Zo sveta VZV

24. augusta 2021

Na čo si dať pozor pri kúpe vysokozdvižného vozíka?

Uvažujete nad kúpou nového alebo jazdeného (použitého) vysokozdvižného vozíka? Je jedno, či ste malá firma alebo veľká prevádzka s desiatkami zamestnancov. Kúpa vzv je investícia, ktorá stojí nemalé peniaze a preto je potrebné dobre zvážiť všetky okolnosti.

Na inzertných portáloch ako Bazoš.sk, Bazar.sk, či Autobazar.sk nájdete ponuky od mnohých lokálnych predajcov. Je ale potrebné brať kúpu vozíka trochu komplexnejšie. Vysvetlíme prečo.

Vysokozdvižný vozík skôr či neskôr bude potrebovať opravy. Servis musí byť po ruke, aby sa nevytvárali prestoje, ktoré vás stoja peniaze. Druhým faktorom sú náhradné diely. Ako pri automobiloch, tak aj tu existujú možnosti originálnych dielov priamo z výroby alebo alternatív v podobe neoriginálov, ktoré nemusia byť ale zákonite horšie.

Širšia ponuka náhradných dielov ale poskytuje majiteľovi vzv podstatne viac možností a lepšie rozhodovanie.

Servisná sieť a najširšia ponuka dielov, aké môžete získať, tak hovoria v prospech stabilného autorizovaného predajcu.

K novým vysokozdvižným vozíkom sa nedostanete inak, ako cez dovozcu. Regionálni obchodníci sú vysokokvalifikovaní, aby vám vedeli poskytnúť riešenie. Pred stretnutím si ale pripravte čo najviac podkladov ako napr.

  • či sa bude pracovať vo vnútri alebo aj mimo haly
  • aké máte stavebné výšky brán na halách
  • do akej výšky budete zdvíhať bremeno
  • v akom stave máte elektrické rozvody v areáli
  • po akých povrchoch bude vzv chodiť ( betón, štrk, nespevnené plochy..)
  • koľko hodín denne/týždenne budete na vzv pracovať

Tieto isté otázky si môžete zodpovedať aj v prípade, že máte v pláne kúpiť „jazdenku“. Okrem profesionálneho poradenstva má kúpa vozíka cez autorizovaného predajcu ďalšie 3 výhody:

  1. Vozík je mnohokrát kúpený práve autorizovaným distribútorom ( v našom prípade HYSTER Slovakia ), neskôr je zaradený do Požičovne alebo ide ku klientovi na operatívny leasing. Po skončení sa vzv dostane opäť do Hyster-a, kde sa kompletne zrepasuje. Počas celej doby je pravidelne servisovaný. Máme tak k dispozícii kompletnú servisnú históriu vozíka a garantujeme reálne motohodiny
  2. Hyster ponúka program Approved Used. V skratke – vozík sa na našej dielni zrepasuje podľa presne zadefinovaných a prísnych pravidiel a postupov s použitím originálnych náhradných dielov. Následne sa požiada o globálny certifikát kvality – BRONZE, SILVER alebo GOLD podľa rozsahu servisných zásahov. Toto nezískate inde, jedine u autorizovaného predajcu
  3. Záruka na jazdený vozík. Individuálne vieme poskytnúť záruku aj na jazdenku. Popremýšľajte nad tým, keď nabudúce natrafíte na podozrivo lacný vysokozdvižný vozík

Najširší výber náhradných dielov za najlepšie ceny, sieť profesionálnych servisných mechanikov a obchodníkov, história vozíka, globálny certifikát kvality, či záruka. Všetky tieto výhody dostanete priamo od autorizovaného distribútora HYSTER na Slovensku.

Aktuality
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.