Zo sveta VZV

11. februára 2022

Nové lítium-iónové batérie Sunlight pre vzv Hyster

Spoločnosť Hyster poskytuje zákazníkom viac spôsobov, ako si vybrať najlepšiu technológiu batérií pre ich aplikáciu. Lítium-iónové batérie Sunlight Group sú teraz ako voliteľná možnosť pre vybrané vysokozdvižné a skladové vozíky.

Batérie Sunlight Li.ON FORCE, ktoré budú dostupné pre vybrané vysokozdvižné vozíky 24V, 48V a 80V a skladové zariadenia, sú plne prepojené s vozíkom prostredníctvom komunikačného systému CANbus, aby sa optimalizovala správa batérie. Samotné batérie Sunlight Li.ON FORCE sú navyše vybavené inovatívnym systémom správy cloudu GLocal, ktorý ponúka vzdialený prístup a prehľad odkiaľkoľvek na svete.

Batérie Sunlight Group sú obzvlášť vhodné pre intenzívne a viaczmenné prevádzky, ako aj pre tie, kde je prioritou hygiena, ako je výroba potravín, nápojov a farmaceutických výrobkov.

Batérie Sunlight Li.ON FORCE neobsahujú plynné emisie a nehrozí riziko rozliatia kyseliny, čo z nich robí „čistú“ možnosť napájania.

vzv hyster s li-ionovymi bateriami

„V správnej aplikácii môže prechod na lítium-iónové batérie pomôcť maximalizovať dobu prevádzkyschopnosti a efektivitu,“ hovorí Paul Wells, riaditeľ komerčného aftermarketu EMEA pre Hyster Europe. „Jedna lítium-iónová batéria môže nahradiť viacero olovených batérií, čím sa uvoľní nabíjací priestor a zároveň umožní nabíjanie počas prestávok, aby sa maximalizoval čas manipulácie a znížili celkové náklady.“

Krátke doby nabíjania neovplyvňujú životnosť batérie.
Navyše, lítium-iónové batérie sú schopné rýchlejšieho nabíjania ako tradičné olovené batérie, a keďže nie je potrebná žiadna výmena batérie s integrovaným lítium-iónovým napájaním, môže to podporiť dlhšiu dobu prevádzky. Nové batérie Sunlight Li.ON FORCE dostupné pre zariadenia Hyster sú navrhnuté s aktívnym vyvažovaním, takže všetky články sú vždy rovnako nabité a obsahujú funkciu rýchleho nabíjania. K dispozícii je výber možností rýchleho nabíjania.

vzv s litium ionovymi bateriami

Na podporu stratégií riadenia nabíjania a zabránenie neplánovaným prestojom majú batérie Sunlight Li.ON FORCE indikátor vybitia, ktorý zobrazuje stav nabitia. Telematika na báze cloudu Glocal od Sunlight Group tiež poskytuje monitorovanie údajov o batérii v reálnom čase cez WiFi/GSM, ako aj prehľad o parametroch batérie, ktorý umožňuje vzdialenú obsluhu.

Keďže batérie sú integrované s komunikačným systémom CANbus vysokozdvižného vozíka Hyster, je možné optimalizovať výkon a životnosť batérie a poskytovať hlásenie o chybách.
„Keďže batérie Sunlight Li.ON FORCE sú bez potreby dopĺňania vody. Aaplikáciám to môže pomôcť znížiť celkové náklady na údržbu,“ hovorí Paul. „Vyžaduje sa len ročná kontrola a vďaka tomu sú servisné zásahy vysoko efektívne.“

Vysokozdvižné vozíky Hyster s batériami Sunlight Li.ON FORCE a širokou škálou ďalších možností batérií sú k dispozícii na objednávku.

Aktuality
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.