Zo sveta VZV

21. februára 2019

Výrobcu stavebných tvárnic posúvajú vpred vozíky Hyster

Nákladné vozidlá plne naložené stavebnými tvárnicami za menej ako 5 minút, šťastní vodiči vysokozdvižných vozíkov, výnimočná spoľahlivosť a nízke náklady na vlastníctvo: to sú len niektoré zmeny, ktoré prinieslo zavedenie vysokozdvižných vozíkov Hyster v lome v juhozápadnom Anglicku.

„Distribuujeme viac ako 100.000 betónových tvárnic týždenne,“ hovorí Richard Webb, manažér firmy Glendinning v juhozápadnom Anglicku. „V prevádzke sú len dva vozíky, takže spoľahlivosť je absolútne nevyhnutná.“

Hyster ťažkotonážny vysokozdvižný vozík

Spoločnosť Glendinning, ktorá vznikla v roku 1958, pôsobí na trhoch vrátane stavebníctva a poľnohospodárstva a je najväčším nezávislým dodávateľom lomových a betónových výrobkov ako pre obchod, tak aj pre koncových užívateľov v Devone a Cornwalle.

Spoločnosť si nedávno zakúpila nový Hyster® H8XM6 špeciálne vybavený dvojitou blokovou svorkou na odstránenie tvárnic z výrobnej linky, prepravu po dvore a ich uloženie až na výšku 5 balíkov.

Dvojitá bloková svorka

„Máme poloautomatizované výrobné zariadenie a balíme väčšinou 100 mm betónové tvárnice, ktoré opúšťajú budovu na dopravníku,“ hovorí Richard. „Máme dva vysokozdvižné vozíky, ktoré musia byť vždy k dispozícii na to, aby držali krok s výrobou a taktiež nakladajú 20-25 nákladných vozidiel každý deň.“

Spoločnosť Glendinning oznámila, že dokáže nakladať vozidlá pomocou vysokozdvižného vozíka s prídavným zariadením na manipuláciu s dvojitými blokmi za menej ako 5 minút, čo prináša výnimočné časové úspory. Spoločnosť sa pýši kvalitnými službami, rýchlou a efektívnou reakciou na zákazníkov a všetko to podporujú vysokozdvižné vozíky Hyster®. Za rok dokáže spoločnosť Glendinning vyrábať a rozdistribuovať zákazníkom až 7,5 miliónov tvárnic.

Pracovné zmeny sú často dlhé a môžu trvať až 11 hodín denne. Glendinning pochopil, že pre zabezpečenie maximálnej produktivity v rýchlo sa rozvíjajúcej prevádzke je pre vodičov vysokozdvižných vozíkov nevyhnutné zaistiť optimálne prevádzkové prostredie vysokozdvižného vozíka.

„Ubezpečili sme sa, že sme zapojili našich vodičov do rozhodnutia o nákupe, a tak skúšali rôzne vysokozdvižné vozíky,“ hovorí vysvetľujúc, že vodiči „po niekoľkých minútach vylúčili väčšinu značiek“. „Jedným z dôležitých faktorov bolo ovládanie hydrauliky. Pomocou ovládania prstami je zabezpečené presné a bezproblémové ovládanie prídavného zariadenia aj nákladu.“

„Počuli sme od našich operátorov, že je s H8XM6 radosť jazdiť a že je tichý a pohodlný pre celú zmenu,“ pokračuje Richard a dodáva, že bez ohľadu na počasie poskytuje kabína aj vodičovi chránené prostredie, ktoré podporuje maximálnu produktivitu.

Viditeľnosť bola tiež kľúčovým faktorom pretože bloky sú objemné a je potrebná maximálna viditeľnosť. Ak chcete zvýšiť povedomie vodiča v rušnom dvore, majú plne vyškolení vodiči  možnosť pozrieť sa na obrazovku zo spätnej kamery. Prispieva to k minimalizovaniu škôd na výrobkoch, budovách a iných vozíkoch.

Robustný rám modelu Hyster® H8XM6 poskytuje stabilitu a dlhú životnosť pri stohovaní. Motory Cummins, ktoré sú v súlade so štandardmi Stage IV, produkujú nižšie emisie a ponúkajú vynikajúcu spotrebu paliva a výrazne znižujú náklady. Obsahujú aj funkcie optimalizácie výkonu, ako je chladenie na požiadanie, hydraulika snímania zaťaženia (pohon na požiadanie), riadenie otáčok a alternatívne otáčky motora, ktoré pomáhajú ďalej znižovať celkovú spotrebu paliva v najťažších aplikáciách.

„Je to skvelý vysokozdvižný vozík a to sa opakovane dokázalo v našej ťažkej prevádzke, takže sa na neho môžeme skutočne spoľahnúť, „hovorí Richard. „Okrem toho vieme presne, ako silné sú vysokozdvižné vozíky Hyster®, pretože stále máme Hyster® H8.0FT z roku 2003. Funguje ako zálohovací vozík a používa sa počas sezónnych vrcholov. Po 15 rokoch funguje dokonale! „

Aktuality
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.