sa tým prepravované užitočné zaťaženie. Na splnenie tejto potreby je možné stohovač Hyster® Platform Double Stacker použiť na nakladanie alebo vykladanie dvojitých paliet priamo do alebo z prívesu a na prepravu týchto dvojitých paliet v sklade. Vozík, ktorý môže zdvíhať bremená až do 2 ton, má skladaciu plošinu, ktorá môže optimalizovať pohodlie vodiča, keď sa vyžaduje jazda na väčšie vzdialenosti.

Špeciálne riešenia pre stohovače Hyster®

Aj keď je rad stohovačov Hyster® jedným z najväčších dostupných, tím špeciálnych inžinierskych tímov Hyster môže poskytnúť riešenia pre aplikácie s osobitnými alebo jedinečnými požiadavkami.

Do vidlíc stohovača sa môže pridať ochrana proti korózii, aby sa znížila možnosť odlupnutia farieb. To podporuje potravinárske alebo farmaceutické operácie, ktoré si vyžadujú vysoké štandardy hygieny a čistoty. Podobne pre operácie, ktoré vyžadujú stohovanie na vysokej úrovni, môže byť vozík Hyster® Rider vežou so zdvihom až 6580 mm.

Podpora vašich skladových operácií

Sklad poskytuje priestorové a časové zdroje, vďaka ktorým môže byť podnik produktívny a ziskový. Vysokozdvižné vozíky Hyster® sú vysoko spoľahlivé pre efektívnu prevádzku a nízke náklady na vlastníctvo. Celosvetová sieť miestnych distribučných partnerov Hyster® poskytuje tiež odborný servis a podporu, aby sa zabezpečilo, že sa pre potreby aplikácie vyberú správne stohovače a že prevádzková doba sa maximalizuje, keď budú vozíky v prevádzke.

Aktuality
Vysokozdvižný vozík Hyster

Prihláste sa na odber noviniek

Pridajte sa do nášho mailing zoznamu a nepremeškáte informácie o najnovších akciách a zľavách.

Vaša e-mail adresa bola úspešne pridaná!

PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.