Zo sveta VZV

4. apríla 2019

Hyster ponúka lithium-iónové batérie na vozíkoch s protizávažím a skladových vozíkoch

Značka Hyster® teraz ponúka takmer všetky vysokozdvižné vozíky so zdvíhacím zariadením a skladové vozíky s lítium-iónovými batériami. Na veľtrhu LogiMAT v Stuttgarte spoločnosť predstavila trojkolesový elektrický vysokozdvižný vozík Hyster® J1.6XN s 48-voltovým lítium-iónovým akumulátorom, ktorý vyžaduje minimálnu údržbu.

Pretože lítium-iónové batérie neobsahujú kyselinu, ktorá by mohla unikať a vytvárať výpary, sú obzvlášť vhodné pre intenzívne vnútorné aplikácie. Často sú najlepším riešením v oblastiach, kde je potrebné sa vyhnúť kontaminácii, napríklad v potravinárskom priemysle. Olovené batérie na druhej strane môžu uvoľňovať vodík a iné plyny, ktoré sú nežiaduce v oblastiach čistých priestorov pri výrobe a skladovaní potravín.

Okrem toho požiadavky na údržbu lítium-iónových batérií nevyžadujú toľko práce olovené batérie. To pomáha znížiť náklady, zvýšiť spoľahlivosť a zlepšiť životnosť batérie, pretože plánovaná údržba batérie môže tiež predchádzať poruchám a prestojom.

Nabíjanie šetrí druhú batériu

„Jednou z najväčších výhod lítium-iónových batérií je možnosť ich nabíjania počas plánovaných prestávok,“ hovorí Antony. „Tento prístup zjednodušuje operácie tým, že vyžaduje iba jednu batériu namiesto dvoch.“ Okrem toho sú lítium-iónové batérie často nákladovo efektívnejšie, keď sa používajú správne a po niekoľkých rokoch znižujú celkové náklady na batérie.

S dobrou dostupnosťou a priaznivými cenami sa predpokladá, že možnosti napájania lítium-iónovou batériou sa budú používať v čoraz väčšom počte aplikácií. Táto možnosť je obzvlášť atraktívna pre nové lokality, pretože nie je potrebná vyhradená oblasť nabíjania, čo šetrí priestor.

V starších priestoroch môže byť potrebné upraviť kabeláž tak, aby vyhovovala zvýšeným potrebám a kapacite. Olovené batérie sa nabíjajú počas dlhšieho časového obdobia pomaly nabíjajú, pričom lítium-iónové batérie sa rýchlo nabíjajú a vyžadujú viac energie. Požiadavka na redizajn infraštruktúry by mohla byť nákladná.

Hyster vyvíja kontajnerový manipulátor s palivovým článkom

Na kongrese Greenport vo Valencii vlani v októbri predstavil Hyster bezemisný kontajnerový manipulátor s technológiou palivových článkov, ktorý je v súčasnosti vo vývoji. Inovatívny elektrický vysokozdvižný vozík bol vyvinutý pre zákazníka v prístave Los Angeles a umožňuje bezdrôtové rýchle nabíjanie. Patentované systémy na obnovenie energie Hyster® môžu zvýšiť životnosť a ziskovosť vysokozdvižného vozíka a zároveň znížiť náklady na energiu.

Palivový článok Hyster® dostane značku CE

V USA sú prvé vysokozdvižné vozíky s palivovými článkami už používané v automobilovom priemysle a vinárstve. V Európe je vysokozdvižný vozík s protizávažím s palivovými článkami Hyster® označený značkou CE. „Pokračujeme vo vývoji produktov s palivovými článkami so zameraním na veľmi aktívny trh v Amerike a prípravu na výrobu v Európe,“ hovorí Antony. „Vzhľadom na environmentálne výzvy sa domnievame, že palivové články sú najlepšou voľbou pre niektoré aplikácie. V súčasnosti sa však odhaduje, že v Európe pôsobí menej ako 500 vysokozdvižných vozíkov poháňaných palivovými článkami.“ Pre väčšinu aplikácií budú naďalej prevládať fosílne palivá a batérie – aspoň počas nasledujúcich piatich rokov. Lítium-iónové batérie dosiahnu v krátkodobom horizonte vyšší podiel.

Prečo sú olovené batérie pre mnohých stále najlepším riešením

Elektrické vysokozdvižné vozíky s olovenými akumulátormi sú stále často tou najlepšou voľbou pre logistické operácie. Spoločnosti profitujú z efektívnosti a výkonu porovnateľného s LPG a dieselovým vysokozdvižným vozíkom. Vo viaczmenných aplikáciách je možné znížiť prevádzkové náklady zmenou batérií medzi zmenami. Vysokozdvižné vozíky by však potrebovali vyhradený priestor na nabíjanie batérie a aby sa zabránilo prestojom, je potrebné definovať presné nabíjanie batérií.

Prečo sú LPG vysokozdvižné vozíky obľúbenou voľbou

V nápojovom odvetví sa vysokozdvižné vozíky všeobecne používajú na rôzne účely, napríklad na manipuláciu s výrobkami zo závodu na plnenie do fliaš alebo do skladu, či na prepravu. Vysokozdvižné vozíky musia byť flexibilné a neustále dostupné počas dlhých hektických presunov, najmä počas vysokej letnej špičky. Takéto práce s vysokým podielom ľudskej práce, pri ktorých môžu existovať flotily desiatich až dvanástich vysokozdvižných vozíkov, si nemôžu dovoliť prestoje potrebné na dobíjanie batérií.

Vysokozdvižné vozíky na LPG sú obzvlášť vhodné. Vzhľadom na vysoký energetický obsah každej plynovej fľaše, vozík pracuje na plný výkon počas celej zmeny, až kým nie je fľaša prázdna. Fľašu môžete vymeniť za pár minút. Batérie sa na druhej strane musia vymeniť alebo nabiť a vyžadujú si miesto pre nabíjanie.

Pre sektory, ako je výroba nápojov, je LPG tiež „čistým“ palivom s nízkymi emisiami sadzí alebo tuhých častíc. To ho robí vhodným pre využitie vo vnútri, napr. v skladoch. LPG má tú výhodu, že nie je ovplyvnený teplými teplotami, na rozdiel od batérií, ktoré počas leta a vysokých teplôt v budovách strácajú energiu.

Aké sú výhody dieslových vysokozdvižných vozíkov

Dieselové vozíky v sérii Hyster Fortens ™ sú vhodné najmä pre intenzívne aplikácie a náročné prostredia, napr. v sektore stavebných materiálov alebo pri manipulácii s kovovými výrobkami.

Tieto vozíky sú ideálne pre náročné operácie vďaka svojmu inteligentnému dizajnu a odolným komponentom. Spoľahlivá prevodovka chráni vysokozdvižné vozíky pred vážnym poškodením pri prevádzke v intenzívnych 24/7 aplikáciách. Prevodovky Hyster® DuraMatch ™ na sérii FT sú elektronicky riadené a chránené. Podporujú najintenzívnejšie 2 – 3 zmenné operácie, 7 dní v týždni.

Po uvoľnení plynového pedálu prevodovka DuraMatch ™ automaticky znižuje rýchlosť vozíka, pomáha chrániť hnaciu sústavu a znižuje opotrebovanie pneumatík a bŕzd. Zároveň ponúka plynulú zmenu smeru jazdy.

Máte záujem o viac informácií? Kontaktujte nás

Aktuality
Vysokozdvižný vozík Hyster

Prihláste sa na odber noviniek

Pridajte sa do nášho mailing zoznamu a nepremeškáte informácie o najnovších akciách a zľavách.

Vaša e-mail adresa bola úspešne pridaná!

PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.