Zo sveta VZV

28. apríla 2020

Nový priestorovo úsporný Hyster Fortens pre 7 a 8 tonový zdvih

Hyster Europe rozšírila svoju radu vysokozdvižných vozíkov Fortens ™ o nové vysoko manévrovateľné, priestorovo úsporné vysokozdvižné vozíky, ktoré zdvihnú až 8 ton. Vozíky v celom rozsahu H6.0-8.0FT zároveň získali niekoľko kľúčových aktualizácií.

Nové priestorovo úsporné vysokozdvižné vozíky

Spoločnosť Hyster predstavila nové modely šetriace priestor H7.0FTS a H7.0FTS9, ktoré zdvíhajú až 7 ton s ťažiskami 600 mm a 900 mm, a súčastne nové modely H8.0FTS s nosnosťou 8 ton a ťažiskom 600 mm.

kompaktný vysokozdvižný vozík Hyster

„Vďaka inteligentne navrhnutému protizávažiu ponúkajú tri nové modelové varianty vysokú úroveň stability a rovnakú nosnosť ako štandardné vysokozdvižné vozíky, sú však kratšie až o 327 mm,“ hovorí Veronica Grasso, produktová manažérka spoločnosti Hyster Europe. „Nové kompaktné vozíky poskytujú optimálnu manévrovateľnosť pre operácie, kde je minimálny priestor.“

„Všetky nové modely, ktoré šetria priestor, sú štandardne vybavené systémom Turn Assist System,“ pokračuje. „Tento mechanizmus ponúka minimálny vnútorný polomer otáčania a pomáha poskytovať priestor v uličke až o 528 mm väčší.“

Pneumatiky s jedným pohonom s úzkym podvozkom sú k dispozícii aj pre operácie, ktoré sa snažia o ďalšiu optimalizáciu priestoru, zatiaľ čo všetky modely vozíkov sú dodávané s výberom možností výkonu, prevodoviek a hydraulických ovládacích prvkov, aby čo najlepšie vyhovovali potrebám konkrétneho použitia.

Kratšia dĺžka vozíka sa dosiahne čiastočne tým, že má vyššiu protiváhu. Z dôvodov viditeľnosti obsahujú nové kompaktné vozíky štandardné spätné zrkadlo a tiež ponúkajú voliteľnú namontovanú zadnú kameru s LCD displejom umiestnenú na protiváhe.

Vysoká viditeľnosť v celom rozsahu

„Kombinácia kamery a displeja ponúka vynikajúci rozsah videnia pri spätnom chode,“ hovorí Veronica. „S cieľom optimalizovať celkovú viditeľnosť bol však celý rad H6.0-80T aktualizovaný viditeľnými dvoj a trojstupňovými konštrukciami stožiarov.“

Viditeľnosť cez zdvíhaciu vežu sa zväčšilo ako do výšky, tak aj do šírky, pričom bočné valce sú umiestnené tak, aby operátorom poskytovali optimalizovanú viditeľnosť vidlíc a bremena. Nový stožiar umožňuje dosiahnutie výšky zdvihu až do 6565 mm.

Aktualizácia motorov na Stage V

Rozšírená séria vysokozdvižných vozíkov Hyster® H6.0-8.0 je osadená aktualizovanými dieselovými motormi. Popri dieselovom motore Kubota 3.8L s výkonom 55 kW, ktorý je v súlade so Stage V, je teraz k dispozícii verzia 82 kW v súlade so Stage V pre európske a regulované trhy. To nielen pomáha regulovať emisie, ale v porovnaní s predchádzajúcim motorom s výkonom 78 kW môže ponúknuť vyššiu rýchlosť jazdy a zdvihu.

Pre neregulované krajiny je k dispozícii necertifikovaná verzia Kubota 3,8L 82 kW spolu so súčasným necertifikovaným dieselovým motorom Kubota 3,6L 62 kW.

Motory na LPG  sú tiež dostupné v celom rozsahu pre všetky trhy.

Aktuality
Vysokozdvižný vozík Hyster

Prihláste sa na odber noviniek

Pridajte sa do nášho mailing zoznamu a nepremeškáte informácie o najnovších akciách a zľavách.

Vaša e-mail adresa bola úspešne pridaná!

PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.