Zo sveta VZV

16. októbra 2023

Pripravte sa na vrchol sezóny s vzv Hyster

Zatiaľ čo hlavné sezóny sú skvelé pre podnikanie, môžu klásť dôraz na manipuláciu s materiálom. Aj keď výroba drží krok s dopytom, ak nemáte naplánovaný efektívny pohyb tovaru, môže to viesť k neefektívnosti a oneskoreniam pre koncových zákazníkov.

Ku koncu každého roka mnohé výrobné podniky vstupujú do obdobia vysokého dopytu. U niektorých, ako napríklad pri výrobe obalov, vzbudzujú predvianočné obdobie väčšiu potrebu ich produktov. Iní možno tvrdo pracujú na splnení koncoročných výrobných cieľov. Niekedy sú vrcholy dopytu úplne nepredvídateľné a neočakávané, keď prídu.

Splnenie výziev špičkového dopytu po vašich operáciách manipulácie s materiálom si vyžaduje starostlivú prípravu a správne vysokozdvižné vozíky. Tu sú 4 spôsoby, ako sa pripraviť na vrchol sezóny s Hyster.

1. POSÚĎTE SVOJU EXISTUJÚCU FLOTILU

Keď vstúpite do vrcholnej sezóny, pozrite sa na svoj existujúci vozový park a uistite sa, že máte správne vysokozdvižné vozíky a iné zariadenia na manipuláciu s materiálom, aby ste zvládli zvýšené prevádzkové požiadavky. Nezabudnite tiež zvážiť, či máte dostatok batérií pre elektrické vysokozdvižné vozíky a príslušenstva, ak manipulujete s neštandardnými nákladmi, ako sú balíky kartónu alebo kotúče papiera.

Bezdrôtová správa majetku Hyster Tracker môže byť mimoriadne užitočná pri analýze toho, ako využívate svoj vozový park. Môžete napríklad zistiť, že niektoré vysokozdvižné vozíky sú málo využívané, čo vám poskytne kapacitu na zvládnutie nárastu dopytu bez rozšírenia vášho vozového parku; alebo pomocou funkcií mapovania môžete identifikovať spôsoby, ako minimalizovať pohyby vozidiel na väčších miestach, čo pomôže zvýšiť efektivitu a lepšie zvládnuť hektickejšie pracovné zaťaženie.

2. OBJEDNAJTE SI VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY Z POŽIČOVNE HYSTER

Ak máte nedostatok kapacity, možno budete potrebovať ďalšie vysokozdvižné vozíky, aby ste udržali krok. Svoj vozový park však budete musieť rozšíriť iba dočasne, takže nákup alebo dlhodobý prenájom nákladných vozidiel môže byť nákladný a nepotrebný. Namiesto toho je teraz čas zvážiť krátkodobý prenájom.

Vďaka nemu budete vedieť riadiť svoju flotilu oveľa efektívnejšie a ekonomickejšie v súlade s možným nepredvídateľným nástupom vrcholu sezóny.

3. ZVÁŽTE POUŽITÉ VZV HYSTER, ABY STE MAXIMALIZOVALI ROZPOČET

Nie každá úloha si vyžaduje nový vysokozdvižný vozík. V niektorých prípadoch splní vaše požiadavky kvalitný, použitý alebo repasovaný vysokozdvižný vozík Hyster. Ak je vysokozdvižný vozík určený len na príležitostné používanie, napríklad počas špičky, nové vybavenie nemusí byť potrebné. Výber použitých vysokozdvižných vozíkov Hyster môže zabrániť tomu, aby vaše podnikanie investovalo do niečoho viac, ako skutočne potrebujete, čo lepšie vyhovuje vášmu rozpočtu. V niektorých scenároch to znamená, že ojazdený vysokozdvižný vozík je možné zakúpiť a ponechať na mieste, pripravené na každú špičku, vrátane tých, ktoré prídu bez varovania.

Pokiaľ ide o zvládanie sezónnych špičiek, použité vybavenie je tiež k dispozícii ihneď, bez toho, aby bolo potrebné brať do úvahy výrobné časy. To vám umožní rýchlo pridať ďalší vozík do vášho nabitého vozového parku, čo pomôže maximalizovať prevádzkovú produktivitu a následne aj ziskovosť.

4. PLÁNUJTE DOPREDU DIELY, NAPÁJANIE A ÚDRŽBU

Počas špičiek bude váš vozový park často pod tlakom, aby dodal viac. Zmeny sa môžu predĺžiť a vozíky môžu pracovať dlhšie. To si vyžaduje zvýšenú pozornosť pri napájaní vašich strojov. Intervaly dopĺňania paliva pre spaľovacie vzv alebo časy nabíjania pre elektrické vozíky možno bude potrebné plánovať častejšie, a to takým spôsobom, aby sa maximalizovala prevádzková doba prevádzky. Ak používate olovené batérie, vaša prevádzka možno bude musieť myslieť dopredu a zaobstarať si ďalšie batérie, ktoré poskytnú energiu potrebnú na udržanie pohybu vozíka v chode.

Preventívna údržba môže tiež zohrávať kľúčovú úlohu pri prevádzke počas špičiek, keď posledná vec, ktorú potrebujete, sú neplánované odstávky. Nezabudnite skontrolovať, či sú kontroly dokončené pred hlavnou sezónou. Hoci diely Hyster sú rýchlo dostupné u nás, možno budete chcieť zvážiť aj to, či existujú nejaké diely podliehajúce opotrebovaniu, ktoré by ste si mohli vopred naskladniť, aby ste odstránili potenciálny stres vo vašich prevádzkach.

 

Aktuality
Vysokozdvižný vozík Hyster

Prihláste sa na odber noviniek

Pridajte sa do nášho mailing zoznamu a nepremeškáte informácie o najnovších akciách a zľavách.

Vaša e-mail adresa bola úspešne pridaná!

PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.