Zo sveta VZV

13. mája 2019

Hyster zavádza riešenia pre bezpečnú manipuláciu s papierom

Spoločnosť Hyster Europe pomáha podnikom v dodávateľskom reťazci papiera znížiť škody spôsobené manipuláciou s papierom prostredníctvom riešení na predchádzanie škodám. Spoločnosť tiež očakáva, že zvýši efektívnosť a produktivitu vodičov, ktorí manipulujú s obrovskými papierovými kotúčmi a znížia celkové náklady na manipuláciu.

„V papierenskom priemysle patrí obmedzenie škôd medzi najdôležitejšie faktory pri manipulácii s papierovými kotúčmi, či už v skladovacích alebo výrobných priestoroch, alebo na lodiach a prístavoch,“ hovorí David Reeve, priemyselný manažér, Counterbalance Solutions pre Hyster Europe.

Papierové rolky majú rozmery od 500 mm do 4,6 m na výšku a šírku zvyčajne do 2500 mm (niekedy aj viac). Hmotnosť sa pohybuje medzi 500 kg a 8 tonami. Tieto obrovské rozdiely sú spôsobené typom papiera, ktorým môže byť hygienický papier, lepenka, kriedový papier, novinový papier, vysoko kvalitný časopisový papier a ďalšie.

Hygienický alebo novinový papier je relatívne mäkký, zároveň náchylný na poškodenie a nevyžaduje príliš veľkú upínaciu silu na zdvíhanie, ale rovnako netoleruje nadmerný tlak. Časopisový papier na druhej strane je väčší (až 7000 kg a 4,6 m vysoký) a vyžaduje väčšie zvieracie sily, ale veľmi dobre toleruje upnutie.

„Rôzne druhy papiera vyžadujú rôzne upínacie tlaky a úzko spolupracujeme s dodávateľmi expertných zariadení, ako je Bolzoni Auramo, ktorí majú široký výber svoriek a pomáhajú nastaviť správne tlaky na manipuláciu bez poškodenia,“ hovorí David.

Nesprávne zvolená svorka môže spôsobiť nenávratné škody na papieri, ktorý potom nie je možné použiť pre ďalšiu výrobu.

„Hyster zaviedol bránu na hydraulickej funkcii, aby sa zabránilo neúmyselnému zapnutiu upínacej páky. Funkcia „Return to Set Tilt“ tiež pomáha zaistiť, aby boli zvitky položené na zem, čím sa znižuje poškodenie hrán, “hovorí David.

„Pre zákazníkov v papierenskom priemysle je k dispozícii aj kamerové riešenie, ktoré umožňuje vodičovi vidieť spodnú časť navijaku zvnútra kabíny. To pomáha vodičovi umiestniť naviják presnejšie, aby nedošlo k jeho poškodeniu. “

Hyster má stále širší rozsah možností pre systémy detekcie vozidiel, objektov a chodcov. V kombinácii s kamerami, telematikou a inými technológiami prinášajú vyššiu produktivitu a viditeľnosť, čo pomáha zabrániť poškodeniu kotúčov papiera.

„Samozrejme, v intenzívnych prevádzkových podmienkach sú kotúče náchylné na poškodenie spôsobené ľudským faktorom,“ hovorí David. „Implementácia systému riadenia vozového parku Hyster Tracker môže zvýšiť zodpovednosť vodiča v týchto operáciách a pomôcť znížiť škody na skladoch a zariadeniach. Školenie vodičov je stále základným faktorom, ale Hyster Tracker môže pomôcť pri zavádzaní lepších jazdných postupov a v konečnom dôsledku znížiť škody a eliminovať výpadky. “

Je potrebné zvážiť faktory, ako sú odchýlky hmotnosti, priemeru a šírky kotúča, kvalita papiera, typ balenia, skladovacie a úložné usporiadanie, počet kotúčov na cyklus a rotácia pre maximálnu účinnosť. Hyster si kladie za cieľ priniesť nové nápady do prevádzky a zaviedol napríklad stroje do niektorých prístavov, ktoré dokážu zvládnuť až 8 kotúčov naraz, čím sa výrazne zvýši produktivita.

Nie je to však len o výbere svorky, vysokozdvižný vozík je rovnako dôležitý. Spoľahlivosť a náklady na vlastníctvo majú veľký význam.

Hyster riesenia pre papierensky priemysel
Hyster riešenia pre papierenský priemysel

Pre zachovanie flexibility sú vozíky Hyster® vybavené hydraulickými spojkami s rýchlym odpojením, ktoré pomáhajú prepínať medzi svorkami, vidlicami a inými prídavnými zariadeniami. O-krúžky znižujú riziko kontaminácie produktu, zatiaľ čo viskózny hydraulický olej udržuje mazivosť dlhšiu dobu, keď pracuje pri trvalo vysokých teplotách. To chráni hydraulický systém pred poškodením spôsobeným degradáciou oleja.

Hydraulický akumulátor zabezpečuje ochranu hydraulického systému a vysokozdvižného vozíka pred nárazmi a zabraňuje preklzávaniu. To je dôležité najmä pri vysokokapacitných upínacích aplikáciách.

Hydraulika na snímanie zaťaženia pomáha minimalizovať spotrebu hydraulického čerpadla a udržiava hydraulický olej chladným. Vozíky Hyster® ponúkajú na zvýšenie palivovej úspornosti aj režim ECO-eLo, ktorý znižuje regulované otáčky motora a chráni chladiacu kvapalinu motora, prevodový olej a chladič hydraulického oleja.

„Populárnym vysokozdvižným vozíkom v papierenskom priemysle je Hyster® H12XM-6, ktorý vyhovuje širokému spektru prídavných zariadení, vrátane 180/360-stupňovej rotácie jednoduchých a delených svoriek,“ hovorí David. „Poskytuje rýchly zdvih bez straty kapacity až do 6,2 m. Niektorí zákazníci však potrebujú kompaktnejšie vozíky. “

Nedávno sme riešili zákazníka, ktorý mal obmedzené skladové priestory, ale potreboval na zdvíhať 5000 kg kotúče, stohovať 3 kontajnery a zásobníky s rovnakým vozíkom. Vybrali sme vozík Hyster® Spacesaver, ktorý ponúka kapacitu zdvihu 9 ton (aby sa umožnilo použitie svorky) s rovnakými rozmermi ako vysokozdvižný vozík s kapacitou zdvihu 5,5 tony.

S radom riešení, ktoré vyhovujú mnohým rôznym papierovým aplikáciám, Hyster ponúka lokálnu podporu na celom svete, aby sa zabezpečilo, že sa neplánovaná údržba bude riešiť okamžite a že klienti dostanú tie najlepšie rady na optimalizáciu ich prevádzky.

Venujete sa manipulácii s papierom? Kontaktujte nás a nájdeme riešenie pre vašu firmu.

Aktuality , , ,
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.