Zo sveta VZV

21. novembra 2019

Ako Hyster pomáha znižovať poškodenia vysokozdvižných vozíkov v stavebníctve

Operácie so stavebnými materiálmi môžu kombinovať doplnky na zvýšenie povedomia vodiča so všestrannými výhodami série vysokozdvižných vozíkov Hyster® Fortens ™. Pomáha to minimalizovať prestoje a optimalizovať produktivitu.

„Bezpečnosť, produktivita a spoľahlivosť sú mimoriadne dôležité pre operácie, ako sú maloobchodné distribučné centrá pre domácich majstrov alebo výroba stavebných materiálov,“ hovorí Botros Hanna, priemyselný riaditeľ spoločnosti Hyster Europe. „Na minimalizáciu nákladov a prestojov a maximalizáciu návratnosti investícií je rozhodujúce vybrať zariadenie na manipuláciu s materiálom, ktoré operátorom pomáha predchádzať škodám.“

Napríklad vysokozdvižný vozík Hyster® H3.5FT s nosnosťou 3,5 tony je obľúbenou voľbou pre manipuláciu so stavebnými materiálmi, ako sú tehly, dlaždice, cementové vrecká, kamenivo alebo izolačné materiály.

Populárny model pre stavebníctvo – Hyster H3.5FT

Vysokozdvižné vozíky Hyster® Fortens ™ sú vybavené kabínou vodiča, ktorá poskytuje dobrú viditeľnosť, optimálny komfort a intuitívne ovládanie, čo všetko prispieva k lepšej informovanosti a presnejšej prevádzke. To umožňuje operátorom zvyšovať produktivitu a pomáha im predchádzať poškodeniu vozidla, nákladu alebo infraštruktúry, ktoré by inak mohli mať za následok údržbu a zbytočné prestoje.

„Skladové priestory sú v dodávateľskom reťazci stavebných materiálov často tesné,“ hovorí Botros. „Na podporu vodičov pri manévrovaní v týchto oblastiach je k dispozícii celý rad doplnkov, ako sú systémy na detekciu objektov, kamery a svetlá.“

Riešenia na detekciu objektov Hyster® ponúkajú vodičovi podporu pri identifikácii nebezpečenstiev v blízkosti, čím sa potenciálne vyhnú nákladným škodám. Tieto riešenia môžu zahŕňať vizuálne a zvukové výstrahy pre vodičov alebo môžu znehybniť alebo spomaliť vysokozdvižný vozík, ak senzory zistia prekážku.

Kamerové systémy Hyster® tiež pomáhajú pri zviditeľňovaní, čo operátorom umožňuje prezerať bezprostrednú oblasť okolo vysokozdvižného vozíka a nákladu. Navyše, blikajúce predné / zadné svetlá a bodové svetlá na zvýšenie povedomia chodcov pomôžu varovať chodcov.

Systémy na detekciu preťaženia môžu byť tiež integrované do vysokozdvižných vozíkov Hyster® Fortens ™. Sú určené pre operácie, ktoré sú náročné na manipuláciu s bremenami s premenlivou alebo neznámou hmotnosťou. Toto pomáha vodičom prispôsobiť svoju činnosť podľa zaťaženia, čím sa zníži opotrebovanie vozíka a následná údržba a prestoje.

Detekcia preťaženia nákladu vysokozdvižného vozíka

Na ďalšiu podporu operácií pri maximalizácii produktivity a minimalizácii prestojov je Hyster® H3.5FT vybavený systémom automatického brzdenia. Ten pomáha znižovať opotrebovanie pneumatík a bŕzd až o 50%. Brzdy sú ponorenými do oleja a sú tak lepšie chránené pred znečistením prostredia, ktoré sa zvyčajne nachádza v stavebníctve.

„Vstavaná trvanlivosť a predĺžené servisné intervaly poskytujú nízke náklady na vlastníctvo a pomáhajú prevádzkam v stavebníctve udržiavať svoje vysokozdvižné vozíky Hyster® Fortens ™ v prevádzke,“ hovorí Botros. „Ak je však potrebná údržba, naša sieť miestnych predajcov je schopná rýchlo znova uviesť do prevádzky vysokozdvižné vozíky.“

Aktuality ,
Vysokozdvižný vozík Hyster

Prihláste sa na odber noviniek

Pridajte sa do nášho mailing zoznamu a nepremeškáte informácie o najnovších akciách a zľavách.

Vaša e-mail adresa bola úspešne pridaná!

PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.