Zo sveta VZV

22. decembra 2022

8 – 18 tonové vozíky HYSTER sú produktívne aj pri nízkych emisiách

Vysokozdvižné vozíky Hyster s nosnosťou 8-18 ton majú zabudované motory Stage V, ktoré pomáhajú podnikom dodržiavať emisnú legislatívu a zároveň zvyšujú produktivitu a znižujú celkové náklady na vlastníctvo.

Nová séria H8-18XD vozíkov Hyster Big Trucks je vybavená motormi Stage V a prináša nízke prevádzkové náklady, pokiaľ ide o palivo a spotrebu AdBlue®, bez kompromisov v oblasti výkonu alebo životnosti.

Našu škálu riešení Hyster neustále vyvíjame podľa technologického vývoja, zmien v legislatíve a predovšetkým podľa potrieb našich zákazníkov,“ hovorí Jan-Willem van den Brand, Direct Global Market Development Big Trucks. „Zákazníci môžu očakávať vysokú dobu prevádzkyschopnosti a nízke TCO (Total Cost of Ownership) v náročných aplikáciách, kde má veľký vplyv tlak na náklady.“

Oprava a výmena pneumatík je druhým najväčším nákladom pre väčšinu operácií manipulácie s materiálom. Z tohto dôvodu majú vozíky Hyster nastaviteľný maximálny uhol riadenia. Tým sa znižuje trenie, keď operátor zvolí zmenšený uhol, čo vedie k zníženiu opotrebovania pneumatík a zníženiu nákladov.

Kľúčovým spôsobom, ako zvýšiť produktivitu a maximalizovať ziskovosť prevádzky, je zabrániť prestojom pri servise a údržbe,“ hovorí Jan-Willem. „Preto je do dizajnu všetkých modelov v sérii zabudovaná lepšia servisovateľnosť.“

Servisné intervaly nového motora Stage V sa zvýšili z 500 hodín na 1 000 hodín. V súlade s predpismi používajú nové vysokozdvižné vozíky Hyster kombináciu selektívnej katalytickej redukcie (SCR), kvapaliny z výfuku nafty (DEF) ako AdBlue® a filtra pevných častíc (DPF). Pre ľahký prístup sú obe jednotky zabalené v jednej krabici a pohodlne umiestnené na vonkajšej strane vozíka.

Na urýchlenie všeobecnej údržby a minimalizáciu prestojov je séria vysokozdvižných vozíkov navrhnutá s jednoduchým servisným prístupom, s displejom poskytujúcim kľúčové údaje o výkone vozíka a palubnú diagnostiku na jednej prehľadnej obrazovke.

Séria vozíkov Hyster® H8-18XD je k dispozícii s rôznymi veľkosťami rázvoru kolies. Firmy môžu špecifikovať vozík pre optimálnu manévrovateľnosť v stiesnených priestoroch, čím sa zvyšuje produktivita a znižuje sa opotrebovanie pneumatík. Tam, kde priestor nie je problémom, si aplikácie môžu vybrať model s väčším vonkajším polomerom otáčania a nižšou hmotnosťou vozíka, čím pomôžu znížiť spotrebu paliva a náklady.

K dispozícii sú rôzne konfigurácie vozíkov, ako aj špeciálne konštrukčné možnosti na prispôsobenie sa iným špecifickým požiadavkám aplikácie, od reverzného ventilátora na zlepšenie chladenia pri prašnom prostredí ( napr. pri výrobe papiera), či stavebných operáciách alebo rôznych manipulačných nadstavcov na prispôsobenie sa zmenám zaťaženia, s ktorými sa stretávame v drevárskom priemysle.

Stage V vysokozdvižné vozíky

Séria vozíkov má tiež prepracovanú prednú časť a kabínu XD, ktorá je príjemná pre obsluhu, za čo vysokozdvižný vozík Hyster® H16XD-6 získal ocenenie GOOD DESIGN 2020*.

„Konštrukcia kabíny a prednej časti sa zameriava na viditeľnosť, ergonómiu a pohodlie, aby pomohla zvýšiť produktivitu operátora počas celej zmeny,“ hovorí Jan-Willem. „Nielen, že pohodlný operátor je často produktívnejší, ale pohodlie ho robí šťastným. Je to dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, pretože mnohé trhy sa stretávajú s nedostatkom zručností v tejto oblasti.“

Tichá a pohodlná kabína má najväčšiu vstupnú plochu v tomto odvetví, čo uľahčuje nastupovanie a vystupovanie, a je dostatočne priestranná na to, aby sa do nej dala nosiť prilba.

Prepracovaný stožiar a podvozok kabíny vytvárajú širší výhľad pre operátora a poskytujú lepšiu viditeľnosť špičiek vidlíc na úrovni zeme a vo výške prívesu. Operátori nového radu Hyster® H8-18XD profitujú z lepšieho pocitu stability vďaka novému liatemu protizávažiu. To posunulo ťažisko vozíkov smerom nadol a dozadu, čím sa minimalizoval odskok.

„Presná manipulácia s krehkými a ťažkými bremenami v stiesnených priestoroch je potrebná vo všetkých aplikáciách, ako je chemický, kovospracujúci a stavebný priemysel. Od týchto vozíkov sa niekedy vyžaduje, aby úzko spolupracovali s materiálmi a pracovníkmi,“ hovorí Jan-Willem. „Pri týchto operáciách musí vysokozdvižný vozík poskytovať vysoký výkon, ale aj presnosť, aby bola dosiahnutá maximálna produktivita a menej nákladné poškodenie nákladu.“

S našou novou sériou vysokozdvižných vozíkov s nosnosťou 8 – 18 ton sme zjednodušili sortiment a zároveň sme zákazníkom ponúkli väčší výber podľa ich špecifických požiadaviek na aplikáciu,“ dodáva Jan-Willem.

Aktuality , ,
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.