Zo sveta VZV

9. augusta 2021

Telematika HYSTER® výrazne redukuje náklady a opotrebenie pri práci s ťažkými cievkami

Spoločnosť Hyster poskytla novú flotilu vysokozdvižných vozíkov a ReachStackers s bezdrôtovým systémom správy majetku Hyster Tracker na podporu náročných operácií s manipuláciou s kovom v prístave Oxelösund vo Švédsku.

Prístav Oxelösund sa špecializuje na príjem a vybavenie veľkých plavidiel. Kovové cievky prichádzajú do prístavu vlakmi, ktoré vyložia žeriavom. Potom vysokozdvižné vozíky prepravia tovar k prístavným žeriavom, ktoré nakladajú cievky na lode.

Keď prístav nedávno hľadal aktualizáciu svojej flotily, miestny distribučný partner Hyster® vo Švédsku, Nordisk Truck-Trans a Hyster spolupracoval so zákazníkom na vytvorení komplexného riešenia špecifického pre aplikáciu vrátane telematického systému Hyster Tracker.

„Krása Hyster Tracker je v tom, že má širokú škálu funkcií pre efektívnu správu vozového parku, hovorí Dmitry Dubrovsky, manažér Big Truck pre Hyster Europe. „To umožňuje aplikáciám využívať funkcie, ktoré sú relevantné pre ich konkrétnu prevádzku, aby mohli vidieť celkový obraz, získať prehľad a znižovať náklady.“

Napríklad v prístave Oxelösund je Hyster Tracker namontovaný na vysokozdvižných vozíkoch Hyster® H32XM-12 a H20XM-9 s nosnosťou 32 a 20 ton, ako aj na reach stackeroch Hyster® RS46-36CH. Funkcie obmedzujú vodičov, takže iba tí, ktorí sú správne autorizovaní, môžu počas pracovnej doby viesť vysokozdvižný vozík. Vodiči priložia k čítačke kartu a systém potom potvrdí, či má vodič správne oprávnenie na obsluhu konkrétneho vozíka.

Telematika HYSTER Tracker na displeji

„S Hyster Tracker vykonávajú operátori dennú kontrolu pred použitím, ktorá prebieha na displeji v kabíne,“ hovorí Erik Progrebnjak, obchodný zástupca miestneho distribučného partnera Hyster®, Nordisk Truck-Trans AB . „Túto kontrolu je potrebné vykonať pred použitím vysokozdvižného vozíka a potom v intervaloch po naštartovaní stroja.“

Prístav môže na mape tiež vidieť, ako sa vozíky pohybujú. To umožňuje prevádzke analyzovať potenciálne náročné dopravné situácie a zistiť, ako sa s vysokozdvižnými vozíkmi jazdí.

Telematika HYSTER Tracker - sledovanie pohybu vysokozdvižných vozíkov

„Zvýšenie produktivity začína poznaním toho, čo robia vaše vozíky,“ hovorí Dmitrij Dubrovksy. „Vďaka analýze využitia nákladných automobilov Hyster Tracker pomáha zlepšovať správu vozového parku a produktivitu pracovnej sily. Poskytuje údaje založené na dátach, ktoré pomáhajú aplikáciám doladiť veľkosť a zloženie flotily tak, aby prevádzka bola efektívna. “

Hyster Tracker poskytuje prístup pre počítače alebo prostredníctvom bezplatnej aplikácie. Poskytuje tiež diagnostiku a pomôcť tak pri eliminácii problémov skôr, ako k nim dôjde.

Telematika HYSTER Tracker graf vytazenosti

Aj keď si väčšina vodičov myslí, že sú efektívni, Hyster Tracker môže ukázať opak,“ vysvetľuje Erik Progrebnjak. „Existujú senzory, ktoré zisťujú, či dôjde k nárazu.“ Tiež vás upozorní, ak dôjde k prekročeniu rýchlosti. “

Telematika Hyster Tracker tiež pomáha aplikáciám zefektívniť plánovanie údržby, šetriť energiou a znižovať zbytočné opotrebovanie zariadenia. K dispozícii sú doplnky monitorovania tlaku pneumatikách a stavu nabitia, ktoré ďalej pomáhajú riadiť údržbu a náklady a optimalizovať výkon vozíkov.

Aktuality
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.