Zo sveta VZV

31. januára 2022

4 výzvy v skladoch, kde môže Hyster pomôcť s prídavnými zariadeniami

Mnoho logistických, skladových a prepravných spoločností tretích strán používa prídavné zariadenia Hyster.

Vedeli ste však, že kombinácia vysokozdvižného vozíka Hyster so správnym výberom prídavného zariadenia môže pomôcť prekonať niektoré bežné výzvy, ktorým tento sektor čelí?

Výzva 1: Nákladové tlaky

Vzhľadom na ekonomickú neistotu mnohé prevádzky obmedzujú investície do svojich skladov a zariadení. S finančným tlakom a klesajúcimi maržami je efektívnosť zariadení a operácií prvoradá.

Prídavné zariadenia na manipuláciu s viacerými paletami sú jedným zo spôsobov, ako môžu niektoré aplikácie zvýšiť efektivitu manipulácie s vysokozdvižnými vozíkmi. V niektorých prípadoch sa takmer zdvojnásobuje efektivita bez potreby investovať do ďalších vysokozdvižných vozíkov alebo personálu.

Na ďalšie udržanie nízkych nákladov môžu logistické spoločnosti zvážiť použitie vysokozdvižných vozíkov Hyster na niekoľko rôznych účelov. Niektoré prídavné zariadenia sú vybavené rýchloupínacími hákmi, takže rôzne prídavné zariadenia možno jednoducho použiť na tom istom vozíku v rôznych časoch.

Výzva 2: Úroveň zručností operátora

Keďže toto odvetvie čelí značnému nedostatku pracovných síl, nedostatok vodičov resp. nekvalifikovaný vodič môže prispieť k poškodeniu produktov, infraštruktúry, vysokozdvižných vozíkov a príslušenstva.

Dobrým východiskovým bodom je výber vysokozdvižných vozíkov Hyster, ktorých ovládanie je intuitívne. Pri niektorých aplikáciách však môžu byť prospešné aj prídavné kamerové, svetelné alebo laserové systémy.

Svoju úlohu môžu zohrávať aj prídavné zariadenia. Napríklad inteligentné svorky kartónu môžu byť navrhnuté tak, aby automaticky vybrali správny upínací tlak, čím sa zníži riziko poškodenia.

pridavne zariadenia

Výzva 3: Maximalizácia prevádzkyschopnosti

V náročných trhových podmienkach podniky často fungujú so štíhlejšími vozovými parkmi. Okrem toho, že chýbajú kvalifikovaní operátori, je tu aj obmedzený personál údržby. S väčšou závislosťou od menšieho počtu vysokozdvižných vozíkov môžu prerušenia údržby a prevádzkové prestoje výrazne ovplyvniť efektivitu.

Vysokozdvižné vozíky Hyster sú navrhnuté tak, aby boli spoľahlivé. Spolu s jednoduchou údržbou a servisným prístupom to pomáha minimalizovať prestoje. Mnohé prídavné zariadenia široko používané v logistických operáciách sú tiež navrhnuté s nízkymi nárokmi na údržbu.

Výzva 4: Kolísavý dopyt

Okrem predvídateľných sezónnych špičiek sa v rámci logistiky vyskytujú čoraz neočakávanejšie výkyvy dopytu, ktoré si vyžadujú flexibilitu. Kvôli nestabilnému trhu si mnohé logistické firmy prenajímajú vysokozdvižné vozíky a príslušenstvo na kratšie obdobia a namiesto toho hľadajú krátkodobý prenájom vysokozdvižných vozíkov Hyster podľa potreby.

Aktuality , , ,
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.