Zo sveta VZV

5. novembra 2018

Veľkoobchod s drevom závisí od nákladovo efektívnych vysokozdvižných vozíkov

Už viac ako 30 rokov veľkoobchod s drevom Holz Tusche používa vysokozdvižné vozíky Hyster®. Nielen preto, že nákup a údržba vozíkov je nákladovo efektívna, ale aj kvôli ich robustnosti a trvanlivosti.

„U nás vysokozdvižné vozíky denne zdvíhajú tovar do hraničných výšok,“ hovorí Ralph Tusche, výkonný riaditeľ spoločnosti Holz-Tusche GmbH & Co. KG. Vozíky musia pravidelne zdvíhať drevené dekoratívne panely s rozmermi 5,6 x 2,07 metra do výšky viac ako 6 metrov.

„Výška zdvihu a veľkosť panelov znamená, že na vysokozdvižných vozíkoch je potrebný obzvlášť pevný triplex,“ hovorí Andreas Wiegers, výkonný riaditeľ predajcu Hyster® Wiegers Gabelstapler.

800 rôznych vzorov kuchýň a nábytkov

Okolo 800 rôznych drevených dizajnových prevedení, ktoré sa používajú predovšetkým v obchodoch, kuchyni a pri konštrukcii nábytku, sú zložené v Holz-Tusche. Okrem toho je k dispozícii celý rad plných a rezaných dosiek, ako aj parketového dreva na rôzne účely. V roku 1934 založil podnik Josef Tusche, dedko súčasného majiteľa.
V roku 1958 bola pridaná píla, ale v roku 1976 sa rodinný podnik premiestnil . V roku 2011 spoločnosť Holz-Tusche investovala do nových rezných liniek, ktoré sa teraz dajú využiť na spracovanie materiálov až do výšky 5,6 m.

Voziky Hyster v drevarskom priemysle (2)

Spoločnosť prevzala v roku 2013 v nemeckom Marsbergu klimatizovaný sklad s rozlohou 11 000 m2 a len o rok neskôr bol uvedený do prevádzky plne automatizovaný skladovací priestor s kapacitou až 21 000 drevených panelov. Tu sa drevené panely skladujú a vyberajú pomocou automaticky riadených vákuových prísaviek, čo umožňuje najrýchlejšie dodanie výrobku.

17 vysokozdvižných vozíkov Hyster® pre logistiku

Rozsiahle firemné priestory, vrátane skladov, majú osobitné požiadavky na logistiku. Vysokozdvižné vozíky musia cestovať na veľké vzdialenosti a musia byť tiež neustále pripravené na použitie. Celkom 17 vozíkov Hyster® tvorí chrbticu logistickej prevádzky a od roku 2010 flotila postupne prešla z nafty na LPG. Aby sa zabránilo vyčerpaniu plynu, vozíky Hyster® vo flotile sú vybavené dvomi plynovými fľaškami, aby sa operátor mohol okamžite prepnúť na novú fľašu, keď je to potrebné.

„Už roky sme premýšľali o použití elektrických vysokozdvižných vozíkov s nulovými emisiami kvôli ochrane životného prostredia a výkonnosť vysokozdvižných vozíkov vybavených lítium-iónovými batériami je pre nás mimoriadne zaujímavá,“ hovorí Tusche. „V súčasnosti však v našich priestoroch chýba priestor na vytvorenie potrebnej infraštruktúry na nabíjanie tohto typu vysokozdvižného vozíka.“

Preto až do prechodu na elektrické vysokozdvižné vozíky, 10 vozíkov Hyster® H4.0FT je zodpovedných za logistiku v sklade.

Nízke celkové náklady na vlastníctvo

„Vybrali sme vysokozdvižné vozíky Hyster®, pretože sú veľmi odolné a ľahko ovládateľné,“ hovorí generálny riaditeľ Tusche. „Sú tiež cenovo výhodné a ľahko udržiavatelné.“

Distribútor Hyster® Wiegers Gabelstapler už dlhšie ako 20 rokov podporuje spoločnosť Holz-Tusche a poskytuje servis pre vysokozdvižné vozíky Hyster®.

„Servis je pre nás veľmi dôležitý,“ hovorí Tusche. „Rýchle odozvy, transparentné podávanie správ o servise a nákladoch a dobrá starostlivosť o zákazníkov od spoločnosti Wiegers Gabelstapler sú rozhodujúce, pretože si nemôžeme dovoliť prestoje.“

Vysokozdvižné vozíky Hyster® Fortens® s nosnosťou 4 tony sú obzvlášť agilné a dostatočne robustné na to, aby zvládli drsné podmienky v odvetví veľkoobchodu s drevom. Prevodovka DuraMatchTM napríklad zabraňuje prudkému zabrzdeniu a reguluje smer jazdy na ochranu bŕzd a pneumatík.

Voziky Hyster v drevarskom priemysle

Vysokozdvižné vozíky Hyster® používajú aj superelastické pneumatiky, ktoré sú dostatočne robustné, aby vyrovnali malé hrbole. Okrem toho mechanizmus stabilizácie Hyster (HSM) zlepšuje bočnú stabilitu bez ovplyvnenia činnosti na nerovných plochách a olejové multi-kotúčové brzdy znižujú požiadavky na údržbu a zvyšujú spoľahlivosť.

Presnosť a kvalita

Drevo dorazí do podniku z Nemecka, Rakúska alebo Poľska. Keď príde materiál, kamióny musia byť okamžite vyložené. Okrem 4-tonových vysokozdvižných vozíkov Hyster® sú v prevádzke 3 väčšie vysokozdvižné vozíky Hyster®, ktoré umožňujú zaobchádzať s nákladmi až do 5,5 tony. Po vyložení nákladných automobilov sa drevené panely prijímajú buď priamo do skladovacieho priestoru alebo na pílu.
„Vzhľadom na veľmi vysokú dostupnosť a široký, ale špecializovaný sortiment, môžeme veľmi rýchlo dodať objednávky v okruhu 200 km – od laminátových dosiek až po 18-metrové dlhé dosky,“ hovorí Tusche.

Aktuality , , ,
Vysokozdvižný vozík Hyster

Prihláste sa na odber noviniek

Pridajte sa do nášho mailing zoznamu a nepremeškáte informácie o najnovších akciách a zľavách.

Vaša e-mail adresa bola úspešne pridaná!

PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.