Zo sveta VZV

2. mája 2017

Medzinárodný Strojársky veľtrh 2017 v Nitre

Hyster Slovakia sa na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu v Nitre zameral na automobilový priemysel

Spoločnosť Hyster Slovakia sa zúčastnila Medzinárodného strojárskeho veľtrhu v Nitre po niekoľkýkrát, no po prvý raz v novodobej histórii predstavila na svojom stánku takmer kompletnú škálu svojich vozíkov v nosnostiach od jednej tony do 12 t. Na tohtoročnom 24. ročníku veľtrhu, ktorý sa uskutočnil v dňoch 23. až 26. mája na výstavisku v Nitre, sa Hyster Slovakia zameral najmä na riešenia pre automobilový priemysel.

„Ide o najväčší slovenský strojársky veľtrh so zameraním na stroje, nástroje, zariadenia a technológie, ktorý každoročne navštívi viac ako 18 000 ľudí,“ uviedol Pavel Stejskal, Territory Manager spoločnosti Hyster pre východnú Európu.

„Návštevníci sa mohli dozvedieť viac o komplexných riešeniach od spoločnosti Hyster určených pre automobilový priemysel. Zároveň mohli získať informácie o ich odolnosti, spoľahlivosti a nízkych prevádzkových nákladoch, a to priamo od expertov z príslušného odvetvia,“ hovorí konateľ Hyster Slovakia Viliam Pazer.

Hyster Slovakia na Strojárskom veľtrhu

Možnosti automatizácie a nových systémov pohonu

V súčasnej ponuke spoločnosti Hyster nájdeme veľa vozíkov, ktorých schopnosti boli zdokonalené inovatívnymi prvkami, vďaka ktorým sú vozíky Hyster ideálnou voľbou pre automobilový priemysel. Ide napríklad o dostupnú automatizáciu, ktorá sa v poslednom období stáva trendom a je mnohými zákazníkmi požadovaná. Vzhľadom na konkrétne úkony možno v prípade riešení od spoločnosti Hyster pristúpiť k čiastočnej alebo úplnej automatizácii s použitím indukčných slučiek, kamerových systémov, laserov, GPS či kombinácie rôznych systémov.

Okrem automatizácie sa Hyster venuje neustálemu vývoju nových riešení. Aktuálne napríklad ponúka omnoho viac možností pohonu. Rada vozíkov Hyster môže byť napájaná pomocou lítium-iónových batérií a v nedávnej dobe sme pridali aj možnosť vodíkových palivových článkov, ktoré sú ideálne najmä v prípade viaczmennej prevádzky veľkého množstva (15 a viac) výkonných vysokozdvižných vozíkov.

Hyster Slovakia na Strojárskom veľtrhu

Predstavenie systému Hyster Tracker

Množstvo spoločností pôsobiacich v automobilovom priemysle by mohlo svoju prevádzku zefektívniť analýzou dát týkajúcich sa vozíkov, prípadným zamedzením ich prevádzke či každodennou kontrolou. Práve týmto zákazníkom ponúka Hyster telematický systém Hyster Tracker, ktorý je vďaka presným údajom schopný pomôcť so zvýšením produktivity a šetrením finančných prostriedkov. Hyster® Tracker dokáže identifikovať nedostatočne alebo nadmerne využívané vozíky, vozové parky alebo miesta. Toto riešenie umožňuje monitorovať počet hodín, náklady na prevádzku, chybové kódy, prípadné nárazy či pravidelnosť údržby. Hyster® Tracker môže využívať aj obsluha príslušných zariadení. V prípade potreby je riešenie schopné ušetriť palivo či energiu – ponúka totiž funkciu automatického vypnutia po vopred určenom čase v prípade, že vozík nie je využívaný. Obsluha má zároveň pred zmenou k dispozícii kontrolný zoznam, vďaka ktorému dokáže včas odhaliť problémy a eliminovať prípadné prestoje na minimum.

Hyster Slovakia na Strojárskom veľtrhu - stánok

Simulátor virtuálnej reality a Majstrovstvá Slovenska

Na stánku spoločnosti Hyster® Slovakia si návštevníci mohli vyskúšať aj systém virtuálnej reality simulujúci používanie vysokozdvižného vozíka s protizávažím Hyster® Fortens®. Ktokoľvek sa mohol posadiť za volant a na vlastnej koži si skúsiť prácu v náročných podmienkach virtuálneho skladu.

Jazdu na vysokozdvižnom vozíku bolo však možné sledovať aj naživo a to priamo počas kvalifikačných jázd Majstrovstiev Slovenska v zručnosti vo vedení vysokozdvižných motorových vozíkov. Finále tejto pravidelnej udalosti Strojárskeho veľtrhu,  ktorú HYSTER® Slovakia spoluorganizuje so spoločnosťou ROUZZ, s.r.o., budú mať návštevníci možnosť vidieť na výstave Agrokomplex v auguste 2017.

Team Hyster Slovakia na Strojárskom veľtrhu

Aktuality
Vysokozdvižný vozík Hyster

Prihláste sa na odber noviniek

Pridajte sa do nášho mailing zoznamu a nepremeškáte informácie o najnovších akciách a zľavách.

Vaša e-mail adresa bola úspešne pridaná!

PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.