Zo sveta VZV

8. októbra 2021

Integrované lítium-iónové vysokozdvižné vozíky Hyster si poradia s výzvami v odvetví

Vysokozdvižný vozík s protizávažím Hyster® J2.5-3.0XNL poháňaný integrovanou lítium-iónovou technológiou je teraz k dispozícii na podporu priemyselných aplikácií, ktoré vyžadujú vysokú účinnosť, flexibilitu nabíjania a nulovú údržbu batérie.

Séria J2.5-3.0XNL, postavená na základe plne integrovanej a priestorovo úspornej lítium-iónovej batérie, je v popredí v rámci inovácií. Má dizajn, ktorý maximalizuje pohodlie a umožňuje vysokú produktivitu. . K dispozícii je výber zo štyroch modelov vysokozdvižných vozíkov pre zdvih do troch ton.

O elektrických vysokozdvižných vozíkoch, najmä lítium-iónových, sa niekedy v porovnaní so spaľovacími vozíkmi, panuje názor, že sú menej vhodné pre náročné priemyselné úlohy, “hovorí Phil Ireland, Program Leader 20/20 pre spoločnosť Hyster Europe. „Napriek tomu, že vozíky s naftovým motorom a LPG sú často vhodné do intenzívnych operácií, séria Hyster J2.5-3.0XNL s nulovými emisiami môže byť rovnako silným doplnkom flotily v mnohých priemyselných aplikáciách.“

Vhodný do čistého prostredia nápojov a potravín

V aplikáciách na spracovanie, výrobu a skladovanie potravín a nápojov sa vozíky bežne používajú na prepravu a stohovanie paliet v krytom sklade. Čistota je mimoriadne dôležitá, aby sa zabránilo kontaminácii, pretože dodávatelia musia spĺňať určité normy, aby zaistili bezpečnosť a kvalitu potravín. Vďaka lítium-iónovej batérii neprodukujú vysokozdvižné vozíky Hyster J2.5-3.0XNL žiadne výpary ani kyseliny, ktoré by mohli spôsobiť znečistenie.

Lítium-iónová batéria je plne integrovaná a pre nabíjanie ju nie je potrebné vyberať z vozíka. Na mieste nie je potrebné skladovať olovené batérie, pretože sú batérie „bezúdržbové“. Oba faktory opäť znižujú potenciálny kontakt s kontaminantmi na čistom mieste.

Zdravotné, farmaceutické a papierenské výrobné prevádzky, ktoré vyžadujú vysoké hygienické štandardy, budú tiež čerpať z týchto výhod.

Aplikácie pre potraviny a nápoje tiež vyžadujú vozíky, na ktoré sa môžu spoľahnúť. Zariadenie na manipuláciu s materiálom, ktoré potrebuje zvládnuť sezónne požiadavky, je často vystavené extrémnym teplotám pri manipulácii so studeným alebo mrazeným tovarom. Lítium-iónové batérie fungujú dobre v teplom aj chladnom prostredí a poskytujú operáciám flexibilitu pri použití vysokozdvižného vozíka.

Maximalizácia doby prevádzky v logistike

Logistické operácie sú zvyčajne vysoko intenzívne, viaczmenné prevádzky, ktoré vyžadujú nepretržitú dostupnosť vysokozdvižného vozíka a maximálnu dobu prevádzky. Vďaka rýchlonabíjaniu za iba 1 až 2 hodiny poskytujú vozíky Hyster J2.5-3.0XNL efektívne riešenie na zvýšenie prevádzkovej doby. Napriek vyšším počiatočným investíciám sa lítium-iónové vysokozdvižné vozíky v priebehu času ukazujú ako ekonomická voľba v porovnaní s inými možnosťami napájania.

„Príležitostné nabíjanie lítium-iónových batérií umožňuje vozíkom J2.5-3.0XNL dobíjať energiu počas prestávok bez nepriaznivého vplyvu na životnosť batérie,“ hovorí Phil. „Táto alternatívna stratégia nabíjania tiež šetrí cenný priestor.“ Tam, kde sú nehnuteľnosti stále drahšie, nie je potrebné vytvárať priestor na skladovanie batérií alebo nabíjaciu miestnosť, takže väčšiu časť stopy budovy je možné využiť efektívnejšie. “

Integrovane litium-ionové vzv hyster (1)

Automotive

Mnoho automobilových výrobcov by tiež mohlo ťažiť z používania lítium-iónových vysokozdvižných vozíkov pri manipulácii s materiálom.

Výrobcovia automobilov sú prvými používateľmi technológie a chcú prijať ekologickejšie riešenia napájania. Séria Hyster J2.5-3.0XNL umožňuje automobilovým aplikáciám dosiahnuť nulové emisie vysokozdvižného vozíka a zároveň ťažiť z rýchleho a flexibilného nabíjania v porovnaní s olovenými batériami. Pretože je možné integrované lítium-iónové batérie ľahko nabíjať počas prestávok, prevádzková doba sa maximalizuje a prináša vysokú produktivitu.

Kompaktná konštrukcia vysokozdvižných vozíkov Hyster J2.5-3.0XNL pomáha poskytovať vysoký výkon aj v priestorovo obmedzených oblastiach a podporuje presné vyberanie a dodávanie dielov v správnom čase a poradí.

Manipulácia s ťažkým materiálom

Prevádzky, ako sú maloobchodné predajne, majú za úlohu manipulovať s ťažkými materiálmi, kde je vyhýbanie sa škodám kľúčové. Séria Hyster J2.5-J3.0XNL poskytuje spoľahlivé riešenie, vhodné na stohovanie do čistého skladu, nakladanie kamiónov alebo prepravu paliet. Výroba prefabrikátov a kovových dielov môže očakávať podobné výhody.

Kompaktná séria Hyster J2.5-J3.0XNL môže byť tiež nápomocná pri operáciách nakladania a vykladania kontajnerov so surovinami, napríklad v prístavných a terminálových aplikáciách. Vďaka priestorovo úspornému dizajnu umožňuje znížené sedadlo a podlahová doska ľahké nastupovanie a vystupovanie z vozíka.

„Prechod na lítium-iónové vzv je veľkým obchodným rozhodnutím a môže vyžadovať zmeny infraštruktúry a novú stratégiu nabíjania,“ hovorí Phil. „Progresívne uvažujúce spoločnosti s vysokou intenzitou prevádzky však budú môcť nielen využívať výhody produktivity a nákladov, ale využívať aj vysokozdvižné vozíky s nulovými emisiami, ktoré sú v súlade aj s ich cieľmi trvalej udržateľnosti.“

Aktuality
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.