Zo sveta VZV

2. novembra 2018

Logistické riešenia HYSTER® pri výrobe kontajnerov

Každá minúta sa počíta. Platí to aj v spoločnosti ELA Container GmbH, kde sa mobilné unimobunky musia rýchlo naložiť a vyložiť, aby mohli byť použité na kancelárske a školské budovy, noclahárne, bankové pobočky, sociálne zariadenia, sanitárne a skladovacie priestory. Vysokozdvižné vozíky Hyster® prepravujú mobilné budovy so špeciálne vyvinutými úchopnými zariadeniami, ktoré môžu tiež presúvať kontajnery, ktoré nezodpovedajú štandardným rozmerom námorných kontajnerov.

V celej Európe využíva spoločnosť ELA 16 vysokozdvižných vozíkov Hyster® vrátane 7 vozíkov H16XM-6 na prepravu kontajnerov. Kľúčom je uchopovač vyvinutý na mieru spoločnosťou Hyster Europe, aby sa presne dostal do rohu kontajnera ELA a zdvihol jednotku hore. Rámy kontajnerov boli vyvinuté spoločnosťou ELA, takže sa výrazne odlišujú od rohov ISO, ktoré sa zvyčajne nachádzajú v štandardných námorných kontajneroch.

Vysokozdvižné vozíky Hyster® sú chrbticou skladu

„Robustné vysokozdvižné vozíky zdvíhajú kontajnery, prenášajú ich do servisných alebo čistiacich priestorov a zabezpečujú, že sú jednotky pripravené pre ďalšieho zákazníka,“ hovorí manažér flotily ELA, Holger Schwenen. „Nakladanie aj vykladanie kontajnerov z kamiónu a ich preprava v rámci našej firmy vyžadujú starostlivosť. „

Riešenie vyvinuté spoločnosťou Hyster Europe umožňuje spoľahlivé zdvíhanie a prepravu kontajnerov bez poškodenia citlivých bočných stien, ktoré obsahujú prívody vody a elektriny. Okrem toho sa používa špeciálna ochrana, aby sa zabránilo poškriabaniu povrchov na hornej a spodnej časti kontajnera.

Vďaka inteligentnému dizajnu úchopného zariadenia je možné jednoducho a rýchlo vyzdvihnúť kontajnery rôznych dĺžok, výšok alebo šírok. Je možné ho nastaviť na kontajnery s rozmermi od 5 055 do 10 000 mm s hĺbkou 2 500 až 3 000 mm.

Hyster pri dvihani kontajnerov

„V roku 2001 sme použili náš prvý veľký 12-tonový vysokozdvižný vozík Hyster® s týmto prídavným zariadením na prepravu mobilných jednotiek v našom sklade,“ hovorí Schwenen. „Výhodou bolo, že kontajner mohol byť presne vyzdvihnutý a zariadenie ho zabezpečilo proti neúmyselnému skĺznutiu.“

„Kamera v súčastnosti napomáha vodičovi vysokozdvižného vozíka s precíznou prácou s prídavným zariadením. V minulosti sme jednoducho zdvíhali a prepravovali kontajnery s vidlicami ale bolo to veľmi nepohodlné, “ hovorí Schwenen.

ELA stavia kaplnku v Kaliningrade

Spoločnosť ELA, ktorá bola založená v roku 1972, má dnes na celom svete viac ako 650 zamestnancov, vrátane 40 mobilných konzultantov v tejto oblasti. Viac ako 22 000 prenosných jednotiek je k dispozícii na prenájom pre všetky odvetvia vrátane stavieb, múzeí, nemocníc, škôl, veľtrhov alebo plážových kioskov.

„Či už sú to kontajnery alebo špecializované jednotky, budujeme mobilné priestory pre takmer akýkoľvek účel, ktorý si zákazníci môžu buď prenajať alebo kúpiť, či už nový alebo použitý,“ hovorí Michael Schmidt z ELA. „Veľkosť a rozmiestnenie miestností a počet podlaží, ako aj akékoľvek integrované vybavenie závisí od konkrétnych požiadaviek klienta. „

„Naša najneobvyklejšia objednávka doteraz bola výstavba kaplnky v Kalingrade v Rusku,“ vysvetľuje. Na tento účel spoločnosť ELA kombinovala päť jednotiek . Budova s rozlohou 75 metrov štvorcových bola rozdelená na miestnosť na uctievanie, sakristie a sociálne zariadenia. Následne bola na mieste postavená špicatá strecha s krížom a prvé poschodie.

kaplnka v kaliningrade

„Na prepravu mobilných jednotiek používame celkom 60 špeciálnych vozíkov, ktoré sú vybavené nakladacím žeriavom,“ hovorí Holger Schwenen. „Vysokozdvižné vozíky na prepravu kontajnerov sú však v sklade nenahraditeľné.“

Okrem toho sa na manipuláciu s materiálom v priestoroch spoločnosti používa niekoľko malých vozíkov Hyster®, ako napríklad elektrický paletový vozík P1.6.

„Využívame vysokozdvižné vozíky Hyster®, pretože sú odolné, robustné a spoľahlivé a boli sme spokojní so strojom aj servisom,“ hovorí Schwenen. „ELA spolupracuje s firmou Thünemann Fördertechnik od roku 2009. Je to kompetentný predajca Hyster®, ktorý rýchlo vykonáva rýchle opravy a je to veľká konkurenčná výhoda v našom podnikaní.“

„Pracujeme tiež na nových nápadoch. Napríklad spoločnosť ELA plánuje začať používať elektrický vysokozdvižný vozík Hyster® J5.5. Tieto vozíky s objemom 5,5 tony nám budú vyhovovať nielen kvôli nulovým emisiám ale aj kvôli kompaktnému dizajnu, “ hovorí Schwenen.

„V porovnaní s porovnateľným štandardným elektrickým vysokozdvižným vozíkom je tento model kratší a viac manévrovateľný,“ hovorí Markus Thünemann, výkonný riaditeľ spoločnosti Thünemann Fördertechnik.

Hyster® priemyselné riešenia od Nijmegenu

Vo výrobnom závode Hyster® v meste Nijmegen, Holandsko, výrobca dodáva vysokozdvižné vozíky pre spoločnosť ELA so špeciálnym úchopným zariadením na mieru.

Uchopovacie zariadenie na vzv Hyster

„Vyvíjame systémy a riešenia podľa potrieb našich zákazníkov,“ hovorí Arndt Reibold, manažér divízie Big Trucks Territory spoločnosti Hyster Europe, ktorého oddelenie špeciálnych projektov (SPED) prispôsobuje vozíky presne pre priemysel. Napríklad tím predtým upravil vysokozdvižný vozík s nosnosťou 58 ton pre použitie v lodiach. Aby nedošlo k prekročeniu 50-tonovej maximálnej nosnosti žeriavov na nábreží, bolo vyvinuté riešenie, aby bolo možné ľahko odmontovať a pripevniť protizávažie vozíka na lodi.

„Zvyšovanie produktivity a zníženie celkových nákladov na vlastníctvo vysokozdvižných vozíkov je vždy v popredí pre spoločnosť Hyster Europe,“ hovorí Reibold. „Vysokovýkonný vysokozdvižný vozík H16XM-6 používaný spoločnosťou ELA má nižšie emisie v súlade s emisnými predpismi etapy IV a spotreba paliva je až o 20% nižšia ako predchádzajúca generácia produktov. Navyše robustný podvozok a široká hnacia náprava poskytujú maximálnu stabilitu pri preprave kontajnerov. „

 

Aktuality , ,
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.