Zo sveta VZV

9. januára 2018

Preprava 450°C cievok 30 tonovým vozíkom s unikátnym bezreťazovým stožiarom

Spoločnosť Hyster prispôsobila vysokozdvižný vozík Hyster® s nosnosťou 30 ton, tak aby zjednodušil prepravu cievok za horúca a znížil opotrebenie vozíka. Unikátny zdvíhací stožiar nie je vybavený reťazou.

„Zákazník prevádzkujúci oceliarne potrebuje ideálne riešenie na prepravu zvitkov, ktoré môžu mať teplotu až do 450 stupňov,“ hovorí Chris van de Werdt, obchodný manažér spoločnosti Hyster Big Trucks.

„Výzvou bolo, že kvôli vysokým teplotám kovu, s ktorým sa manipuluje, by sa reťazové mazivo a hadice na bežnom stožiari vysokozdvižného vozíka rýchlo opotrebovali. Ďalšou výzvou bolo, že sa vysokozdvižný vozík musí pohybovať dovnútra a von z budov, kde je obmedzená jazdná výška. „

Oddelenie špeciálneho inžinierstva Hyster vyvinulo riešenie, v ktorom by bol Hyster® H30XM-12 dodávaný s mono stožiarom s priamym zdvihom a integrovaným nástavcom zvitku.

„Tento zdvíhací stožiar používa iba zdvíhacie valce, čím odstraňuje problém údržby stožiarových reťazí,“ hovorí Chris. “Nedošlo ani k obmedzeniu pojazdovej výšky u vysokozdvižného vozíka, pretože špeciálna konštrukcia zdvíhacej plošiny umožňuje úplný voľný zdvih bez toho, aby presiahli zdvíhacie zariadenia nad stĺpik.“, doplnil.

Robustný vysokozdvižný vozík Hyster® H30XM-12 je ideálny pre vysokovýkonné použitie a je vhodný najmä na manipuláciu s kovmi a blokmi. S nákladovým stredom 1200 mm disponuje radom vozíkových, vidlicových a predných zariadení. S rýchloupínacími vidlicami pre rýchlu výmenu náradia ponúka užívateľovi maximálnu flexibilitu pri manipulácii s rôznymi ťažkými nákladmi len s jedným vysokozdvižným vozíkom.

„Hoci vysokozdvižné vozíky Hyster® ponúkajú spoľahlivosť a silu, aby vyhovovali náročnej aplikácii, niekedy unikátne výzvy potrebujú vlastné riešenie. Spolupracujeme s našimi zákazníkmi a partnermi, aby sme zabezpečili špeciálne inžinierstvo, ktoré nielen pomôže dosiahnuť túto úlohu, ale zároveň udržuje produktivitu a nízke náklady na údržbu, „hovorí Chris.

Aktuality
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.