Zo sveta VZV

24. januára 2019

9 vlastností vysokozdvižných vozíkov Hyster Fotens pre rok 2019

Obľúbené vysokozdvižné vozíky Hyster H2.0-3.5FT ICE sú teraz dostupné s pridanou hodnotou, ktoré sú zahrnuté v štandardnej výbave s cieľom poskytnúť všestranné výhody pre náročné prevádzky v celom dodávateľskom reťazci. Matthew Allen, produktový manažér spoločnosti Hyster Europe, zdieľa svoj výber deviatich funkcií a možností vozíka, ktoré poskytujú 360-stupňové výhody v priemyselných aplikáciách pre rok 2019.

  1. Komfort operátora

Vozíky Hyster Fortens s kapacitou 2-3,5 tony sa vyvíjali v priebehu času aby podporili individuálne potreby aplikácií a poskytovali všestranné výhody. Jedným z kľúčových faktorov je komfort obsluhy, ktorý môže mať vplyv na produktivitu, najmä pri dlhých zmenách. Vďaka vysokozdvižným vozíkom Hyster® Fortens® je priestor pre obsluhu dostatočne veľký a ergonomické sedadlo s pneumatickým odpružením vytvára pohodlné pracovné prostredie.

Hyster polohovanie sedadla

2. Spoľahlivý prevod

Spoľahlivý prevod chráni vysokozdvižné vozíky pred akýmikoľvek veľkými poškodeniami, najmä keď pracujú v intenzívnych 24/7 aplikáciách. Prevodovka Hyster® DuraMatch ™ na sérii FT je elektronicky riadená a chránená a podporuje najintenzívnejšie 2-3 smenné operácie sedem dní v týždni.

Po uvoľnení plynového pedála prevodovka DuraMatch ™ automaticky znižuje rýchlosť vozíka, pomáha chrániť hnací mechanizmus, znižuje opotrebovanie pneumatík a bŕzd a ponúka hladkú zmenu smeru jazdy.

3. Pomoc vodičovi

Byť dobre viditeľný je nevyhnutnosť najmä pri operáciách s mnohými vysokozdvižnými vozíkmi alebo v oblastiach, kde chodci pracujú spolu s vozíkmi. Teraz je k dispozícii niekoľko funkcií už v štandardnej výbave pre sériu Hyster® 2-3.5FT, čo prináša dodatočnú podporu pre operátorov.

LED svetlá dopĺňajú konštrukciu vozíka s cieľom optimalizovať viditeľnosť. Funkcia hesla operátora je tiež k dispozícii na zvýšenie bezpečnosti.

Pre niektoré aplikácie môže byť užitočné rozšírenie o panoramatické zrkadlá a osvetlenia pre chodcov. To pomôcť zvýšiť povedomie, najmä tam, kde vysokozdvižné vozíky pôsobia v priestore s inými vozíkmi a chodcami.

Hyster Fortens vysokozdvizny vozik

4. Nízke celkové náklady na vlastníctvo

Bez ohľadu na použitie, vysokozdvižné vozíky Hyster® Fortens® sú navrhnuté pre maximálnu produktivitu, nízke náklady a predĺžené intervaly údržby. Napríklad brzdy ponorené do oleja sú chránené pred špinavým prostredím, čo minimalizuje ich údržbu.

Režim spotreby paliva ECO-eLo môže znížiť spotrebu paliva až o 20%, zatiaľ čo systém automatického spomaľovania môže až o 50% znížiť opotrebovanie pneumatík a bŕzd. Pneumatiky Pit Stop Line môžu tiež maximalizovať využitie pneumatík.

Okrem toho sú k dispozícii hydraulické snímače zaťaženia, ktoré pomáhajú zvyšovať produktivitu a znižovať spotrebu paliva, čo ďalej prispieva k zníženiu celkových prevádzkových nákladov.

5. Manažment flotily Hyster

Telematika Hyster Tracker môže byť objednaná z výroby alebo inštalovaná neskôr prostredníctvom miestnych distribučných partnerov Hyster®. Tento system pomáha zvyšovať prevádzkovú dobu a ziskovosť. Monitorovaním používania vysokozdvižných vozíkov Hyster® Fortens® môžu firmy identifikovať správny počet vysokozdvižných vozíkov potrebných na to, aby vyhovovali konkrétnej aplikácii a tým maximalizovali produktivitu.

Hyster Tracker sa môže použiť aj na sledovanie a naplánovanie opravy a údržby vysokozdvižného vozíka, minimalizáciu neplánovaných prestojov a poskytnutie prehľadov o celkových nákladoch na vlastníctvo a efektívnu správu nákladov.

6. Spoľahlivý motor

Spoľahlivý motor je v centre silného a produktívneho vysokozdvižného vozíka. Tieto spoľahlivé a výkonné motory sú k dispozícii pri modeloch Hyster® Fortens® H2.0-3.5FT, ktoré sú vhodné pre vnútorné aj vonkajšie použitie s možnosťou naftového alebo plynového paliva.

Tieto vozíky sa osvedčili v extrémne náročných podmienkach, prašnom prostredí, či v časovo náročných aplikáciách. Tieto silné a spoľahlivé vozíky sú konštruované tak, aby neustále čelili výzvam, ktoré na ne aplikácia kladie.
Navyše, aby sa splnili emisné predpisy Stage V, bude vozíky Hyster® H2.0-3.5FT k dispozícii s nízkoemisnými motormi, ktoré sú kompatibilné so štandardom Kubota alebo PSI.

7. Aplikácia prídavných zariadení

Produktová rada Hyster® 360 stupňov ponúka zariadenia, ktoré spĺňajú požiadavky špecifické pre aplikáciu, vrátane radu prídavných zariadení, ktoré sú starostlivo prispôsobené aplikácii, aby pomohli zvýšiť efektivitu. Napríklad teraz ponúkame možnosť montáže na viacúčelový manipulátor a prídavné zariadenia na rotáciu pre Fortens®.

8. Možnosti prispôsobenia

Široká škála riešení je k dispozícii s cieľom ponúknuť všestranné výhody v intenzívnych priemyselných aplikáciách, ako sú vážiace systémy, detekcia preťaženia, inteligentný bezpečnostný pás, ochranné prvky počasia a klimatizácia pre kabíny.

Tím Hyster pre špeciálne inžinierstvo môže tiež poskytnúť riešenia na mieru pre sériu Hyster® FT, ktoré spĺňajú množstvo špecifických manipulačných potrieb.

9. Kvalitná hydraulika

Netesnosť hydraulickej kvapaliny spôsobuje zbytočné prestoje pre zaneprázdnené a náročné operácie, čo má vplyv na produktivitu. Na zvýšenie spoľahlivosti sú vysokozdvižné vozíky Hyster® Fortens® vybavené bezproblémovými hydraulickými systémami a hydraulickým výkonom na požiadanie dodávaným čerpadlami s premenlivým objemom.

Aktuality , ,
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.