Zo sveta VZV

15. októbra 2019

Predstavujeme skrátené vysokozdvižné vozíky triedy S

Hyster Europe pomáha firmám rásť v rámci svojej existujúcej infraštruktúry vďaka vozíkom šetriacim miesto.

„Presťahovanie priestorov je pre každé podnikanie nákladné a rušivé, preto je rozumné preskúmať možnosť lepšieho využitia existujúceho priestoru,“ hovorí Matthew Allen, zo spoločnosti Hyster Europe. „Pomerne často je veľkosť použitých vysokozdvižných vozíkov nevyhnutná na dosiahnutie ďalšieho skladového priestoru na podporu rastu.“

S cieľom pomôcť operáciám maximalizovať ich súčasný skladový priestor vyvinula spoločnosť Hyster Europe jedinečnú škálu vysokozdvižných vozíkov Spacesaver s nosnosťou až 7 ton.

„Vyvinuli sme niektoré z najužších a najkratších vozíkov na trhu,“ hovorí. „Napríklad Hyster® S2.5FT poskytuje zdvíhaciu kapacitu 2,5 tony v stope ekvivalentnej vysokozdvižnému vozíku s nosnosťou 1,8 tony.“

Najmenším vysokozdvižným vozíkom v rade Hyster® Spacesaver je S2.0FT, ktorý môže pracovať v uličkách skladu už od 3,54 m, čo z neho robí ideálne riešenie pre náročné výrobné operácie. Konštrukcia má tiež integrovaný posun vidlíc, ktorý si zachováva vyššiu zostatkovú nosnosť bremena, a to napriek zúženej stope.

Vďaka kombinácii sily, manévrovateľnosti a výkonu zahŕňa táto rada série Hyster® S2.0-3.5FT a S4.0-5.5FT, ktoré sú ideálne pre skladové operácie, kde je obmedzený priestor. Tieto vozíky sú malé, ale výkonné, ideálne na prepravu potravín a nápojov, elektronických výrobkov alebo iných hotových výrobkov.

Úspora priestoru v stavebnom dodávateľskom reťazci

Pre väčšie náklady v malom priestore, ako napríklad v stavebníctve, vyvinula spoločnosť Hyster vysokozdvižný vozík S5.5FTS, ktorý zvládne zaťaženie až 5,5 tony. Vďaka kompaktnému rázvoru 1,43 m a stredu zaťaženia 600 mm je veľkosť podobná ako u štandardného vysokozdvižného vozíka s nosnosťou 2,5 tony. Vďaka tomu je veľmi vhodný pre aplikácie, ako sú sklady stavebných materiálov, ktoré by mohli byť náročné na navigáciu so širším vysokozdvižným vozíkom.

„Je možné pridať rôzne prídavné zariadenia na manipuláciu so širokým spektrom nákladov, ako sú vrecá na kamenivo, tehly, bloky, dosky alebo zvitky,“ dodáva. „Jeden zákazník Hyster® napríklad používa špeciálny výložník s vysokozdvižným vozíkom S7.0FT Spacesaver na manipuláciu so šiestimi 600 kg vreckami surových sypkých materiálov naraz.“

Minimalizácia poškodenia

Vyhýbanie sa škodám je životne dôležité pre mnoho operácií, najmä v papierenskom dodávateľskom reťazci. Tu sú škodové udalosti mimoriadne nákladné. Napríklad pri operáciách s papierovými rolkami môže rozsah vysokozdvižných vozíkov S6.0-7.0FT prispieť k výraznému zníženiu poškodenia. Používatelia napríklad využívajú vysokozdvižný vozík s vysokou nosnosťou s kompaktným rámom a kratším rázvorom kolies, ktorý umožňuje optimálnu manévrovateľnosť okolo uložených papierových kotúčov. Napríklad S7.0FT má celkovú dĺžku iba 4130 mm, podobnú väčšine 4-tonových vysokozdvižných vozíkov, ale poskytuje kapacitu zdvihu 7 ton vhodnú na manipuláciu s veľkými papierovými kotúčmi. Vozíky iných značiek s touto nosnosťou sú zvyčajne oveľa väčšie.

Robustná, kompaktná konštrukcia podvozku a vysokopevná konštrukcia stožiara optimalizujú udržanie kapacity pri vysokých zdvihoch. Tieto vozíky sú užitočné najmä vtedy, keď je potrebné pripevniť prídavné zariadenia, ako sú svorky bežne používané pri manipuláciu s kotúčmi papiera.

Zákazníci v papierenskom priemysle môžu tiež používať voliteľné doplnky s vysokozdvižnými vozíkmi Hyster® Spacesaver na ďalšiu prevenciu poškodenia. Existuje kamerové riešenie, ktoré umožňuje vodičovi presnejšie umiestniť cievky, pretože vidí spodnú časť cievky zvnútra kabíny.

„S rôznymi možnosťami kamier, telematickými riešeniami a systémami detekcie objektov si zákazníci môžu zvoliť technológiu, ktorá môže pomôcť predchádzať škodám v ich konkrétnej aplikácii,“ hovorí Matthew.

Spacesavers, súčasť rodiny Hyster® Fortens ™, ponúka optimálne prostredie vodiča, nízke náklady na životnosť, preukázanú spoľahlivosť a vynikajúcu manévrovateľnosť a je dostatočne pevný a spoľahlivý na to, aby vykonával operácie v širokom spektre priemyselných aplikácií.

Budú menšie vysokozdvižné vozíky fungovať?

Je možné simulovať vysokozdvižné vozíky Spacesaver v prevádzke, aby sa zabezpečilo, že sklad dokáže prekonať vrcholy alebo keď sa obchod rozrastie. Simulátor skladov Hyster® ukazuje, ako by sklad v skutočnosti fungoval. Funguje na pravdepodobnosti a poskytuje celý rad výsledkov, ktoré úzko simulujú každodenné prevádzkové variácie.

Aktuality , ,
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.