Zo sveta VZV

26. septembra 2018

Manipulácia s mramorom s vozíkmi Hyster

Pri manipulácii s mramorom je dôležité, aby sa predišlo zbytočným nákladom a poškodeniu v kritických operáciách, pri ktorých dochádza pri manipulácii s cennými bremenami pomocou vysokozdvižného vozíka. Hyster Europe podporuje aplikácie na manipuláciu s vysokohodnotnými materiálmi so spoľahlivými vysokozdvižnými vozíkmi a širokým výberom prídavných zariadení. Mramorový priemysel je jedným príkladom, kde je od spoločnosti Hyster k dispozícii špecializovaný vysokozdvižný vozík, ktorý uspokojí náročné manipulačné potreby.

„Turecko má prosperujúci priemysel prírodného kameňa, ale mnohé podniky sa stretli s poškodením pri prepravovaní a skladovaní mramorových dosiek. Tie môžu byť citlivé na trhliny alebo škrabance, ak sa s nimi nebude manipulovať opatrne,“ hovorí Botros Hanna z divízie Big Truck Solution Hyster. „Pri takto vysokohodnotnom luxusnom stavebnom materiáli môžu dokonca aj malé škody spôsobiť zbytočné zaťaženie, čo spôsobuje dodatočné náklady a vplyv na prevádzkovú účinnosť.“

Hyster prekonal tieto výzvy a ponúka riešenie pre aplikácie v mramorovom priemysle, ktoré obsahujú mramorové prídavné zariadenie Pars Express 5 v kombinácii so silným vysokozdvižným vozíkom Hyster®. Aplikácie sa v závislosti od potrieb svojej prevádzky bežne rozhodnú pre vysokozdvižný vozík s dieselovým pohonom H5.5FT alebo elektrický vysokozdvižný vozík Hyster® J5.5XN. Oba poskytujú vynikajúcu viditeľnosť a kontrolu pri manipulácii s náročnými nákladmi, čo pomáha zvyšovať presnosť a znižovať poškodenie.

„Ostatné prídavné zariadenia na uchytenie mramoru sú určené len na vykladanie kontajnerov – to je prvýkrát, čo je k dispozícii prídavné zariadenie na manipuláciu s paletovanými kameňovými záťažami,“ hovorí Hanna. „Spolu so stabilnou a presnou manipuláciou s vysokozdvižným vozíkom Hyster® môžu aplikácie využívať širokú škálu využití.“

Špeciálne prídavné zariadenie umožňuje manipuláciu s mramorovým nákladom pomocou vysokozdvižného vozíka namiesto žeriavu. Tým sa eliminuje riziko nárazu bremena alebo jeho poškodenie. Paletizáciou zaťaženia a manipuláciou s prídavným zariadením môže vozík nosiť dosky z kameňa bez toho, aby sa ich priamo dotýkali, čo tiež prispieva k zníženiu škôd.

Pridavne zariadenie pre manipulaciu s kamenom (2)

Okrem zníženia rizika poškodenia je vysokozdvižný vozík Hyster® prínosom pre prevádzkovú účinnosť. Nakladanie a vykladanie zásielok je možné dosiahnuť vyššou rýchlosťou. Navyše, mramor možno uložiť na miestach, kde nedosahuje / nie je žeriav, čo poskytuje aplikáciám viac spôsobov, ako maximalizovať svoju existujúcu infraštruktúru.

Všestranný vysokozdvižný vozík podporuje aj rôzne manipulačné činnosti. Stohovanie mramorových dosiek, ich prepravu v skladovacom priestore a nakladanie a vykladanie kontajnerov je možné dosiahnuť pomocou vysokozdvižného vozíka Hyster® a špeciálneho mramorového nástavca.

Pridavne zariadenie pre manipulaciu s kamenom (1)

„V sektore stavebných materiálov vidíme rastúci záujem o naftové vysokozdvižné vozíky a elektrické vozíky Hyster® s týmto konkrétnym prídavným zariadením,“ hovorí Hanna. „Organizácie tiež včleňujú elektrické vozíky do svojich flotíl, napríklad pomocou elektrického vysokozdvižného vozíka J3.0XN na manipuláciu s mramorovými záťažami.“

„Vďaka úzkej spolupráci so zákazníkmi môžeme nájsť správny vysokozdvižný vozík Hyster® a najvhodnejšie prídavné zariadenia pre špecifické požiadavky aplikácie,“ pokračuje Hanna. „To pomáha znížiť celkové náklady na vlastníctvo pri zachovaní optimálnej produktivity aj v náročných odvetviach, akým je spracovanie mramoru.“

Aktuality
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.