Zo sveta VZV

29. októbra 2019

Špeciálne navrhnuté vozíky Hyster pomáhajú v Heinekene

Šesť nových elektrických vysokozdvižných vozíkov Hyster®, ktoré sú vybavené špeciálnou technikou tak, aby vyhovovali požiadavkám prevádzky pivovaru, bolo dodaných do závodu Heineken Ireland v Corku.

Heineken Ireland je stopercentnou dcérskou spoločnosťou spoločnosti Heineken International, ktorej portfólio značiek zahŕňa Heineken, najpredávanejšie pivo v Írsku, Murphy’s, Amstel a Coors Light. Jej sídlo v Cork, založené v roku 1856, zamestnáva 458 ľudí a ročne prepraví 2 milióny sudov do krčiem, hotelov, reštaurácií, supermarketov a veľkoobchodov. Z tohto dôvodu sú činnosti pivovaru intenzívne, nakládka a vykládka je v priemere 20 nákladných áut každý deň.

„Prázdne sudy prichádzajú každý deň a musia byť vyložené a umiestnené na dopravník, ktorý ich dopraví do výroby,“ vysvetľuje Matt Hardy, Industry Manager spoločnosti Hyster Europe. „Zároveň sa v skladovacom priestore pripravia na expedíciu plné sudy a naskladajú sa na seba.“

„Sú to náročné bremená, pretože nie sú vždy paletizované, majú rôznu veľkosť a sú často veľmi vysoké,“ pokračuje Matt.

V snahe prekonať tieto výzvy vyvinul tím špeciálneho inžinierstva vozíkov Hyster vyvýšenú kabínu pre obsluhu 6 nových vysokozdvižných vozíkov Hyster® J3.5XN, ktoré zlepšujú viditeľnosť na všetky strany. V štandardnom vozíku by obsluha nemohla vidieť vysoký náklad a normálne by musela pracovať v opačnom smere z dôvodu obmedzenej viditeľnosti dopredu. Zdvihnutý priestor pre vodiča umožňuje vodičom vidieť náklad a pracovať v smere dopredu, kde by štandardný vozík nebol použiteľný.

Na ďalšiu podporu obsluhy a zvýšenie komfortu boli vozíky vybavené aj prednými a zadnými svetlami Blue Pedestrian Awareness Lights (PAL), červenými bočnými svetlami, cúvacou kamerou, parkovacou brzdou, vyhrievaním kabíny, sklom na ochranu proti UV žiareniu, či mini pákami ovládania.

Nové vysokozdvižné vozíky sú vybavené aj špeciálnym upínačom Kaup Keg, ktorý umožňuje efektívne zdvíhanie nepaletizovaných sudov viacerých veľkostí a množstiev bez zmeny prídavného zariadenia. To je rozhodujúce pre činnosť pri zdvíhaní sudov s rozličnými rozmermi. Elektrické vysokozdvižné vozíky Hyster® obsahujú aj blatníkové klapky, ktoré chránia prídavné zariadenie od nečistôt vozovky.

Okrem toho elektrické vozíky Hyster® pracujú pri nižšej hladine hluku. To umožňuje, aby sa v noci v prípade potreby uskutočňovali dlhšie zmeny, aby sa zvýšila produkcia. Pivovar totiž sídli v centre mesta. Zároveň to prináša výhody operátorom a pracovníkom tým, že majú pohodlnejšie pracovné podmienky. Elektrické vozíky sú šetrnejšie k životnému prostrediu. Prechodom z dieselových na elektrické vysokozdvižné vozíky znížila spoločnosť Heineken svoje emisie CO2 v tejto lokalite o 112 ton ročne.

Rovnako ako v mnohých rušných operáciách týkajúcich sa nápojov, aj priestor predstavuje pre Heineken ďalšiu kľúčovú výzvu. Až 6 vysokozdvižných vozíkov musí nepretržite pracovať v dvoch smenách od 7:00 do 19:00, niekedy v stiesnenom priestore. Konštrukcia vozíkov Hyster® umožňuje ich manévrovanie v menších priestoroch, čo operátorom umožňuje bezpečne a efektívne dokončiť prácu.

„Spoľahlivosť nových vozíkov Hyster® je nevyhnutná aj na udržanie plynulosti prevádzky,“ hovorí Colin McNeely, obchodný riaditeľ pre spoločnosť Briggs Equipment, výhradného distribučného partnera spoločnosti Hyster®. „Údržba a prestoje v dennej kontrole sú minimálne a batérie sa nabíjajú na konci smeny, čo zaisťuje maximálnu dobu prevádzkyschopnosti vozíkov.“

Na rýchlu a ľahkú výmenu batérie boli elektrické vysokozdvižné vozíky Hyster® vybavené bočnou výmenou batérie. Briggs Equipment Ireland sa nachádza neďaleko pivovaru Heineken a poskytuje Full Service zmluvu, ktorá zahŕňa kompletnú správu batérií. To vylučuje potrebu účasti vodičov na akejkoľvek údržbe batérií.

Heineken využíva telematický systém Hyster Tracker. Monitoruje využitie vysokozdvižného vozíka a výdrž batérie, čím sa zabezpečuje optimálna správa vozového parku, aby sa znížili náklady.

„Pre spoločnosť Heineken International je najdôležitejšia spoľahlivosť a efektívnosť jej distribučného reťazca,“ hovorí Matt Hardy a vysvetľuje, že vozíky Hyster® sa používajú v mnohých zo 70 závodov Heineken na celom svete vrátane Talianska, Francúzska, Poľska, Slovenska, Ruska, Corku v južnom Írsku a tiež v Ghane, Nigérii, či Egypte.

Aktuality ,
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.