Zo sveta VZV

12. novembra 2018

Hyster rozširuje výhody vozíkov HYSTER FORTENS

Zvýšený dopyt a rozmanitosť v manipulácii s materiálmi vedú k vývoju riešení, ktoré presahujú rámec vysokozdvižných vozíkov, tvrdí Hyster Europe. Na zvýšenie odolnosti elektrických vozíkov Hyster® Fortens® s nosnosťou 2-3,5 tony je teraz k dispozícii široké spektrum riešení prispôsobených špecifickým potrebám aplikácií na modeloch pre rok 2019.

„U vysokozdvižných vozíkov Hyster® H2-3.5FT bolo preukázané, že prinášajú spoľahlivosť, pevnosť a pohodlie pri najnáročnejších prevádzkach, čo prináša nízke celkové náklady na vlastníctvo,“ hovorí Matthew Allen, produktový manažér spoločnosti Hyster Europe. „Čoraz viac zákazníkov však potrebujú špecifické riešenia, ktoré spĺňajú ich konkrétne aplikácie alebo priemyselné požiadavky.“

H2.5 HYSTER FT

Rozsah doplnkov pre sériu Hyster® Fortens® podporuje operácie v celom dodávateľskom reťazci a pomáha podnikom získať 360 stupňové výhody.

„Ak chcete upozorniť chodcov na blížiaci sa vozík v rušných skladoch s neprehľadnými križovatkami alebo v prostredí s vysokým hlukom, môžete svetelné indikátory pre chodcov namontovať na prednú alebo zadnú časť vysokozdvižného vozíka, prípadne na obe strany,“ vysvetľuje Matthew.

Pri pohybe vozíka sa automaticky aktivuje blue spot, modrý svetelný lúč indikujúci prítomnosť a smer jazdy vzv. Ďalšie doplnky zahŕňajú červené zónové osvetlenie na oboch stranách vozíka, ktoré pomáhajú chodcom indikovať vzdialenosť, ktorú by mali dodržať od vozíka.

Bluespot Hyster

Inteligentné bezpečnostné pásy môžu byť súčasťou nových vozíkov radu H2.0-3.5FT, ktoré pomáhajú manažérom kontrolovať, či operátori používajú bezpečnostné pásy, ale tiež prispievajú k povedomiu operátorov vysokozdvižných vozíkov medzi chodcami.

Pre zvýšenie viditeľnosti v prostredí so slabým okolitým osvetlením sú teraz vozíky Hyster® H2.0-3.5FT štandardne dodávané s LED svetlami, ktoré sú odolné voči účinkom nepriaznivých poveternostných podmienok, ako aj voči nárazom a vibráciám.

LED svetlo Hyster

Panoramatické zrkadlo je ďalším doplnkom, ktorý dotvára inteligentný dizajn vysokozdvižného vozíka a zdvíhacej plošiny, čo optimalizuje viditeľnosť vpredu aj vzadu.

Oble zrkadlo Hyster

„Pre viacsmerné operácie s veľkým množstvom vodičov a operácie, ktoré vyžadujú, aby vodiči často nasadali a vysadali na vysokozdvižné vozíky, je dôležité sledovať, kto používa ktorý vozík,“ hovorí Matthew.

Funkcia hesla operátora je súčasťou štandardnej výbavy vozíkov v rozmedzí H2.0-3.5FT, čo môže pomôcť obmedziť používanie vozíkov iba pre vyškolených a určených operátorov. Tým sa zabráni neoprávnenému prevádzkovaniu vysokozdvižného vozíka.

Heslo operatora Hyster

Ďalšou podporou je využitie telematického systému Hyster Tracker, ktorý môže nielen podporovať riadenie prístupu operátora, ale môže byť využitý aj na zvýšenie využiteľnosti vozíkov a monitorovanie nákladov.

Silné plynové vysokozdvižné vozíky Hyster® H2.0-3.5FT sú ideálne na manipuláciu medzi vonkajšími priestormi, vnútornými skladmi a výrobnými priestormi.

Na zlepšenie “in/out” operácií sa často uplatňujú obmedzenia rýchlosti. Systém detekcie strechy od firmy Hyster upozorňuje, či je vozík pod strechou. Ten následne obmedzuje pohyb vozíka na vopred určenú jazdnú rýchlosť. To pomáha chrániť infraštruktúru, ako sú vnútorné podlahy, pred poškodením.

Obmedzovač rýchlosti môže byť jednoducho nastavený obsluhou vozíka. Platí to pre všetky novoobjednané vysokozdvižné vozíky rady H2.0-3.5FT.

Aktuality , , , ,
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.