Zo sveta VZV

23. novembra 2023

Hyster získal uznanie za 1. kontajnerový manipulátor na vodíkový pohon na svete

Popredná obchodná publikácia Fast Company ocenila vodíkový pohon kontajnerových manipulátorov Hyster ako finalistu vo svojich cenách Innovation by Design Awards. Prístavné vybavenie bolo zaradené medzi najlepšie udržateľné projekty roku 2023 pre jeho využitie dizajnu na zmysluplné zníženie poškodzovania životného prostredia.

Kontajnerový manipulátor, od ktorého sa očakáva, že prinesie úsporu emisií 127 ton oxidu uhličitého a približne 500 kg znečistenia ročne, je prvý svojho druhu a v súčasnosti sa testuje v spoločnosti Fenix ​​Marine Services. v prístave Los Angeles. Kontajnerový manipulátor je poháňaný dvoma Nuvera® 45kw vodíkovými palivovými článkami, ktoré pracujú v tandeme s palubnou lítium-iónovou batériou, pričom palivové články môžu napájať priamo na zariadení alebo v nabíjačke. To umožňuje operátorom natankovať do manipulátora približne za 15 minút a potom prevádzkovať 8 až 10 po sebe nasledujúcich hodín, pričom neprodukujú žiadne škodlivé emisie – iba teplo a vodu. 

Kontajnerový manipulátor je jedným z niekoľkých projektov zameraných na čistú energiu, na ktorých Hyster v súčasnosti pracuje. Nedávno spoločnosť odoslala reachStacker poháňaný vodíkovými palivovými článkami do španielskeho prístavu Valencia, kde podstúpi vlastný pilotný program v jednom z európskych najväčších kontajnerových terminálov. Hyster tiež dodá manipulátor s prázdnymi kontajnermi a terminálový ťahač, poháňané vodíkovými palivovými článkami, do prístavného terminálu v Nemecku a spolupracuje so spoločnosťou Capacity.

Aktuality
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.